logo

Reprezentácia pricestovala v poriadku do Maroka, v Rabate absolvovala aj prvý tréning

piatok, 26.05.2023|Posledná aktualizácia 26.5.2023 11:51

Zverenci Mariána Berkyho sa z Bratislavy presunula do Maroka, kde ich čaká 27. a 29.mája dvojzápas so silným Marokom.

Štrnásťčlenný káder futsalovej reprezentácie "A" sa zišiel v utorok na obed v Bratislave, kde v Dome Športu absolvoval tréningovú jednotku. V hoteli Premium pred obchodom si dala výprava spoločný obed a presunula sa na letisko do Schwechatu, odkiaľ odletela s medzipristátím vo Frankfurte do cieľovej destinácie, marockého mesta Casablanca. Odtiaľ sa presunula autobusom do dejiska zápasov, hlavného mesta Rabat.

"Prechodný domov sme našli v hoteli Farah Rabat, kde nám domáci usporiadateľ vytvoril skvelé podmienky, ubytovali sme sa až nadránom po vyčerpávajúcej ceste a tak bolo rozhodnuté, že stredajší doobedňajší tréning, prvý v Maroku bude zrušený. Ako náhradu sme absolvovali prechádzku centrom mesta, ktoré je nádherné," priblížil šéf exekutívy Vladimír Ambrozek prvé kroky Slovákov po príchode do Maroka.

Na sever Afriky necestovali Gabriel Rick a Peter Kozár, čerství majstri Česka s Plzňou, ani španielski legionári Tomáš Drahovský a Marek Karpiak. Príležitosť tak dostanú ukázať sa pred štartom elitného kola kvalifikácie o postup na MS aj noví hráči. "V zápasoch určite nastúpia Filip Korček z Podpor Pohyb Košice a Marcel Marík z Nových Zámkov, príležitosť určite dostane aj talentovaný brankár Kevin Kollár z poľskej Bochnie Powiat. Opory dostali tentoraz voľno, rovnako v nominácii absentuje Martin Doša z Chrudimu, ktorý čaká prírastok do rodiny," vyjadril sa k zmenám v kádri slovenskej futsalovej reprezentácie tréner Marián Berky.

Poobede už chlapci absolvovali hodinu a pól tréning v krásnej päťtisícovej hale. So severoafrickým tímom sa Slovensko stretlo pred rokom v Bratislave v rámci turnaja, ktorý Slovenský futsal zorganizoval tímom USA, Panamy a Maroku pred odchodom na svetový šampionát do Litvy.

Naši reprezentanti v ŠH Elán podľahli Maroku 1:4, jediný gól v zápase strelil s dvojkrížom na hrudi vtedy Patrik Zaťovič. "Maroko patrí k svetovej špičke, preto sa takéto ponuky sa neodmietajú. Nám tento kemp s dvojzápasom bude slúžiť ako kontrolný a zároveň pre vyskúšanie mladých a nových hráčov, no takisto pre hráčov, ktorí dostávali menej priestoru v oficiálnych stretnutiach. Maroko je súper, ktorý ma výbornú defenzívu a v ofenzíve využíva celý priestor na ihrisku. To znamená, že nechce dať súperovi loptu zadarmo a hrá veľmi kombinačne. Pamätám si, že hráči sa s týmto súperom najviac nabehali. Samozrejme, myslím bez lopty," vrátil sa k duelu v Bratislave šéftréner slovenskej futsalovej reprezentácie.

Tréning slovenskej futsalovej reprezentácie v Rabate v stredu 25. mája 2023.
autor: futsalslovakia

Prípravné zápasy reprezentácie v marockom Rabate:

27.mája 2023 o 18:00 Maroko vs Slovensko
29.mája 2023 o 18:00 Maroko vs SlovenskoMohlo by vás zaujímať

Reprezentácia do 19 rokov prehrala aj v druhom zápase kvalifikácie, Bielorusom podľahla 3:5

27.3.2023

Ženská reprezentácia nešťastne prehrala prvý zápas, v druhom Slovinsko deklasovala 7:1

25.4.2022

Aj ženská futsalová reprezentácia sa vracia do boja. Dvakrát vyzve Češky

13.12.2021

Pod Tatrami sa stretne na kontrolnom letnom kempe aj reprezentácia do 21 rokov

1.6.2023

Reprezentácia cestuje na turnaj do Iránu

29.11.2019

Reprezentácia U-19 na dvojzápas do Talianska

8.2.2022

Slovenská reprezentácia na turnaj V4 aj s mladíkmi...

18.9.2019

Zverenci Mariána Berkyho nestačili na Maroko ani v druhom zápase v Rabate

30.5.2023

Reprezentácia do 21 rokov zdolala v Ostrave Česko, dnes odveta v Púchove

3.12.2019

Videorozhovory z Moldavska s Bačom a Belaníkom: Aký bol let a prvý tréning?

12.4.2021

Slováci v Rabate podľahli v prvom z prípravných duelov favorizovanému Maroku 0:3

28.5.2023

Reprezentácia do 19 rokov nebodovala ani v poslednom zápase, Slovinsku podľahla 2:3

21.1.2023