PLAY-OFF 2.semifinále: MIMEL prvým finalistom, Levice vrátili sériu späť do Košíc

piatok, 26.04.2024|Posledná aktualizácia 27.4.2024 20:16

Obhajca titulu MIMEL Lučenec sa stal prvým finalistom play off Niké Futsal Extraligy.

Zverenci reprezentačného trénera Mariána Berkyho zvládli aj druhý zápas na palubovke bratislavskej Pineroly, kde zvíťazili 4:2. Ich víťazstvo sa ale nerodilo ľahko, v prvom dejstve najväčšia sezónna návšteva na FTVŠ gól nevidela, aj keď šancí bolo na oboch stranách neúrekom a gólmanov viackrát zachránila konštrukcia bránky. Skóre otvoril domáci, keď pri hre bez brankára prekonal Kušníra Kyjovský. Ešte v tej istej minúte ale Romero Molero nechytateľne k žrdi vyrovnal. Favorita dostal na koňa gól Washingtona, ktorý využil nedôraznú rozohrávku a doviedol loptu do opustenej bránky. Strapek mohol vyrovnať, Kušnír však pri jeho skvelej strele čaroval. Po aute Belaníka a strieľanej prihrávke Ostráka Romero Molero nadvakrát prekonal Kukumberga a zdalo sa rozhodnuté. Iskierku nádeje vykresal pre FA v 32.minúte Da Silva, tú však definitívne zadusil v samom závere do prázdnej bránky Rafael Durval.

Marián Berky po zápase pochválil svojich zverencov. "Do dnešného zápasu sme išli s jednoznačným cieľom a to vyhrať. To sa mám aj podarilo, aj keď sa víťazstvo nerodilo jednoducho. Súper nás potrápil hlavne tým, že veľmi dlho hral power- play (hra s brankárom v poli), my sme museli byť koncentrovaní a trpezliví, aby sme neurobili chybu v obrane. Jedenkrát sme ju však urobili a prehrávali sme 1:0, ešte šťastie, že sme hneď vyrovnali a vzápätí sme išli po vypichnutí lopty Washingtonom do vedenia 1:2. Potom sme zvýšili na 1:3 a už sa sústredili na obranu, čo sa nám aj darilo. Aj keď súper este znížil na 2:3, my sme to zvládli a na záver Rafa upravil na konečných 2:4. Myslím si, že sme zaslúžene vyhrali a chlapci si za odvedený výkon zaslúžia pochvalu."

Levice doma po skvelom úvode, v ktorom si vypracovali trojgólový náskok, zdolali košický Podpor Pohyb 7:4 a tak o druhom postupujúcom rozhodne až tretí duel, ktorý je na programe v utorok 30.apríla v Košiciach. Zápas neuveriteľne vyšiel ukrajinskej formácii Fedyk - Drozdov - Vlasovych doplnenej Tomášom Bielikom, ktorá strelila 6 gólov! Pekne zaplnená hala v Leviciach sa nestačila čudovať, keď po troch minútach viedli domáci už 3:0. Skóre otvoril Fedyk, v tej istej minúte zvýšil Drozdov na 2:0 a perfektný vstup do druhého semifinále podčiarkol Bačík. V desiatej minúte znížil Jean, na oboch reprezentantoch Kostariky bol však vidieť náročný kvalifikačný program v nohách a neľahká cesta z Južnej Ameriky. Po dvoch góloch Tomáša Bielika viedol domáci futsal team už 5:1, do polčasu Terpaj premenil desaťmetrový kop a tak sa išlo do šatní za stavu 5:2.

Akcia na jeden dotyk už v úvodnej minúte druhého dejstva prakticky rozhodla o tom, že dnešní súperi absolvujú rozhodujúcu bitku o finále v Košiciach v utorok, Vlasovych zvýšil už na 6:2. Osem minút sa na palubovke odohrávala taktická bitka, León Pérez predsa znížil, rýchla odpoveď Drozdova ale zmarila šancu na zvrat v zápase. Posledný slovo mal Terpaj, ktorý svojim druhým dnešným gólom znížil už iba na konečných 7:4. V druhom semifinále kapitán domácich Viliam Rakica neskóroval, po zápase bol však spokojný. "V piatok sme nastúpili na dôležitý zápas s Košicami. Išlo o všetko, pretože sme prehrali prvý zápas a v prípade, keby sme prehrali aj ten domáci, mali by sme koniec sezóny a to sme nechceli dopustiť. Od prvej minúty sme vybehli na súpera a to prinieslo aj trojgólové vedenie. Od začiatku sme kontrolovali zápas a nepúšťali sme súpera do hry, plnili všetko čo od nás tréner vyžadoval. Vedeli sme, že Košice sú silné na lopte, ale nesedí im tvrdá hra. Na polčasovú prestávku sme odchádzali za stavu 5:2. V druhom polčase sme nepoľavili v koncentrácii a kým super nehral power play, tak sme dominovali . Najkrajší gól zápasu padol na 6:2, keď si vymenili loptu Drozdov s Vlasovychom a spravili z košickej obrany trhací kalendár. Zápas sme zvládli a vyrovnali sme sériu. V utorok nás čaká ťažký zápas v Košiciach, ale všetko preto spravíme, aby sme do finále postúpili my! Ďakujeme fanúšikom za neskutočnú atmosféru, ktorú nám vytvorili a aj vďaka ním pokračujeme ďalej."

Výsledky 2.semifinále play off NFE:

Futsal team Levice - Podpor Pohyb Košice 7:4 (5:2) - stav série 1:1
⚽️ 2. Fedyk, 2., 30. Drozdov, 3. Bačík, 13., 14. Bielik T., 21. Vlasovych - 10. Salas Jimenez, 15., 36. Terpaj, 29. León Pérez

Pinerola 1994 FA Bratislava - MIMEL Lučenec 2:4 (0:0) - stav série 0:2, do finále postúpil Lučenec
⚽️ 22. Kyjovský, 32. Antunes Da Silva - 22., 29. Romero Molero, 23. Washington, 40. Rafael Durval

2.FINÁLE PLAY-OFF: Košice uštedrili Lučencu prvú prehru v sezóne a vyrovnali stav série

1.FINÁLE PLAY-OFF: Prvý dramatický duel s Košicami rozhodol domáci Lučenec v závere

4.5.2024

Štartuje FINÁLE PLAY-OFF: Košický Podpor Pohyb vyzve v repríze finále obhajcu MIMEL Lučenec

3.5.2024

PLAY-OFF 3.semifinále: Košice zvládli súboj o finále, po roku opäť vyzvú obhajcu z Lučenca

2.5.2024

PLAY-OFF 1.semifinále: Víťazné vstupy Lučenca a Podpor Pohybu Košice, favoriti nezaváhali

24.4.2024

19.4.2024

19.4.2024

12.4.2024

9.4.2024

6.4.2024

Slovenská reprezentácia do 19 rokov s prvým víťazstvom na turnaji, Američanov zdolala 4:2

5.4.2024

PLAY-OFF 1.štvrťfinále: Nové Zámky otočili duel v Leviciach, presvedčivé víťazstvá Košíc a Lučenca