logo

Proti Španielsku sme prehrali, s EURO-m sa lúčime historickým úspechom

utorok, 01.02.2022|Posledná aktualizácia 9.4.2022 17:13

Futsalisti Slovenska prehrali vo štvrťfinále EURO 2022 proti Španielsku a turnaj pre nich skončil historickým úspechom, keďže sa nám podarilo postúpiť zo skupiny a prebojovať sa medzi osem najlepších tímov.


autor: uefa.com

Španielsko - Slovensko 5:1 (3:0)

Góly: 2., 24. Mellado, 16., 35. Raúl Campos, 10. Lozano - 34. Serbin

ŽK: Adolfo - Ševčík

ČK: 24. Směřička

Španielsko: Didac (Herrero) - Ortiz (C), Raúl Gómez, Lozano, Mellado, Borja, Boyis, Adolfo, Cecilio, Chino, Raúl Campos, Solano

Slovensko: Karpiak (Oberman) - Rick, Kozár (C), Brunovský, Drahovský, Serbin, Ševčík, Směřička, Zdráhal, Doša, Zaťovič, Čeřovský, Ostrák

Na zápas proti Španielsku sme vstúpili nabudení, ale uvedomovali sme si silu súpera. Ten šiel do vedenia už v druhej minúte po štandardnej situácii, kedy Lozano prihral na Mellada, ktorý trafil bránku. Osmeľovali sme sa aj my, niekoľko náznakov príležitostí však nebolo gólových. Po druhom góle tímu z Pyrenejského polostrova, kedy to na seba zobral individuálne Lozano, sme šli do power-play. Tú zverenci trénera Berkyho hrali dobre, chýbal tomu moment prekvapenia. Z následne ojedinelej ani nie šance súpera, trafil s veľkým prispením šťastia od žrde do siete Raúl Campos.

Okamžite po zmene strán sme išli znova do hry s piatimi hráčmi. V 24. minúte však strelu cez celé ihrisko zasiahol pred vymedzeným priestorom Martin Směřička, po červenej karte putoval predčasne pod sprchy. Ponúknutú štandardku okamžite Španieli zásluhou znova Mellada využili na zvýšenie skóre. Naša hra bez brankára pokračovala, obrovskú možnosť mal Patrik Zaťovič, v dobrej pozícii bol jeho pokus zrazený tesne vedľa.

Proti veľkému favoritovi sme pokračovali vo veľmi dobrom výkone. Držal nás aj Marek Karpiak, šance sme mali naďalej. Tú asi najväčšiu spálil Gabriel Rick, osamotený pred Didacom namieril do žrde. Aktivita slávila úspech zhruba šesť minút pred koncom, kedy Zaťovič našiel na zadnej žrdi Petra Serbina a ten vykresal na obrovskú radosť slovenských fanúšikov v hľadisku iskierku nádeje. Okamžite však odpovedal piatym zásahom Španielov už dvojgólový Raúl Campos.

Napriek prehre so Španielskom však môžeme byť na našich hráčov nesmierne hrdí. Pri premiérovej účasti na európskom šampionáte sa z ťažkej skupiny prebojovali cez Chorvátsko a Poľsko medzi osem najlepších tímov. Tento šampionát bol ukážkou toho, že hráči si siahli na dno síl, išli cez bolesť a aj proti silným súperom podali výborné výkony.

Ďakujeme za perfektné EURO, chlapci!


Mohlo by vás zaujímať

Slováci vstupujú do prvého kvalifikačného cyklu. Čakajú ich zápasy s Lotyšskom a v Nemecku

Včera

Kvalifikácia na MS klope na dvere, začíname s Lotyšskom. Trénerský štáb zhodnotil prípravu

4.10.2022

NOMINÁCIA reprezentácie "A" na kvalifikáciu MS 2024 proti Lotyšsku a Nemecku

24.9.2022

Slováci prehrali v druhom prípravnom zápase v Piešťanoch s Talianskom 1:3

21.9.2022

Slováci v Leviciach siahali po víťazstve, s kvalitným tímom Talianska remizovali 5:5

20.9.2022

Slovenské futsalové nádeje nestačili vo Wiener Neustadt na reprezentáciu Rakúska

19.9.2022

Slovákov čakajú zápasy s Rakúskom a Talianskom, Berky chce vyskúšať nových hráčov

18.9.2022

Nominácia "A" reprezentácie na zápasy s Rakúskom a Talianskom

6.9.2022

Čo čaká reprezentačné Á-čko? Dvojzápas doma s Talianskom a kvalifikácia o MS

17.8.2022

Výkonný Výbor Slovenského futsalu schválil nové odmeňovanie reprezentantov aj reprezentantiek SR

26.7.2022

Futsalová reprezentácia v hlavnej časti kvalifikácie o postup na MS proti Lotyšsku a Nemecku

8.7.2022

Slováci spoznajú súperov kvalifikácie MS už 7. júla vo švajčiarskom Nyone

1.7.2022