Povedali po 18.kole...

pondelok, 17.02.2020|Posledná aktualizácia 17.2.2020 21:18

MIBA Banská Bystrica - MŠK Žilina FUTSAL

MIBA Banská Bystrica: "V dnešný piatkový večer sme sa stretli s druhým tímom tabuľky, MŠK Žilinou. V prvom zápase celej sezóny sme s nimi na Štiavničkách uhrali patový stav 4:4, no od tohto zápasu nás Šošoni porazili dvakrát. V oboch prípadoch sa zápas odohral na domácej palubovke Žilinčanov. Od začiatku sme zvolili diametrálne odlišnú taktiku, než v našich posledných dvoch dueloch v Žiline. Súperovi sme nedali dýchať a deväť minút po úvodnom výkope sme sa presadili ako prví, keď parádnu fazónu prejavil ďalším gólom Mikulišin, ktorého našiel Rafanides. O minútu sme po ďalšom zisku lopty viedli o dva zásahy. Prvým gólom v sezóne sa prezentoval Kuruc. Zahanbiť sa nenechalo ani naše strelecké eso Kyjovský, ktorý nám priblížil víťazstvo naším tretím gólom. No futsal sa žiaľ nehrá len pätnásť minút. Za tri minúty sa súper vyhrabal z diery a vyrovnal stav na 3:3. V druhom polčase sme sa snažili nadviazať na skvelých pätnásť minút, a hoci herne sme sa prejavovali dobre, gól nie a nie padnúť. Žiaľ, opäť to bol súper, ktorý nás dve minúty pred koncom zápasu zmrazil. Následná powerplay nám gól nepriniesla, a tak sme predĺžili sériu prehier so žltozelenými na tri zápasy. O týždeň sa opäť predstavíme na domácej palubovke, tentokrát proti opačnej strane Žiliny, čiernožltému Makroteamu v Badíne. Dúfajme, že bojovný výkon dokážeme premeniť na tri body a naskočíme na víťaznú vlnu."

MŠK Žilina FUTSAL: "Súboj týchto dvoch súperov mal v prebiehajúcej sezóne poradové číslo štyri. Pred stretnutím mali lepšiu vzájomnú bilanciu šošoni a pokaziť si ju pod Urpínom rozhodne nechceli. Bystričania pred týždňom dokázali doteraz nedokázateľné a obrali o body po remíze dovtedy suverénneho lídra z Lučenca. Šošoni si poľahky poradili na Rosinkách s Makroteamom a očakával sa veľmi vyrovnaný duel, ktorý bol ťahákom kola. Hostia zo Žiliny ukázali veľké srdiečko a v konečnom dôsledku aj kvalitu. Napriek tomu, že Miba mala šošonov prakticky na lopatkách nevzdali sa a nepriaznivý stav 3:0 dokázali otočiť vo svoj prospech!

V nadstavbovej časti súťaže sú karty prakticky rozdané a kluby už len čakajú na svojich štvrťfinálových súperov zo skupiny 5-8. Tieto zápasy majú skôr prípravný charakter a možno aj psychický význam pred play-off. Prvú veľkú šancu otvoriť skóre mali domáci. Po nedorozumení v rozohrávke medzi E.Kavčákom a M.Belaníkom zachytil loptu M.Kyjovský a na konci jeho akcie zblízka netrafil odkrytú bránu F.Rafanides. Hostia kontrovali po peknej kombinačnej akcii mladíkov v drese MŠK, ale strelu M.Ševčíka dokázal M.Kušnír končekmi prstov vytlačiť len do tyčky. Prvý gólový moment prišiel v 9.min., keď protiútok Miby zakončil gólom M.Mikulišin 1:0. Po pár sekundách už bolo 2:0, keď kardinálnu chybu M.Ševčíka využil domáci mladík M.Kuruc a pekným gólom zvýšil na spomínaných 2:0. Bystričania boli v laufe a razom ich bolo plné ihrisko. Ich tlak vygradoval v 14.min. keď sa po nenápadnej akcii presadil reprezentant M.Kyjovský a zvýšil už na pre hostí hrozivých 3:0! Toto bol jasný signál pre lavičku MŠK. Tréner hostí B.Škorec preskupil rady, hráčom rázne dohovoril a v hale sa veru diali veci. Šošoni akoby pokropení svätenou vodou ovládli ihrisko a zobrali domácim vietor z plachiet. Okrem viditeľne zlepšenej hry sa presadili aj gólovo a to hneď niekoľkokrát! Najskôr sa v 17 .min. z protiútoku po prihrávke P.Zaťoviča len tesne zastreľoval F.Marton. Čo sa však nepodarilo jemu dokázal kapitán MŠK D.Ostrák z ďalšej akcie a odštartoval tak dokonalý obrat 3:1. 18.min. a blesková akcia MŠK zakončená parádnym gólom. M.Belaník prihral M.Hudekovi a ten naservíroval loptu D.Ostrákovi, ktorý už nemal problém z blízka zasunúť za bezmocného M.Kušníra 3:2. Pohľadný futsal v podaní šošonov gradoval a v 19.min.bolo po ďalšej nádhernej akcií dokonca vyrovnané 3:3! Úspešným strelcom bol K.Gábor a tribúna si vydýchla pri polčasovo hvizde.

