Reprezentačná dvadsaťjednotka prehrala s domácim Francúzskom až po predĺžení

sobota, 18.12.2021|Posledná aktualizácia 19.12.2021 11:18

Reprezentácia U-21 vstúpila do turnaja Escaut Winter Cup 2021 vo francúzskom Denaine proti domácim prehrou po predĺžení. Dnes sa stretne v zápase o tretie miesto s Českom, ktoré podľahlo Slovinsku.

Reprezentácia do 21 rokov pred zápasom s Francúzskom v Denaine na turnaji Escaut Winter Cup 2021 17. decembra 2021.
autor: futsalslovakia.sk

ESCAUT WINTER CUP 2021:

FRA U21 🇨🇵 VS 🇸🇰 U21 4:2 pp (1:1, 2:2)

⚽️ Vaktor, Ševčík

Zostava SR: Kollár -Vaktor, Bačo, Márton, Ševčík - Medoň, Kuruc, M.Marík

Richard Bačo, tréner U-21: "Zápas začal vo vysokom tempe, hneď v úvode sme šli do vedenia gólom Vaktora. V týchto minútach sme boli pod veľkým tlakom,s trácali sme lopty, ťažko sme sa vyrovnávali s vysokým pressingom súpera. Tento veľký tlak domácich sme ustáli aj za pomoci veľmi dobre chytajúceho Kevina Kollára. V druhej polovici polčasu sme hru vyrovnali, tento úsek zápasu bol fyzicky veľmi náročný, hra sa prelínala z jednej strany na druhú. Viaceré sľubné naše akcie sme nedotiahli do zakončenia. Do druhého polčasu sme šli so zámerom streliť gól. Príležitosti boli hlavne po vyrovnávajúcom góle, kde naše veľké šance neboli premenené. V zápase sme ešte raz šli do vedenia, gólom Ševčíka. Po tomto góle Francúzi znervózneli, čoho vyústením bola červená karta. V týchto chvíľach sa lámal zápas, no žia2 nepodarilo sa zúžitkovať hru v presilovke. Vyrovnanie prišlo päť minút pred koncom. Ešte v závere náš brankár chytil 6 metrový kop a tak nás posunul do predĺženia. Dvakrát 5 min pri našich piatich fauloch bola ťažká prekážka. Hneď v úvode sme dvakrát inkasovali, tak sme pristúpili k hre bez brankára. Naše šance ostali nevyužité, a tak sme odchádzali zo zápasu so sklonenými hlavami. Chlapcom patrí veľká vďaka, siahali na dno svojich síl, príkladne bojovali až do konca."
Marek Kuruc
, hráč SR U-21, ktorý v deň zápasu oslavoval 20. narodeniny: "Zápas s Francúzmi bol fyzicky neuveriteľne náročný. Súper počas celého zápasu vysoko pressoval, čoho výsledkom bolo množstvo osobných súbojov. Zápas sa lámal pri našej presilovke 4 na 3, kedy sme mohli odskočiť domácim na rozdiel dvoch gólov. Nevyužili sme ju a napokon sme dostali vyrovnávajúci gól. Domáci za veľkej podpory plného hľadiska lepšie zvládli predĺženie, no určite sa nemáme za čo hanbiť. Tempo zápasu prevyšovalo štandard tejto kategórie a Francúzom sme boli minimálne vyrovnaným súperom. Len takéto ťažké zápasy nás môžu posúvať vpred."
Matúš Ševčík, hráč SR U-21: "Zápas s Francúzskom bol neuveriteľne vo vysokom tempe. Prvý polčas sa nám nedarilo vychádzať z vlastnej polovice ihriska, pretože Francúzi hrali veľmi vysoký pressing. Druhý polčas bol oveľa lepší z našej strany vytvorili sme si dosť šancí, ale nedokázali sme skórovať. Hrali sme na 7 hráčov a nikto nečakal, že pôjdeme do predĺženia v ktorom sme už mali 5 faulov a ťažko sa nám hralo, keďže sme mali ohrozenie 10 metrového kopu. Ešte by som chcel pochváliť Kevina za jeho súper výkon, ktorý nás držal v hre celý zápas."
