Slováci s druhým triumfom na Pre-World Cup Futsal Days, Panamu zdolali 3:1

utorok, 07.09.2021|Posledná aktualizácia 7.9.2021 12:20

Slovenská futsalová reprezentácia zvíťazila v pondelkovom zápase na turnaji Pre-World Cup FUTSAL DAYS v bratislavskej ŠH Elán nad Panamou 3:1.

Radosť slovenských futsalových reprezentantov po jednom z gólov do siete Panamy na turnaji Pre-World Cup Futsal Days v bratislavskej hale Elán 6. septembra 2021.
autor: Vladimír Hindra

Za domáci tím skórovali v 5. minúte Vojtech Turek a v druhom polčase Martin Zdráhal a Tomáš Drahovský.

Pre Slovákov slúži podujatie ako štart finálnej prípravy na ME (19. januára - 6. februára 2022 v Holandsku), na ktoré sa kvalifikovali prvýkrát v histórii.

Panama vstúpila do zápasu veľmi aktívne, Marek Karpiak musel dvakrát zasahovať pri dobrých príležitostiach súpera. V piatej minúte ale zahrmelo na našej strane, keď Vojto Turek dokázal prekonať inak tiež dobre chytajúceho Jorgeho Hernandeza. V 6. minúte predviedol svoje majstrovstvo opäť Karpiak, keď vychytal v čistučkej šanci Yaila Garciú. Už o minútu zvonila po strele Martina Zdráhala žŕdka. V čase, keď sa prvé dejstvo prehuplo do svojej druhej polovičky, mohli Panamčania vyrovnať, to by ale museli pretaviť v gól rýchle prečíslenie 2 na 1. Zverencov Mariána Berkyho mohol posadiť na koňa Sebastian Bačo, v čistej príležitosti mu ale chýbalo kúsok šťastia. Nešťastná trinásta minúta znamenala vyrovnanie. Po chybičke Drahovského v rozohrávke sa na Karpiaka rútili hneď traja osamotení Stredoameričania a Aquiles Campos nemal problém skórovať. O necelú minútu prišiel nešťastný zákrok a pokutový kop proti SR. Karpiak ale kapitána Alfonsa Maquesiho, inak najzákernejšieho hráča hostí, bravúrne vychytal. Krátko pred prestávkou sa ešte mohol strelecky presadiť Peter Kozár, jeho prienik po pravej strany ale zmenu skóre nepriniesol.

Aj druhé dejstvo začali aktívnejšie Panamčania, Marek Kušnír ale pokračoval v nastolenom trende našich gólmanov v zápase. V úvodnej päťminútovke vychytal zotri samostatné nájazdy. V 29. minúte mohol misky váh nakloniť na našu stranu Turek, nezahrmelo ani na druhej strane. Po nekompromisnom zakončení Martina Zdráhala ale už áno - 2:1. V 33.minúte mohlo byť rozhodnuté, nepremenili sme však dobrú príležitosť v prečíslení. V 34.minúte nepremenil Goodridge tutovku a tak  strelecké "trápenie" a nádeje Panamy na nejaké body zo zápasu ukončil Tomáš Drahovský. Dvojminútová hra Panamy bez brankára už zmenu skóre nepriniesla a tak si SR pripísalo po skalpe USA aj ten panamský.

Zverenci Mariána Berkyho nastúpia v utorok 7. septembra o 17.00 h proti Američanom, týmto zápasom sa ukončí aj sedem zápasový maratón v Eláne.  Na turnaji odohrali zatiaľ Slováci tri zápasy, v piatok podľahli Maroku 1:4 a v nedeľu zdolali v prvom vzájomnom súboji USA 3:2. Lodivod z Lučenca bol po zápase spokojný: "S výsledkom a aj nasadením v zápase proti Paname sme boli spokojní. Súper nás milo prekvapil na akej výkonnostnej úrovni sú. Hrali vo vysokej intenzite celý zápas, s čím sa nestretávame tak často. Hráči museli pracovať rýchlejšie s loptou, nemali toľko času na rozhodovanie sa v herných situáciach. Donútili nás hrať celý zápas aktívne. Zlom v zápase nastal v druhom polčase keď sme , strelili druhý gól a následne aj tretí, čo nás ukľudnilo. Opäť sme si zvolili hru na tri štvorky, ktoré držali tempo hry a intenzitu počas celého zápasu."

Dnes

Dnes

Futsal Fever Days: Česko s dvomi víťazstvami, Maďarsko získalo bod po remíze so Švédskom

TOP FUTSAL 2023: Anketu najlepšieho futsalistu ovládol opäť Tomáš Drahovský

15.4.2024

13.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov

13.4.2024

12.4.2024

9.4.2024

7.4.2024

7.4.2024

Zverenci Antona Brunovského na Istria Nations Futsal Cupe jasne zdolali Čiernu Horu 5:1