Druhý polčas sa od toho prvého líšil vo všetkých ohľadoch. Dominovali obrany a hralo sa oveľa taktickejšie. Takýto futsal sa musel divákom páčiť, pretože sa na palubovke predviedli takmer všetci slovenskí reprezentanti zo širšej nominácie pôsobiaci v našej najvyššej súťaži, ako aj mnoho juniorských nádejí, ktorí už v mladom veku tvoria základ svojich seniorských klubov! Prvým úspešným strelcom druhého polčasu mohol byť hosťujúci M.Štrbák, to by ho ale nesmel domáci gólman M.Kušnír na zemi vychytať v poslednej chvíli. Následne hostia prebrali iniciatívu a na niekoľko minút boli jasne lepším družstvom. Gól však nestrelili a tak zhruba v 33 min. prišli veľké okamihy Banskej Bystrice. Tá ale sériu svojich tutoviek nevyužila a prišiel trest. O víťazovi duelu rozhodla 37.min.,P.Taťovič vysunul M.Štrbáka a ten po svojej typickej sťahovačke rozjasal lavičku hostí 3:4. Domáci nemali načo čakať a siahli po power-play. Lenže hostia už majú s bránení tejto nebezpečnej hernej varianty bohaté skúsenosti a svojim pohybom ako aj dôrazom nedovolili domácim ani len ohroziť svätyňu E.Kavčáka, ktorý sa pri absencii M.Herka opäť predviedol kvalitným výkonom. Šošoni si tak odvážajú 3 body, ale aj skvelý pocit po dokonalom obrate."

Branislav Škorec MŠK Žilina FUTSAL: "Odohrali sme veľmi zvláštny zápas, kedy sme prvých 15 minút hrali zbytočne komplikovane, pohyb nebol ideálny a viazla komunikácia medzi hráčmi. Nakoniec pomohol timeout, dohovor a za posledné štyri minúty 1. polčasu sme ešte vyrovnali. Ten druhý sme si dávali väčší pozor v defenzíve, rovnako aj domáci a o zápase rozhodol moment z 37.minúty, gól Štrbáka. Zápas musím rozdeliť na dve časti, spokojnosť s obratom a nespokojnosť, ktorú si najbližšie musíme s chladnou hlavou vysvetliť, aby sa to už neopakovalo. Hráčom ďakujem ako zodvihli hlavy a nezložili zbrane ani za stavu 0:3."

Marek Belaník (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „V ďalšom kole sme cestovali na pôdu tabuľkového suseda do Banskej Bystrice, ktorú sme naposledy doma 2x zdolali. Od začiatku sme však hrali staticky a domáci sa na nás výborne pripravili. Nedostávali sme sa do šancí a v našej hre bolo množstvo nepresností. Domáci sa postupne dostali do 3 góloveho vedenia a vyzeralo to snami veľmi zle. Potom však došlo k premiešaniu zostavy a razom bolo vyrovnané a šlo sa do kabín. V druhom polčase to bol zaujímavý futsal so šancami na oboch stranách a rozhodnutie prišlo 3 minúty pred koncom, keď sa Martin Štrbak pohral s brankárom a zasunul tak ako to on dobre vie. V záverečnej power-play už sa domáca MIBA nedostala do šance a tak po prehajdákanom začiatku zápasu sme predviedli dokonalý obrat, ale určite je na čom pred zápasom s Lučencom zapracovať.“

Marián Hudek (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Do zápasu sme vstúpili s tým, že sme vedeli že BB pôjdu do nás agresívne a aj sa im to vyplatilo, keďže do 15 min sme prehrávali 3:0. Potom sme sa začali troška viac hýbať a začalo to domácemu družstvu robiť problém a do polčasu sme vyrovnali. V kabíne sme si povedali , že chceme ten zápas zlomiť a tak sa nám aj podarilo, dali sme na 3:4 a BB siahla po power-play a už sa nám to podarilo udržať a z BB si odnášame tri body.“

Matúš Ševčík (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Zápas s Mibou Banská Bystrica sme začali celkom fajn, hneď v prvom striedaní sme mali dve veľké šance ktoré však ostali nevyužité. To, čo sme my nedokázali dať, tak nám Miba ukázala ako sa to robí, rázom po našich individuálnych chybách bolo 3:0 pre domácich. Tréner zobral oddychový čas a povedali sme si že toto nie sme my a musíme začať jazdiť. Tak aj bolo a za 3 minúty sme dokázali po nádherných akciách vyrovnať na 3:3. V druhom polčase sme mali síce trochu šťastie, keď domáci nastrelili pár krát konštrukciu brány, ale boli sme to my čo dokázali streliť v 37. minúte víťazný gól. Na konci Miba skúsila hrať power-play, ale nedokázala nás ani ohroziť strelou na bránu. O to viac teší takéto víťazstvo, keďže sme prehrávali 3:0...“

Vyjadrenia trénerov aj v priloženom videu:

ŠK Makroteam Žilina - MIMEL Lučenec

ŠK Makroteam Žilina S najväčším favoritom na majstrovský titul sme začali nebojácne. Avšak vydržalo nám to iba do prvého inkasovaného gólu, keď Wellington Torres vyrovnal na 1:1. Od tohto momentu hostia jasne dominovali, my sme hrali až s príliš veľkým rešpektom. Navyše, k dvojcifernému víťazstvu sme súperovi pomohli hlavne veľkým množstvom nevynútených chýb."

Marián Berky MIMEL Lučenec "Do zápasu sme išli jednoznačné si napraviť reputáciu z BB. Hráči predviedli dobrý výkon aj keď tam bolo veľa chýb v defenzíve. Diváci mohli vidieť krásne akcie, ktoré skončili gólmi. Welington proti svojim strelil 3 góly a ukazuje že by mal byť prínosom v ofenzíve pre náš Lučenec futsal klub. Z výsledkom sme všetci spokojní. Teraz nás v sobotu o týždeň čaká druhá Žilina, na ktorú sa hráči veľmi tešia. Ďakujem našim fanúšikom, ktorí vycestovali do Žiliny a povzbudzovali nás."