logo

Reprezentácia ukončí elitné kvalifikačné boje v Leviciach proti Chorvátsku

pondelok, 18.12.2023|Posledná aktualizácia 18.12.2023 11:35

Chorvátski futsalisti zvíťazili v piatkovom zápase elitného kola kvalifikácie MS 2024 nad Nemeckom pohodlne 4:0 a v tabuľke C-skupiny obsadili druhé miesto pred slovenskou reprezentáciou.

Tá po tomto výsledku definitívne stratila šancu postúpiť prvýkrát v histórii na svetový šampionát.

Prvenstvo v skupine a priamu účasť na MS v Uzbekistane spečatili už vo štvrtok Francúzi triumfom 7:1 práve nad Slovenskom v Lavale. Chorváti musia ešte čakať na výsledky ďalších skupín, či si zahrajú baráž, v nej sa predstavia štyri z piatich najlepších tímov z druhých priečok, piati víťazi skupín postupujú priamo na MS. Kazachstan, Francúzsko, Španielsko a Portugalsko už majú istotu postupu, v skupine B si to o postup rozdajú Poliaci s Ukrajinou, našim severným susedom stačí na postup aj remíza.  Zverenci Mariána Berkyho a Richarda Bača ukončia boje v elitnom kole kvalifikácie domácim duelom proti Chorvátsku v Leviciach (streda 20. decembra o 18.30), v priamom prenose ho odvysiela aj RTVS Šport.

Po prílete z Francúzska sa reprezentácia vrátila do známeho a osvedčeného prostredia v Leviciach, predposledný aj posledný duel kvalifikácie chceli odohrať futsalisti v Bratislave, krásna a dokončená športová hala na Pasienkoch však stále nemá potrebné povolenia a tak sa duel opäť odohrá v Leviciach. V zostave okrem Drahovského bude absentovať aj Martin Doša, obliekajúci dres Lubawy. „Zápas s Chorvátskom bude náročný, Chorváti hrajú silový futsal, s využitím pivota, často hrajú jeden na jeden, najmä po čiarach. My sa budeme snažiť im to znepríjemniť a pokúsiť sa vyhrať tento zápas, chceme sa so starým rokom rozlúčiť víťazne. Budeme sa snažiť vychádzať z dobrej defenzívy, v tréningovom procese si všetko dôkladne vyskúšame. Bohužiaľ s rodinných dôvodov nenastúpi v Leviciach ani Martin Doša,“ povedal šéftréner SR Marián Berky po pondeľňajšom tréningu.

Sebastián Bačo má za sebou už niekoľko duelov v „A“ mužstve, pripravený bude aj na súboj proti zverencom Marinka Mavroviča. „Očakávam určite náročný zápas, iný ako vo Francúzsku, predsa len Chorváti hrajú iným systémom. Bude to viac silovejšie, častejšie sa tlačia cez pivota. Je to jedno top mužstvo v Európe, musíme sa pobiť o čo najlepší výsledok. Proti top súperom zaostávame najmä v pohybe, v rýchlosti, to sú presne aspekty hry, v ktorých sa musíme zlepšiť, ak chceme uspieť. Musíme sa tlačiť častejšie do zakončenia, zápas v Pule nám ukázal, že sa s nimi dá hrať.“

Aj gólman Marek Kušnír, ktorý v Espace Mayenne á Laval inkasoval sedem gólov, očakáva neľahký duel. „Aj keď sú už Chorváti skoro postupujúci, budú chcieť u nás určite vyhrať. Pred domácim publikom sa budeme snažiť ukázať to najlepšie, čo vieme. Na videomítingu sme si ukázali, že to nie je o jednom dvoch hráčoch, ale skôr o celom tíme. Musíme sa viac na dôležité herné situácie sústrediť a preukázať našu kvalitu.“

Mohlo by vás zaujímať

Extraliga U-20: Akadémia Pineroly sa po dvoch víťazstvách v Košiciach priblížila k titulu

Včera

Zimný futsalový pohár v Leviciach ovládol HRQ Team. Pilotný projekt mal skvelú úroveň

21.2.2024

Finálový turnaj stredných škôl vo futsale sa odohrá 1.3.2024 v Tipos aréne v Bratislave

17.2.2024

14.kolo NFE: Lučenec zničil Prievidzu, Pinerola v závere vybojovala všetky body v Banskej Bystrici

11.2.2024

Extraligovým majstrom Slovenska v kategórii juniorov do 17 rokov MIMEL Lučenec

9.2.2024

Slováci v Yuline siahali na zlato, proti Fínom nešťastne prehrali a obsadili tretie miesto

4.2.2024

Susedské derby v čínskom Yuline bez víťaza, Slováci o víťazstvo na turnaji vyzvú Fínov

4.2.2024

Predohrávka 14.kola NFE: Levice si víťazstvom na FTVŠ upevnili druhé miesto v tabuľke

3.2.2024

Slovákom vstup do turnaja v Číne vyšiel, vďaka hetriku Drahovského zdolali domácich 5:3

3.2.2024

Slovákov čaká na CFA Yulin Tourism Investment Cup vstup proti domácej Číne

2.2.2024

Extraliga U-17: Lučenec ovládol blok v Košiciach, o titule sa rozhodne v Žiline

2.2.2024

Extraliga U-20: Pinerola potvrdila úlohu favorita v dohrávanom bloku v Nových Zámkoch

2.2.2024