logo

Reprezentácia do 19 rokov prehrala v Novare s rovesníkmi z Talianska oba zápasy, v druhom ukázala progres

piatok, 18.02.2022|Posledná aktualizácia 18.2.2022 11:18

Zverenci Antona Brunovského prehrali v prvom z dvoch prípravných zápasov v talianskej Novare s domácim Talianskom 0:3. Odveta už bola oveľa vyrovnanejšia, skončila 2:1, keď o tesnom víťazstve rozhodli azzurrini až v samom závere.

Prípravný zápas Taliansko U-19 - Slovensko U-19 v Novare 16. februára 2022.
autor: FIGC Getty Images

Reprezentácia Talianska vstúpila do záverečnej fázy prípravy pred kvalifikáciou ME hráčov do 19 rokov, ktorú odohrajú v Turecku, našich čaká skupina v Targu Mures so silným Ruskom, Gruzínskom a domácim Rumunskom. Zverenci trénera Bellarteho vyhrali 3:0 v prvom z dvoch priateľských zápasov v Novarello „Villaggio Azzurro ".

Azzurrini nedovolili Slovákom v zápase ani raz skórovať a už do polčasu strelili dva góly. Skóre otvoril v 11.minúte Ansaloni, o štyri minúty pridal druhý gól Henz Oeschler. Po zmene strán rozlvnil sieť iba Vitale.

Anton Brunovský po zápase: "Do zápasu s Talianskom sme vstupovali s cieľom dobrej a aktívnej obrany. Prvých desať minút sa to darilo plniť, súpera sme nepúšťali do žiadnych šancí a našou aktivitou bez lopty sme si vypracovali dve sľubné príležitosti, ktoré tesne minuli bránu. Našim poľavením v dostupovaní sme sa nechali zatlačiť, z čoho súper vyťažil gól a následne aj dosť štandardných situácií. V druhom polčase sme chceli nadviazať na našu aktívnu hru z prvých minút prvého polčasu, čo sa nám darilo. Zapájali sme do hry brankára, kúskovali sme hru, ale chýbala nám väčšia priamočiarosť smerom k súperovej bráne a častejšie zakončenie. Chlapcom patrí obrovská pochvala za bojovnosť a prístup k zápasu. Verím, že nasadenie a chuť bojovať nás bude zdobiť aj naďalej."

Prípravný 1. zápas v Novare:

TALIANSKO U19 vs SLOVENSKO U19 3:0 (2:0)

Góly: 11. Ansaloni, 15. Henz Oeschler, 26. Vitale

Taliansko: Berthod, De Felice, Mentasti, Amirante, Di Tata, Del Mestre, Vitale, Henz Oeschler, Giulii Capponi, Fahd, Yaghoubian, Ansaloni, Romagnoli, Michelacci, Isgrò. Tréner: Bellarte

Slovensko: Kollár (C) - Matis, Csiba, Kuma, Mahút, Vrábeľ, Petik, Rusňák, Jakubík, Fraňo, Jančula, Belenyesi. Tréner: Brunovský

Prípravný 2. zápas v Novare:

TALIANSKO U19 vs SLOVENSKO U19 2:1 (1:0)

Góly: 10. a 38. Henz Oeschler - 23. Rusnák

Slovensko: Belenyesi (C) - Matis, Csiba, Kuma, Mahút, Vrábeľ, Petik, Rusňák, Jakubík, Fraňo, Jančula, Kollár. Tréner: Brunovský

Rozhodcovia: Bottini (Tal.), Dimundo (Tal.), Serfilippi (Tal.), Časomerač: Crocifoglio (Tal.)

Mohlo by vás zaujímať

Akadémia Pineroly s double, ovládla aj turnaj Final Four o Slovenský pohár U-20 v Žiline

Včera

Futsal Fever Days: Česko s dvomi víťazstvami, Maďarsko získalo bod po remíze so Švédskom

Včera

Slovákov čaká vstup do turnaja Futsal Fever Days v Šamoríne proti Švédsku

12.4.2024

PLAY-OFF 3.štvrťfinále: Levice vyzvú v semifinále Košice, Pinerola vydrela postup v Prievidzi

9.4.2024

Dievčenský tím Futsalslovakia U-15 na turnaji v Radave s dvomi víťazstvami

7.4.2024

Slováci siahali v Novigrade na bronz, z rúk im ho zobral v poslednej päťminútovke kapitán Slovinska

7.4.2024

PLAY-OFF 2.štvrťfinále: Košice a Lučenec do semifinále, tretie zápasy v Prievidzi a Leviciach

6.4.2024

Slovenská reprezentácia do 19 rokov s prvým víťazstvom na turnaji, Američanov zdolala 4:2

5.4.2024

Reprezentačná devätnástka nestačila na úvod Istria Nations Cupu v Chorvátsku na Francúzov

5.4.2024

Nominácia "A" mužstva Slovenska na medzinárodný turnaj Fever Days 2024 v Šamoríne

2.4.2024

PLAY-OFF 1.štvrťfinále: Nové Zámky otočili duel v Leviciach, presvedčivé víťazstvá Košíc a Lučenca

30.3.2024

Štvrťfinálová séria play-off štartuje na Veľký piatok v Prievidzi, Lučenci, Košiciach a Leviciach