logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Slováci na turnaji s tromi víťazstvami a prehrou s Marokom. Získali dva skalpy účastníkov MS

streda, 08.09.2021|Posledná aktualizácia 8.9.2021 14:52

Zverenci hlavného trénera Mariána Berkyho sa rozlúčili s turnajom Pre-World Cup FUTSAL DAYS v Bratislave víťazstvom 3:0 nad USA. Američanom zdolali aj v prvom zápase 3:2, rovnako sa môžu pochváliť aj víťazstvom nad účastníkom MS z Panamy.

Slovenský tím pred zápasom s USA (3:0) na Pre-World Cup Futsal Days v Bratislave 7. septambra 2021.
autor: Vladimír Hindra

Asistent trénera Richard Bačo zhodnotil na úvod rozprávania náš posledný duel na turnaji. "Posledný zápas na Slovakia futsal days sme si ešte raz zmerali sily s mužstvom Ameriky. Dali sme priestor ďalším hráčom a tak svoj debut v reprezentácii si odbili Novozámčania Molda a bratia Maríkovci, ktorých doplnil Rafanides z MIBA Banská Bystrica. Prvý polčas sa niesol v duchu priateľského zápasu, chýbalo nasadenie a agresivita v napádaní. Bolo vidno, že tých síl už ubúda, chcelo to v polčase nabudiť chlapcov, aby si šli za víťazstvom. Zvládli sme to, dokonca neinkasovali, tak to môžeme zhodnotiť veľmi pozitívne. V závere sme si vyskúšali po vzájomnej dohode trénerov aj power play."

Výhody oproti prvému meraniu síl s USA vyzdvihol Tomáš Drahovský, ktorý sa strelecky presadil včera proti Paname. "Do dnešného zápasu sme nastupovali s tým, že vieme, čo od zápasu čakať a taktiež na čo sa zamerať. Vyskúšali sme si rôzne varianty hry a vyskúšali nových hráčov, ktorí sa ukázali v dobrom svetle. Cely zápas sme mali pod kontrolou, vypracovali sme si aj dosť šanci, ale súpera v prvom polčase podržal brankár Damron. Do druhého polčasu sme išli s cieľom ešte zvýšiť aktivitu a streliť čo najskôr gól. V rýchlom slede sme strelili dva góly po nacvičených akciách a zápas už iba kontrolovali. Nakoniec sme pridali ešte tretí gól a duel v kľude priviedli do víťazného konca."

Dominika Ostráka potešilo, že sa podarilo zvládnuť aj posledný zápas. "Prvý polčas sme mali viacero šancí, no nedokázali sme ich premieňať. V druhom polčase nám vyšiel začiatok a súperovi sme odskočili na rozdiel dvoch gólov. Následne sme pridali aj tretí a na konci zápasu sme si vyskúšali aj power play. Aj napriek značnej únave, sme sa snažili hrať aktívne, čo nám vychádzalo hlavne druhý polčas. Turnaj hodnotím pozitívne a našim súperpm prajem veľa šťastia na majstrovstvách sveta v Litve." Práve hráč Slavie Praha otvoril zápasový účet na začiatku druhého dejstva.

Patril Molda si v zápase proti USA odbil svoj reprezentačný debut. Fotografia je zo zápasu Slovensko - USA 3:0 v Bratislave 7. septembra 2021.

V rozprávaní o víťaznom zápase proti USA 3:0 pokračoval jeho spoluhráč v tíme pražských zošívaných Matúš Ševčík: "Nakoľko sme s USA už odohrali jeden zápas, vedeli sme čo od tohto súpera môžeme čakať. Prvý polčas nebol z našej strany moc dobrý, keďže bolo veľmi veľa zbytočných strát. Niektorí z nás cítili únavu a neboli sme tak aktívny v defenzíve. Druhý polčas už bol z našej strany lepší dali sme góly a myslím si, že sme zaslúžene vyhrali."

Veľmi blízko k prvému reprezentačnému gólu vo svojom druhom zápase bol hráč Podpor Pohybu Košice Sebastián Bačo, jeho strelu ale zastavila konštrukcia bránky. Slováci odohrali už štvrtý zápas v priebehu piatich dní, dostavila sa únava. "V dnešnej odvete s USA sa v prvom polčase na celom tíme ukazovala už únava z predošlých zápasov, no druhý polčas sme si dokázali vypracovať viacero šancí, ktoré pramenili z našej zvýšenej aktivity v kombináciách. Veľmi nám pomohol aj Marek Kušnír v bráne, ktorý vychytal nulu."

Patrik Zaťovič rovnako spomenul náročný program posledných dní. "V dnešnom zápase bolo vidieť únavu v oboch mužstvách . Tempo zápasu nebolo tak vysoké ako v prvých troch zápasoch. Nastúpili sme v zmenenej zostave s novými hráčmi. Výborne zachytal Marek Kušnír, ktorý chytil aj dva 10 metrové kopy. Nedostali sme gól, s čím sme mimoriadne spokojní."  Marek Kušnír predviedol supervýkon, najmä jeho zásluhou svietila na konte inkasovaných gólov Slovenska veľká nula. "Zápas proti USA bol z môjho pohľadu úplne iný ,ako zápasy ,v ktorých som chytal doteraz (Maroko a Panama). USA sa snažilo hrať cez pivota a celkovo to nebolo také rýchle ako proti Paname a Maroku. V bráne som sa cítil veľmi dobre. Opäť mi pomohli spoluhráči keď ,dokázali zablokovať viacero striel a prerušiť sľubné príležitosti súpera. Myslím si že náš prvý polčas nebol ideálny, ale v druhom sa náš herný prejav zlepšil a dokázali sme zápas zlomiť na našu stranu. Na záver by som sa chcel poďakovať všetkým organizátorom a trénerom, že nám umožnili odohrať tak kvalitne zápasy proti súperom, ktorí budú účastníkmi MS v Litve."Mohlo by vás zaujímať

"A" mužstvo štartuje prípravu na ME. Preverí ich Bosna a Hercegovina, Rakúsko a ČR

Včera

Reprezentáciu do 21 rokov čaká turnaj vo francúzskom Denaine

Včera

Reprezentačné sústredenie a tréningový kemp v Poprade U-19 a U-17 zrušené

1.12.2021

Reprezentácia U-19 obsadila na turnaji Futsal Love Serbia po prehre s Chorvátskom 6.miesto

8.11.2021

Severania z Fínska nad sily zverencov Richarda Bača, v sobotu proti Chorvátsku

5.11.2021

Reprezentácia do 19 rokov nestačila na úvod turnaja Futsal Love na domáce Srbsko

4.11.2021

Reprezentácia do 19 rokov cestuje na turnaj do Srbska, štartuje prípravu na ME

2.11.2021

Reprezentácia žien prehrala aj s Talianskom, Španielky postúpili na finálový turnaj

24.10.2021

Slovenky potrápili domáce Švédsko. Po tesnej prehre 3:5 ale stratili šancu na EURO

21.10.2021

Kvalifikácia EURO 2022: Španielsko v prvom zápase nad sily našich reprezentantiek

21.10.2021

Ženská reprezentácia sa vo švédskom Halmstade ide pobiť s favoritmi o postup na EURO

20.10.2021

ME 2022: Slováci v "slovanskej" C-skupine proti Rusku, Poľsku a Chorvátsku

19.10.2021