Reprezentačná devätnástka inkasovala v prvom zápase desať gólov

utorok, 29.06.2021|Posledná aktualizácia 1.7.2021 07:08

Reprezentácia Slovenska do 19 rokov prehrala v Portugalsku vysokým rozdielom, keď v malebnom mestečku Santarém nestrelila ani gól a naopak ich inkasovala až desať.

Futsalová reprezentácia do 19 rokov v prvom zápase v portugalskom Santaréme 29. júna 2021.
autor: futsalslovakia

V našej zostave ťažko hľadať hráča, ktorý by prekročil svoj tieň. Portugalsko strelilo gól hneď z prvej príležitosti, keď na konci akcie bol hráč č.7 Lúcio Rocha. Po biliardovej akcii domácich zakončil sám na zadnej tyči Rodrigo Simao a bolo 2:0 Definitívny pokoj na halovky domácich vniesol Raul Moreira a domáci si začali stretnutie užívať a naše mužstvo sa dostávalo stále do väčšieho herného kŕča. V poslednej minúte 1. polčasu sa ešte presadili Diogo Augusto a Diogo Santos. Naši mládežnici ochádzali do šatne za stavu 5:0. Druhý polčas sme prestriedali, ale domáci vlak sa už asi ani nedalo zastaviť. Navyše sme vyprodukovali neskutočné množstvo ľahkých strát v zóne, kde by sa to nemálo stávať. V druhom polčase už stál v bránke Dominik Podhájeczky, ktorý nahradil Kevina Kolára. Obaja brankári dostali po 5 gólov, ale boli najlepšími hráčmi z dvojkrížom na hrudi. V poli im trochu sekundoval Adam Vrábel, ale to na neuveriteľne technicky vybavených hráčov domácich nestačilo. V druhom polčase sa postupne presadili asi dvaja najlepší hráči domácich Lúcio Rocha a kapitán Carlos Monteiro, ktorí strelili po dva góly, na konečných 10:0 upravil Sergio Ribeiro.

Takéto stretnutie bola veľká škola pre našich hráčov a každý si uvedomuje aká dlhá je ešte naša cesta, aby sme sa priblížili svetovej špičke akou bezpochyby Portugalsko je. Už zajtra náš čaká odveta s Portugalskom a my všetci tu veríme, že prinesieme fanúšikom futsalu na Slovensku lepšie správy ako dnes.

29/6 19:00 Nave Desportiva Municipal de Santarém:

PORTUGALSKO U-19 🇵🇹 vs SLOVENSKO U-19 🇸🇰 ... 10-0 (5-0)

⚽ Lúcio Rocha (1. a 37.), Rodrigo Simao (4. a 21.), Raul Moreira (16.), Diogo Augusto (20.), Diogo Santos (20.), Carlos Monteiro (28.), Pedro Santos (30.), Sergio Ribeiro (36.)

Zostava SR: Kollár (C) - Zámečník, Mahút, Vrábel, Jakubík - Matis, Ftorek, Petík, Kuma, Haramia, Fraňo, Jančula, (Belenyesi, Sciba, Podhájeczský)