Filip Vaktor, hráč SR U-21: "Po celkom rýchlom góle sme sa dostali do vedenia, ktoré sme udržali celý prvý polčas. Šance boli ale na oboch stranách a je škoda že sme nevyužili ešte viacej brejkových situácii. Druhy polčas bol ako aj celý zápas v extrémnom tempe. Zápas sa hral vo vynikajúcej atmosfére s plnými tribúnami. Chcem pochváliť všetkých chalanov za prístup, bojovnosť a morálku, s akou do zápasu išli, špeciálne ale brankára, ktorý nás podržal. O tretie miesto hráme proti Čechom a budeme chcieť určite vyhrať."
Kevin Kollár, brankár U-21: "Do zápasu s Francúzskom sme išli s jasným cieľom vyhrať. Je to pre nás, ako starú partiu posledný zraz v juniorských kategóriách a chceli sme sa rozlúčiť víťazstvom na turnaji. Žiaľ, zápas s Francúzskom sme nezvládli. V prvom polčase sme nehrali podľa našich predstáv, ale paradoxne sme ho vyhrali, po góle od Fila Vaktora. Mali sme ešte ďalšie šance, rovnako, ako súper, ale gól už v prvej časti hry nepadol. Druhý polčas otvoril strelecky náš súper, keď do prázdnej brány dohral loptu ich pivot na zadnej tyčke. Francúzi pokračovali v tlaku, ale boli sme to práve my, kto strelil gól na 2:1. Konkrétne Ševo (Matúš Ševčík), keď si dorazil vlastnú strelu do prázdnej brány, keďže brankárovi prešla medzi nohy. Od toho gólu začali Francúzi vyvíjať ešte väčší tlak, ktorý sa im nakoniec podarilo pretaviť do gólu na 2:2, keď si ich pivot hodil po čiare a vystrelil pomedzi niekoľkých hráčov do hornej žŕdky, od ktorej sa odrazila do brány. Asi minútu pred koncom rozhodca nezmyselne odpískal proti nám penaltu, ale bolo to len jedno z niekoľkých veľmi sporných situácii, ktoré vyzneli v náš neprospech, ale toto bolo jedno z tých, kde bolo vidieť, že Francúzsko na domácom turnaji netlačí len celá hala, ale aj rozhodcovia. Penaltu sa im, ale našťastie nepodarilo premeniť a tak mohlo prísť predĺženie, ktoré sme najmä kvôli únave nezvládli a prehrali sme 2:4 po predĺžení. Môže nás ešte mrzieť nepremenené súperove vylúčenie za stavu 2:1 a tiež jedna obrovská šanca, kde lopta skákala na bránkovej čiare, ale nevošla dnu. Celkovo si myslím, že sme zanechali dobrý dojem, ale hlavne sme tam nechali srdiečko a to je to čo nás zdobí už dlhú dobu. Zopár chalanov odohralo deň pred odletom ťažký zápas v ,,Áčku,, proti Bosne a bojovali s únavou, ako aj zvyšok tímu, lebo tempo bolo extrémne vysoké. Ja verím, že dnes proti Česku splníme náš nový cieľ a obsadíme aspoň 3. miesto a rozlúčime sa s trofejou. Ešte raz ďakujem chalanom za predvedený výkon a bojovnosť a ak zahráme ako včera, tak dnes Čechov porazíme."

18.4.2024

Futsal Fever Days: Česko s dvomi víťazstvami, Maďarsko získalo bod po remíze so Švédskom

18.4.2024

7.4.2024

Slovenská reprezentácia do 19 rokov s prvým víťazstvom na turnaji, Američanov zdolala 4:2

5.4.2024

Reprezentačná devätnástka nestačila na úvod Istria Nations Cupu v Chorvátsku na Francúzov

5.4.2024

18.kolo NFE: V poslednom kole základnej časti gólové hody, skóre sa menilo až 72-krát

24.3.2024

Extraliga U-20: Striebro pre Futsalovú akadémiu Žiliny, Makroteam napokon s bronzom

24.3.2024

Futsal Love Serbia: Na úvod prehra s Maďarskom, Slovenky zostrelila hetrikom Gajzágó

16.3.2024

Reprezentácia do 23 rokov s prehrou aj v druhom zápase vo Fafe

15.3.2024

Slovenská U-23 prehrala vo Fafe s domácim Portugalskom 1:4, v stredu na programe odveta

13.3.2024

FINAL FOUR o Slovenský pohár: O víťazstvo zabojuje Lučenec s košickým Podpor Pohybom