logo

Richard Bačo pred Poľskom: Sú veľmi silní v súbojoch, nechceme s nimi behať hore-dole

pondelok, 24.01.2022|Posledná aktualizácia 9.4.2022 17:17

Prehra s Ruskom je dávno zabudnutá, začínajú pre nás dva najdôležitejšie zápasy v skupine v boji o postup. Už v utorok (25.1.) o 20:30 aj v priamom prenose RTVS Šport vyzveme našich susedov z Poľska. Neskôr nás čaká ešte Chorvátsko.

Poliaci úvodné stretnutie nad Chorvátskom prehrali, takže pre oba celky pôjde o nesmierne dôležitý duel. Prehra v podstate garantuje letenku domov už po skupinovej fáze európskeho šampionátu: "Je to pre nás kľúčový zápas na tomto turnaji. Vieme, o čo hráme. Dobrý výsledok nás posúva do situácie, kedy budeme s Chorvátskom bojovať o postup zo skupiny, čo je náš cieľ. Chceme do toho zápasu vstúpiť tak, že sa toho súpera nebojíme. Chceme vyhrať," hovorí asistent trénera Richard Bačo.

Slovenskí futsaloví reprezentanti na ME 2022 v Holandsku.
zdroj: uefa.com

Silné stránky protivníka má trénerský štáb detailne naštudované: "Poľsko je náš dosť častý súper, dobre ho poznáme, analyzovali sme jeho hru a aj ich predošlý zápas s Chorvátskom. Je to fyzicky vyspelé mužstvo, využívajú súbojovosť, kde sú silní. Majú veľmi rýchly prechod do útokov, na čo si musíme dávať pozor. Určite neotvoríme hru, nechceme s nimi behať hore-dole," upozorňuje Bačo.

Podobne to vidí aj hlavný kouč Marián Berky: "Poliaci sú veľmi súbojovití, budeme musieť hrať veľmi inteligentne. Nemôžeme sa púšťať s nimi do ťažkých súbojov a keď už sa tak stane, potrebujeme tam byť tvrdí, aby sme ich čo najviac vyhrali. Musíme hrať nižšie, nechceme hrať vysoko, tým pádom by sme chceli hrať viac na brejkové situácie," prezradil.

Druhou sezónou nastupuje v poľskej najvyššej súťaži Patrik Zaťovič: "Očakávam ťažký zápas, ako aj proti Rusku. Sú fyzicky veľmi silní, budú mať na nás prichystané nejaké veci, no nebojím sa, že by sme to nezvládli. Ideme si po tri body. Platiť na nich by mohla určite naša rýchlosť, pretože sme pohyblivejší ako oni a tímový duch, ktorý máme naozaj silný," odhodlane rozpráva skúsený reprezentant.

Dôležité bude streliť viac gólov ako proti Rusku, na čo poukázal Martin Zdráhal: "Očakávam fyzicky náročný zápas. Vieme, že oni sú kondične dobre pripravení. Hrajú dlhé lopty, majú hru s pivotmi. Bude na nich platiť rýchla hra a hlavne musíme hrať s rozumom, nespraviť chybu. Verím, že oproti zápasu s Ruskom budeme mať viac šancí a tie musíme využiť."

Proti Poľsku sme naposledy nastúpili na jeseň v roku 2019, kedy sme vyhrali 2:1. Rovnako tak sme ich porazili aj o rok skôr v Nymburku (4:2), v roku 2015 remizovali 1:1 a v septembri 2014 v Brne zdolali 7:4, kedy sa až štyrmi gólmi blysol Martin Doša. Posledná naša prehra sa datuje do roku 2016. Celkovo sme proti Poľsku od roku 2003 odohrali 17 zápasov. Deväť z nich Slováci vyhrali, trikrát sa zrodila remíza a v piatich prípadoch sa tešil náš súper.

Mohlo by vás zaujímať

Slováci zdolali v Jelgave Lotyšsko 4:1 a postúpili do elitného kola kvalifikácie o MS

11.3.2023

Slovenských futsalistov čaká v Lotyšsku rozhodujúca bitka, ak neprehrajú, postupujú priamo ďalej

8.3.2023

Nominácia "A" reprezentácie na rozhodujúci zápas kvalifikácie MS v Jelgave proti Lotyšsku

27.2.2023

Prestížna anketa Športovec roka 2022: Slovenskí futsalisti v prvej desiatke športových kolektívov

20.12.2022

V skvelej atmosfére v Leviciach sa diváci gólu nedočkali, Slovensko remizovalo s Nemeckom 0:0

10.11.2022

Slovákov čaká dôležitý zápas v kvalifikácii o postup na MS v Leviciach proti Nemecku

7.11.2022

Nominácia reprezentácie A na prípravný kemp a kvalifikačný zápas s Nemeckom v Leviciach

26.10.2022

Futsalová reprezentácia odchádza z Drážďan sklamaná, bod s Nemeckom sa jej máli

14.10.2022

Slováci sa presunuli do Nemecka, v stredu ich čaká v Drážďanoch domáca prekážka

12.10.2022

Slováci odštartovali kvalifikáciu na MS 2024 víťazstvom 3:0 nad Lotyšskom

9.10.2022

Slováci vstupujú do prvého kvalifikačného cyklu. Čakajú ich zápasy s Lotyšskom a v Nemecku

5.10.2022

Kvalifikácia na MS klope na dvere, začíname s Lotyšskom. Trénerský štáb zhodnotil prípravu

4.10.2022