logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Richard Bačo pred Poľskom: Sú veľmi silní v súbojoch, nechceme s nimi behať hore-dole

pondelok, 24.01.2022|Posledná aktualizácia 9.4.2022 17:17

Prehra s Ruskom je dávno zabudnutá, začínajú pre nás dva najdôležitejšie zápasy v skupine v boji o postup. Už v utorok (25.1.) o 20:30 aj v priamom prenose RTVS Šport vyzveme našich susedov z Poľska. Neskôr nás čaká ešte Chorvátsko.

Poliaci úvodné stretnutie nad Chorvátskom prehrali, takže pre oba celky pôjde o nesmierne dôležitý duel. Prehra v podstate garantuje letenku domov už po skupinovej fáze európskeho šampionátu: "Je to pre nás kľúčový zápas na tomto turnaji. Vieme, o čo hráme. Dobrý výsledok nás posúva do situácie, kedy budeme s Chorvátskom bojovať o postup zo skupiny, čo je náš cieľ. Chceme do toho zápasu vstúpiť tak, že sa toho súpera nebojíme. Chceme vyhrať," hovorí asistent trénera Richard Bačo.

Slovenskí futsaloví reprezentanti na ME 2022 v Holandsku.
zdroj: uefa.com

Silné stránky protivníka má trénerský štáb detailne naštudované: "Poľsko je náš dosť častý súper, dobre ho poznáme, analyzovali sme jeho hru a aj ich predošlý zápas s Chorvátskom. Je to fyzicky vyspelé mužstvo, využívajú súbojovosť, kde sú silní. Majú veľmi rýchly prechod do útokov, na čo si musíme dávať pozor. Určite neotvoríme hru, nechceme s nimi behať hore-dole," upozorňuje Bačo.

Podobne to vidí aj hlavný kouč Marián Berky: "Poliaci sú veľmi súbojovití, budeme musieť hrať veľmi inteligentne. Nemôžeme sa púšťať s nimi do ťažkých súbojov a keď už sa tak stane, potrebujeme tam byť tvrdí, aby sme ich čo najviac vyhrali. Musíme hrať nižšie, nechceme hrať vysoko, tým pádom by sme chceli hrať viac na brejkové situácie," prezradil.

Druhou sezónou nastupuje v poľskej najvyššej súťaži Patrik Zaťovič: "Očakávam ťažký zápas, ako aj proti Rusku. Sú fyzicky veľmi silní, budú mať na nás prichystané nejaké veci, no nebojím sa, že by sme to nezvládli. Ideme si po tri body. Platiť na nich by mohla určite naša rýchlosť, pretože sme pohyblivejší ako oni a tímový duch, ktorý máme naozaj silný," odhodlane rozpráva skúsený reprezentant.

Dôležité bude streliť viac gólov ako proti Rusku, na čo poukázal Martin Zdráhal: "Očakávam fyzicky náročný zápas. Vieme, že oni sú kondične dobre pripravení. Hrajú dlhé lopty, majú hru s pivotmi. Bude na nich platiť rýchla hra a hlavne musíme hrať s rozumom, nespraviť chybu. Verím, že oproti zápasu s Ruskom budeme mať viac šancí a tie musíme využiť."

Proti Poľsku sme naposledy nastúpili na jeseň v roku 2019, kedy sme vyhrali 2:1. Rovnako tak sme ich porazili aj o rok skôr v Nymburku (4:2), v roku 2015 remizovali 1:1 a v septembri 2014 v Brne zdolali 7:4, kedy sa až štyrmi gólmi blysol Martin Doša. Posledná naša prehra sa datuje do roku 2016. Celkovo sme proti Poľsku od roku 2003 odohrali 17 zápasov. Deväť z nich Slováci vyhrali, trikrát sa zrodila remíza a v piatich prípadoch sa tešil náš súper.

Mohlo by vás zaujímať

Slováci splnili cieľ, Španielom podľahli so cťou, Berky je na hráčov aj realizačný tím hrdý

9.4.2022

Proti Španielsku sme prehrali, s EURO-m sa lúčime historickým úspechom

9.4.2022

Poraziť Španielov bude veľmi ťažké, ale nie nemožné

9.4.2022

Futsaloví reprezentanti chcú Španielov potrápiť, pre Drahovského to bude špeciálny zápas

9.4.2022

Brunovský si užíva vrchol kariéry. Nič podobné si nepamätá ani na klubovej úrovni

9.4.2022

V Groningene sme porazili Chorvátsko a postupom do štvrťfinále ME prepísali históriu

9.4.2022

Zverenci Berkyho sa už tešia na Chorvátov, podľa Čeřovského máme dvere otvorené

9.4.2022

Slováci označili remízu s Poľskom za spravodlivú, Gabiho Ricka mrzeli nepremenené šance

9.4.2022

Slováci získali prvý historický bod na ME, s Poľskom remizovali 2:2. O postup vyzvú Chorvátov

26.1.2022

Výsledkovo nevydarený zápas s Ruskom treba hodiť za hlavu a sústrediť sa na Poliakov

9.4.2022

Vstup do ME Slovákom nevyšiel. Proti Rusku sme prehrali, historický gól Kozára

9.4.2022

Marián Berky: V zápase s Ruskom musíme byť agresívni, no koncetrovaní

9.4.2022