PLAY-OFF 1.štvrťfinále: Nové Zámky otočili duel v Leviciach, presvedčivé víťazstvá Košíc a Lučenca

sobota, 30.03.2024|Posledná aktualizácia 30.3.2024 10:57

Na Veľký piatok sa rozbehlo play-off prvými zápasmi štvrťfinále. Lepšie vstúpili do vyraďovačky akadémia Pineroly, Lučenec, Košice aj Nové Zámky, ktoré otočili duel v Leviciach.

Pinerola splnila prvý zo svojich cieľov, domácej FSC nedovolili ani raz skórovať a o postupe do semifinále môžu jej hráči rozhodnúť už najbližší piatok v Bratislave. Prvý polčas skončil víťazstvom Bratislavčanov 2:0, keď sa presadili Strapek s Csibom. Po zmene strán zvýšil Strapek na 3:0 a v poslednej minúte gólman Karpiak uzatvoril zápasový účet gólom cez celé ihrisko do prázdnej brány.

Obhajca z Lučenca, ktorý si pred zápasom prebral pohár Martina Grendára za víťazstvo v základnej časti tradične z rúk syna zosnulého velikána Slovenského futsalu, si z chuti zastrieľal proti Bardejovu. Skóre sa po konečnom hvizde zastavilo na 13:0, Rafael zaznamenal hetrik ešte v prvom polčase, strelecky sa presadili aj juniori Varšo a Lacko.

Filip Marton si z rúk šéfa exekutívy SF pred zápasom prebral ocenenie za najlepšieho strelca základnej časti. Svoju dominanciu potvrdil aj v samotnom zápase, keď strelil ďalšie kvarteto gólov. Slávnostný výkop mal bývalý reprezentant Gabriel Rick. Peter Serbin zaznamenal hetrik, Košice o postupe medzi najlepšie štyri tímy v aktuálnej sezóne zabojujú už v utorok pod Urpínom.

Futsalisti Nových Zámkov necestovali na prvý zápas štvrťfinále play-off Niké Futsal Extraligy do Levíc v úlohe favorita, v základnej časti ťahali za kratší koniec v oboch dueloch. Zápas sa pre nich od začiatku nevyvíjal dobre, prehrávali 3:0 aj 4:2. Po zmene strán však pridali na dôraze a tri góly v poslednej päťminútovke znamenalo dokonanie obratu.

Výsledky 1. 1/4-finále play-off Niké Futsal Extraligy:

FSC Prievidza - Pinerola 1994 Futsal Academy Bratislava 0:4 (0:2) - na zápasy 0:1
⚽️ 11. a 31. Strapek, 14. Csiba, 40. Karpiak

MIMEL Lučenec - Partizán Bardejov futsal 13:0 (7:0) - na zápasy 1:0
⚽️ 7., 15. a 16. Rafael Durval, 8. a 38. Melo Da Silva, 14. Greško, 17. Romero Molero, 20. Marík, 21. Varšo, 24. Belaník, 25. Ostrák, 31. Blaško vlastný, 35. Lacko

Podpor Pohyb Košice - MIBA Banská Bystrica 9:3 (4:0) - na zápasy 1:0
⚽️ 9. Palfi, 12., 14., 27. a 28. Marton, 20., 29. a 35. Serbin, 34. Kuruc - 33. Matis vlastný, 36. Solárik, 40. Ríša

Futsal team Levice - MŠK Futsal Nové Zámky 4:5 (3:1) - na zápasy 0:1
⚽️ 3. Fedyk. 7. Bielik T., 11. a 35. Bačík - 17. Oršolík, 21. a 35. Palacka, 37. Komora, 39. Molda

17.5.2024 - prípadný 5.zápas

Bitka o finále v utorok v Košiciach. Na postup si brúsi zuby domáci Podpor Pohyb, ale aj Levičania

PLAY-OFF 2.semifinále: MIMEL prvým finalistom, Levice vrátili sériu späť do Košíc

27.4.2024

PLAY-OFF 1.semifinále: Víťazné vstupy Lučenca a Podpor Pohybu Košice, favoriti nezaváhali

24.4.2024

19.4.2024

19.4.2024

18.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov