logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Slováci na turnaji s tromi víťazstvami a prehrou s Marokom. Získali dva skalpy účastníkov MS

streda, 08.09.2021|Posledná aktualizácia 08.9.2021 14:52

Zverenci hlavného trénera Mariána Berkyho sa rozlúčili s turnajom Pre-World Cup FUTSAL DAYS v Bratislave víťazstvom 3:0 nad USA. Američanom zdolali aj v prvom zápase 3:2, rovnako sa môžu pochváliť aj víťazstvom nad účastníkom MS z Panamy.

Slovenský tím pred zápasom s USA (3:0) na Pre-World Cup Futsal Days v Bratislave 7. septambra 2021.
autor: Vladimír Hindra

Asistent trénera Richard Bačo zhodnotil na úvod rozprávania náš posledný duel na turnaji. "Posledný zápas na Slovakia futsal days sme si ešte raz zmerali sily s mužstvom Ameriky. Dali sme priestor ďalším hráčom a tak svoj debut v reprezentácii si odbili Novozámčania Molda a bratia Maríkovci, ktorých doplnil Rafanides z MIBA Banská Bystrica. Prvý polčas sa niesol v duchu priateľského zápasu, chýbalo nasadenie a agresivita v napádaní. Bolo vidno, že tých síl už ubúda, chcelo to v polčase nabudiť chlapcov, aby si šli za víťazstvom. Zvládli sme to, dokonca neinkasovali, tak to môžeme zhodnotiť veľmi pozitívne. V závere sme si vyskúšali po vzájomnej dohode trénerov aj power play."

Výhody oproti prvému meraniu síl s USA vyzdvihol Tomáš Drahovský, ktorý sa strelecky presadil včera proti Paname. "Do dnešného zápasu sme nastupovali s tým, že vieme, čo od zápasu čakať a taktiež na čo sa zamerať. Vyskúšali sme si rôzne varianty hry a vyskúšali nových hráčov, ktorí sa ukázali v dobrom svetle. Cely zápas sme mali pod kontrolou, vypracovali sme si aj dosť šanci, ale súpera v prvom polčase podržal brankár Damron. Do druhého polčasu sme išli s cieľom ešte zvýšiť aktivitu a streliť čo najskôr gól. V rýchlom slede sme strelili dva góly po nacvičených akciách a zápas už iba kontrolovali. Nakoniec sme pridali ešte tretí gól a duel v kľude priviedli do víťazného konca."

Dominika Ostráka potešilo, že sa podarilo zvládnuť aj posledný zápas. "Prvý polčas sme mali viacero šancí, no nedokázali sme ich premieňať. V druhom polčase nám vyšiel začiatok a súperovi sme odskočili na rozdiel dvoch gólov. Následne sme pridali aj tretí a na konci zápasu sme si vyskúšali aj power play. Aj napriek značnej únave, sme sa snažili hrať aktívne, čo nám vychádzalo hlavne druhý polčas. Turnaj hodnotím pozitívne a našim súperpm prajem veľa šťastia na majstrovstvách sveta v Litve." Práve hráč Slavie Praha otvoril zápasový účet na začiatku druhého dejstva.

Patril Molda si v zápase proti USA odbil svoj reprezentačný debut. Fotografia je zo zápasu Slovensko - USA 3:0 v Bratislave 7. septembra 2021.

V rozprávaní o víťaznom zápase proti USA 3:0 pokračoval jeho spoluhráč v tíme pražských zošívaných Matúš Ševčík: "Nakoľko sme s USA už odohrali jeden zápas, vedeli sme čo od tohto súpera môžeme čakať. Prvý polčas nebol z našej strany moc dobrý, keďže bolo veľmi veľa zbytočných strát. Niektorí z nás cítili únavu a neboli sme tak aktívny v defenzíve. Druhý polčas už bol z našej strany lepší dali sme góly a myslím si, že sme zaslúžene vyhrali."

Veľmi blízko k prvému reprezentačnému gólu vo svojom druhom zápase bol hráč Podpor Pohybu Košice Sebastián Bačo, jeho strelu ale zastavila konštrukcia bránky. Slováci odohrali už štvrtý zápas v priebehu piatich dní, dostavila sa únava. "V dnešnej odvete s USA sa v prvom polčase na celom tíme ukazovala už únava z predošlých zápasov, no druhý polčas sme si dokázali vypracovať viacero šancí, ktoré pramenili z našej zvýšenej aktivity v kombináciách. Veľmi nám pomohol aj Marek Kušnír v bráne, ktorý vychytal nulu."

Patrik Zaťovič rovnako spomenul náročný program posledných dní. "V dnešnom zápase bolo vidieť únavu v oboch mužstvách . Tempo zápasu nebolo tak vysoké ako v prvých troch zápasoch. Nastúpili sme v zmenenej zostave s novými hráčmi. Výborne zachytal Marek Kušnír, ktorý chytil aj dva 10 metrové kopy. Nedostali sme gól, s čím sme mimoriadne spokojní."  Marek Kušnír predviedol supervýkon, najmä jeho zásluhou svietila na konte inkasovaných gólov Slovenska veľká nula. "Zápas proti USA bol z môjho pohľadu úplne iný ,ako zápasy ,v ktorých som chytal doteraz (Maroko a Panama). USA sa snažilo hrať cez pivota a celkovo to nebolo také rýchle ako proti Paname a Maroku. V bráne som sa cítil veľmi dobre. Opäť mi pomohli spoluhráči keď ,dokázali zablokovať viacero striel a prerušiť sľubné príležitosti súpera. Myslím si že náš prvý polčas nebol ideálny, ale v druhom sa náš herný prejav zlepšil a dokázali sme zápas zlomiť na našu stranu. Na záver by som sa chcel poďakovať všetkým organizátorom a trénerom, že nám umožnili odohrať tak kvalitne zápasy proti súperom, ktorí budú účastníkmi MS v Litve."Mohlo by vás zaujímať

Reprezentácia koncom septembra v Chorvátsku proti Slovinsku a Bosne a Hercegovine, B-tím čakajú aj Francúzi

17.9.2021

V najcennejšom reprezentačnom drese proti USA debutovalo hneď trio z Nových Zámkov

9.9.2021

Reprezentácia Slovenska zakončila prestížny turnaj Pre-World Cup víťazstvom nad USA 3:0

8.9.2021

Zverenci Mariána Berkyho zdolali aj druhého účastníka blížiacich sa MS 2021 v Litve

7.9.2021

Slováci s druhým triumfom na Pre-World Cup Futsal Days, Panamu zdolali 3:1

7.9.2021

SR nakopli dva góly Ostráka v priebehu deviatich sekúnd, Panamu chceme dnes zdolať

6.9.2021

Futsalisti Slovenska zdolali USA 3:2. O víťazstve rozhodol v závere Rick

6.9.2021

Talentovaný Kristián Medoň má za sebou debut v reprezentačnom seniorskom tíme

4.9.2021

Slováci vstúpili do domáceho turnaja Pre-World Cup Futsal Days prehrou s Marokom

4.9.2021

INFORMÁCIE PRE DIVÁKOV na turnaj Pre-World Cup FUTSAL DAYS

31.8.2021

Program turnaja Pre-World Cup FUTSAL DAYS v Bratislave

3.9.2021

Širšia nominácia "A" mužstva na SLOVAKIA FUTSAL DAYS za účasti tímov Maroka, Panamy a USA v Bratislave

18.8.2021