logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Predseda SF Tomáš Takáč hodnotí decembrové vystúpenia našich reprezentácií

utorok, 21.12.2021|Posledná aktualizácia 21.12.2021 13:39

Milí futsaloví priatelia,

Dovoľte mi prihovoriť sa Vám pri príležitosti nedávno ukončených reprezentačných zrazov, v ktorých sa s výnimkou U17 predstavili všetky naše výbery.

Predsedovia českého a slovenského futsalu Otakar Mestek a Tomáš Takáč na turnaji 4Futsal Nations v Piešťanoch.

Slovenský futsal sa odhodlal zorganizovať resp. vyslať napriek neľahkej pandemickej situácii, štyri naše reprezentačné výbery na rôzne podujatia, v ktorých mali možnosť konfrontácie s kvalitnými súpermi. Príprava týchto podujatí stála veľké úsilie a ja by som rád poďakoval všetkým, ktorí sa akoukoľvek mierou pričinili o skoordinovanie všetkých výberov, logistiku, organizačnú komunikáciu ako aj všetky čiastkové úkony, ktoré takéto podujatia vyžadujú.

Čo však po absolvovaní uplynulého týždňa teší najviac, sú výsledky našich výberov, ktoré sú sa dajú označiť ako vysoko úspešné, alebo minimálne veľmi sľubné smerom do budúcnosti. Jednoducho, minulý týždeň si bude Slovenský futsal hrdo pamätať.

A mužstvo – víťazstvo na dobre obsadenom turnaji 4Futsal Nations s konfrontáciami proti Bosne, Rakúsku a Českej republike. Výhra nad Bosnou a Českou republikou má pred ME svoju váhu. Obzvlášť víťazstvo s Českom naznačilo, že Slovensko sa na ME neprebojovalo náhodou a v mužstve panuje pohoda, pokora a skvelá tímová atmosféra. Práve pri A mužstve si dovolím poďakovať i bývalému vedeniu SF za vytvorenie podmienok pri kvalifikácii a tým zásluhu na postupe i terajšom sľubnom stave pred ME.

U21 – účasťou na turnaji vo Francúzsku a dosiahnutými výsledkami jednoznačne ukázalo, že nastolená cesta s touto kategóriu má svoj význam a cieľ. Prehra so silným Francúzskom len po predĺžení a následné víťazstvo nad Českom dávajú slušné predpoklady k ďalšej práci v dobre nastolenom postupe pri zapracovaní mladíkov pre A mužstvo v budúcnosti.

Ženy a U19 – oba výbery sa predstavili v dvojzápasoch z Českom. Pri kategórii U19, kde boli počas roka identifikované najväčšie nedostatky, sa už dal vo výkone badať viditeľný progres, pred kvalifikáciou je však ešte dlhá cesta. Ženy po ťažkej kvalifikácii veľmi príjemne prekvapili a s Češkami si s prehľadom a sebavedomím dvakrát poradili. 

Na záver mi dovoľte všetkým priaznivcom, hráčom, funkcionárom i ľuďom okolo slovenského futsalu popriať príjemné a pokojné prežitie Vianočných sviatkov v kruhu najbližších a do Nového roka veľa zdravia, šťastia a úspechov. Verím, že toho prvého sa dočkáme v podobe úspechu na Majstrovstvách Európy. 

Držme palce!!!

Ing. Tomáš Takáč

Predseda SF

Mohlo by vás zaujímať

Na rade je FUTSAL! V Ziggo Dome koncertovali najväčšie hviezdy, zažila aj športové bitky

Včera

Tlačová konferencia Slovenského futsalu pred odchodom na ME - 17. januára

13.1.2022

Reprezentácia SR nominovaná v ankete najlepší tím sveta podľa Futsalplanet. Uspel aj tréner Berky

12.1.2022

Lukáš Peško nechýba medzi rozhodcami na EURO 2022 v Holandsku

6.1.2022

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2022 želá Slovenský futsal

31.12.2022

Zvolanie mimoriadnej konferencie SF

29.12.2022

SF zastavuje futsalovú extraligu, vláda SR vyhlásila lockdown a núdzový stav

24.11.2021

Odmena za výkony v základnej skupine. Michal Botka rozhodoval finále kvalitného turnaja v Srbsku

12.11.2021

Lučenec sa rozlúčil z tohtoročnou edíciou Ligy majstrov prehrou proti Benfice Lisabon

31.10.2021

MIMEL Lučenec po prehre s Halle-Gooik stratil šancu zabojovať o postup do Elite round

28.10.2021

MIMEL Lučenec na úvod potrápil ruský Jekaterinburg, o postup sa pobije s Belgičanmi

28.10.2021

LIGA MAJSTROV: V Lučenci futsalový sviatok za účasti Benficy, Jekaterinburgu a Halle-Gooik

24.10.2021