logo

Reprezentácia Slovenska na akademických MS obsadila 8. miesto po prehre s Novým Zélandom

nedeľa, 24.07.2022|Posledná aktualizácia 24.7.2022 15:25

Šesť zápasov za sedem dní. Takú porciu zápasov odohrali naši akademici v portugalských mestách Guimares a Braga vrámci majstrovstiev sveta.

Akademici od protinožcov z Nového Zélandu mali pred zápasom o konečné siedme miesto rovnakú zápasovú bilanciu ako Slováci, štyri prehry a jedno víťazstvo. V skupine A vstúpili do majstrovstiev sveta impozantnou výhrou nad Izraelom 7:1. Potom však prišli prehry s Argentínou (1:2) a domácim Portugalskom (1:6). Vo štvrťfinále narazili podľa priebehu šampionátu pravdepodobne na celkového víťaza z Brazílie, ktorému podľahli rovnako ako Slováci v skupine 0:4. Včera Nový Zéland v skupine o 5. - 8. miesto podľahol v repríze Argentíne, tentokrát však o postupujúcom rozhodol až rozstrel zo značky pokutového kopu, v ňom uspeli po šiestich sériách Juhoameričania.

Samotný záverečný zápas sa začal s mierným oneskorením, v hale totižto vypadla elektrika. Do zápasu vstúpil lepšie súper, ktorý už v 2. minúte zásluhou Kyle Edwarda Wislewského otvorili zápasový účet. Zaujímavosťou bolo, že mu nahrával brat Logan Philip. Na ďalšie góly sa čakalo až na záver polčasu. V 18. minúte zvýšil Hawkins na 2:0 a 14 sekúnd pred odchodom do kabím zvýšil už na rozdiel troch gólov svojim druhým gólom Wislewski. V závere ešte podčiarkol víťazstvo Robson.

Na MS v Portugalsku sme tak obsadili konečné 8. miesto, keď sme zdolali iba Omán. Zápasy proti Ukrajine, Brazílii, či Portugalsku ale posunú skúsenosťami našich hráčov o poriadny kus dopredu.

Akademické MS - zápas o 7.miesto:

Nový Zéland - Slovensko 4:0 (3:0)
⚽️ 2. a 20. Wislewski K.E., 18. Hawkins, 37. Robson

Igor Remák po zápase: "Výsledok je veľmi krutý, nakoľko sme v zápase dominovali. Bohužiaľ sme nepremenili ponúknuté príležitosti a súper nás potrestal snáď zo všetkého čo mal. Aj vďaka našej powerplay sme súpera v druhom polčase takmer nepustili na našu polovicu, no šance sme opäť trestuhodne zahadzovali a ako to býva zvykom s jediného protiútoku sme inkasovali. Napriek obrovskej únave chcem vyzdvihnúť, že každý jeden hráč odovzdal na ihrisku zo seba naozaj všetko. Ak by som mal naše účinkovanie na AMS zhodnotiť, možno až s odstupom času a pri pohľade na prvé tri miesta, nám dôjde, že výsledkovo a herne sme vôbec nesklamali, ale práve naopak. Aj keď 8. priečka možno nie je tá, akú sme si predstavovali pred turnajom, keďže podľa môjho názoru toto mužstvo malo na to aby skončilo o pár priečok vyššie, no na druhej strane je reálnym odzrkadlením predvedenej hry a kondičných možností hráčov na tomto šampionáte.

Touto cestou by som chcel poďakovať Slovenskej asociácii univerzitného športu (SAUŠ) a Slovenskému Futsalu (SF) za vytvorenie ideálnych podmienok pre účinkovanie na Akademických majstrovstvách sveta. V druhom rade všetkým hráčom, ktorí boli na AMS a pre ktorých to boli obrovské skúsenosti ktoré im verím nesmierne pomôžu v ich futsalovom napredovaní. A v neposlednom rade celému realizačnému teamu, kde každý jeden člen odviedol svoje maximum či už po odbornej, diplomatickej alebo lekárskej stránke."

Mohlo by vás zaujímať

Charitatívny VOVA Cup ovládol favorit - Podpor pohyb Košice

16.8.2022

Doškoľovací trénerský seminár bude 1.septembra, prihlásiť sa treba do konca augusta

16.8.2022

Veľký krok v kariére dopredu, Drahovský si zahrá v najlepšom futsalovom klube sveta

12.8.2022

MIMEL Lučenec začne boje v Lige majstrov s Cardiffom, o postup posledný hrací deň proti Cosmosu Tallinn

4.8.2022

Reštart futsalovej pohárovej súťaže. Na palubovky sa vracia po dlhých šiestich rokoch

28.7.2022

Unavení Slováci nestačili na Poliakov, o konečné 7.miesto sa stretnú s Novým Zélandom

24.7.2022

Domáce Portugalsko nad sily Slovákov vo štvrťfinále MS, v sobotu proti Poľsku

23.7.2022

Slovensko vyzve vo štvrťfinále Akademických MS domáce Portugalsko

22.7.2022

Akademický výber postúpil do štvrťfinále MS v Portugalsku aj napriek prehre s Brazíliou

21.7.2022

Slováci zaknihovali na AMS v Portugalsku prvé víťazstvo, Omán zdolali 4:2

22.7.2022

Akademici vstúpili do Majstrovstiev sveta v Portugalsku prehrou s Ukrajinou 1:4

19.7.2022

Brankársky futsalový kemp pod patronátom Milana Herka má za sebou úspešný tretí ročník

15.7.2022