logo

Slováci označili remízu s Poľskom za spravodlivú, Gabiho Ricka mrzeli nepremenené šance

štvrtok, 27.01.2022|Posledná aktualizácia 9.4.2022 17:17

Férová remíza s Poľskom 2:2 na EURO 2022 vo fyzicky vyčerpávajúcom zápase slovenských futsalistov aj trochu mrzela.

S maximálne bojujúcim rivalom dokázali otočiť na 2:1, potom ale vedenie neudržali. Slováci už pozornosť sústredia na záverečný duel C-skupiny, v ktorom si to rozdajú o postup do štvrťfinále v priamej konfrontácii s Chorvátskom v sobotu v Groningene.


autor: uefa.com

 Chorváti v amsterdamskom Ziggo Dome v utorok dostali od Ruska štyri góly. "Zborná" po výhre nad Slovákmi 7:1 v prvom zápase opäť excelovala a nerozhodný výsledok druhého zápasu SR ju katapultoval do pozície víťaza skupiny, resp. prvého štvrťfinalistu šampionátu. Ak podľa očakávania v záverečnom stretnutí zdolá Poľsko a súčasne Slováci zvíťazia nad chorvátskym favoritom, do osmičky by senzačne prenikol výber trénera Mariána Berkyho.

K výrazným postavám súboja s Poliakmi patril člen základnej štvorky Gabriel Rick. Mal viacero dobrých šancí na gól, no nepotykal si s koncovkou. "Ťažko sa mi to hodnotí. Ja osobne som mal tri veľké vyložené šance a nepremenil som. Veľmi ma to mrzí. No nevrátime to. Mohli sme zápas vyhrať, ale na konci sme mali aj kúsok šťastia. Takže zaslúžená remíza. Na EURO sme išli s tým cieľom, že budeme hrať o postup zo skupiny. A sme radi, že ešte stále je to náš aktuálny cieľ. Výhra na takomto veľkom turnaji by znamenala veľa, mrzí nás to, chýbal kúsok," povedal legionár Plzne pre Slovenský Futsal a na margo duelu s Chorvátskom dodal: "Proti Chorvátsku to bude ťažké, je to kvalitný a technický tím, každý hráč je silná individualita. No bude to aj o nás, my jednoducho musíme premieňať šance. Tréneri nás pripravia na to, že súper bude hrať veľa jeden na jedného a unikať po krajoch, v tom je jeho sila."

Dobrý výkon zo zápasu s Ruskom potvrdil aj proti Poliakom najmladší hráč slovenského výberu Matúš Ševčík. Dokázal ho vyšperkovať gólom, hoci aj on ich mohol dať viac, ale v prvom polčase veľkú šancu nepremenil. "Bol to súbojový zápas, išli sme všetci na doraz. Boli tvrdí a ťažko sa cez nich presadzovalo, lebo boli výborne fyzicky pripravení. Ale myslím, že sme získali cenný bod, ktorý nás drží v hre o postup. Po góle som ani nevedel, čo mám robiť. Strašne som sa tešil. Loptu som poriadne nevidel, sklz som dal naslepo," zhodnotil hráč Slavie Praha, podľa ktorého historický bod na ME podporil dobrú atmosféru v tíme: "Nálade v tíme je super, my sa už tešíme na Chorvátov. Očakávam úplne iný zápas. Hrajú pomalšie, technickejšie, sú silní v jedna na jedna. Musíme si dať pozor na ich individuality. My musíme bojovať ešte viac."
      

Poliaci boli nebezpeční, vypracovali si dosť šancí, no často stroskotali na slovenskom brankárovi Slavie Praha Marekovi Karpiakovi. Aj on označil výsledok sa spravodlivý: "Remíza bola férová. Všetko je otvorené, máme všetko vo vlastných rukách. Musím sa priznať, na začiatku som bol trochu v strese. Potom som sa pár zákrokmi chytil a už to bolo dobré. Chceli sme vyhrať, hoci aj tak by sme museli nakoniec zdolať Chorvátov. Bod je dobrý, ideme ďalej."

Mohlo by vás zaujímať

Slováci zdolali v Jelgave Lotyšsko 4:1 a postúpili do elitného kola kvalifikácie o MS

11.3.2023

Slovenských futsalistov čaká v Lotyšsku rozhodujúca bitka, ak neprehrajú, postupujú priamo ďalej

8.3.2023

Nominácia "A" reprezentácie na rozhodujúci zápas kvalifikácie MS v Jelgave proti Lotyšsku

27.2.2023

Prestížna anketa Športovec roka 2022: Slovenskí futsalisti v prvej desiatke športových kolektívov

20.12.2022

V skvelej atmosfére v Leviciach sa diváci gólu nedočkali, Slovensko remizovalo s Nemeckom 0:0

10.11.2022

Slovákov čaká dôležitý zápas v kvalifikácii o postup na MS v Leviciach proti Nemecku

7.11.2022

Nominácia reprezentácie A na prípravný kemp a kvalifikačný zápas s Nemeckom v Leviciach

26.10.2022

Futsalová reprezentácia odchádza z Drážďan sklamaná, bod s Nemeckom sa jej máli

14.10.2022

Slováci sa presunuli do Nemecka, v stredu ich čaká v Drážďanoch domáca prekážka

12.10.2022

Slováci odštartovali kvalifikáciu na MS 2024 víťazstvom 3:0 nad Lotyšskom

9.10.2022

Slováci vstupujú do prvého kvalifikačného cyklu. Čakajú ich zápasy s Lotyšskom a v Nemecku

5.10.2022

Kvalifikácia na MS klope na dvere, začíname s Lotyšskom. Trénerský štáb zhodnotil prípravu

4.10.2022