logo

Slováci si vyskúšali palubovku v Espace Mayenne á Laval, zajtra ich čaká zápas o udržanie šance na MS

streda, 13.12.2023|Posledná aktualizácia 17.12.2023 14:02

Slováci sa po sústredení v Bratislave, keď v Dome Športu absolvovali štyri tréningové jednotky, presunuli do dejiska zápasu vo Francúzskom Lavale.

Iba víťazstvo proti nepríjemným domácim im zaručuje aspoň teoretickú šancu, aby sa pozreli na MS do Uzbekistanu 2024.

Ranným letom sa cez Londýn výprava presunula do Nantes, odkiaľ autobusom dvojhodinovou cestou zavŕšila svoj náročný presun do Lavalu.

V nominácii na prvý zápas absentuje aj Martin Doša obliekajúci dres poľskej Lubawy, ktorého o dôležitý zápas pripravili inkasované žlté karty. Nálada v tíme je bojovná, nikto si nepripúšťa, že zápas bude oslavou domáceho postupu na mundial, prvýkrát v histórii futsalu vo Francúzsku. Zverencov Mariána Berkyho privítal nádherný športový stánok, akým Espace Mayenne a Lával bezpochyby je. Dobre sa v ňom hrá aj domácej reprezentácii, ktorá tu neprehrala dva roky a ku spokojnosti zvládla aj obe kvalifikačné zápasy v rámci elitného kola kvalifikácie o MS. Slováci v stredu večer absolvovali aj oficiálny tréning UEFA, na ktorom si vyskúšali palubovku a lopty, s ktorými sa bude zajtrajší duel, ktorý má výkop o 21:05 hrať.

Tréner Marián Berky už má jasno aj o základnej zostave, ktorá nastúpi na zápas. „V tréningovom procese na zraze v Bratislave sme sa zameriavali najmä na aktívnu defenzívu. Bolo vidieť, že chlapci spĺňali tie kritéria, ktoré sme si povedali a nastavili v tomto cykle. Bude pre nás dôležité, aby sme vydržali prvých desať minút, lebo ten tlak bude od domácich veľký. Očakávame plnú halu, domáci fanúšikovia by mali vytvoriť nezabudnuteľnú atmosféru. O zostave máme jasno, presne vieme, ako nastúpime.“

Marek Kušnír, gólman Slovenska očakáva neľahký zápas. „Presun do Francúzska bol trochu náročnejší, ale myslím si, že sme ho zvládli dobre. Čaká nás veľmi ťažký zápas, predpokladáme, že Francúzi budú chcieť rozhodnúť o svojom postupe, ale určite im nič nedáme zadarmo. Budeme sa snažiť bojovať a udržať náš tím stále v hre o postup pred posledným domácim duelom proti Chorvátsku v Leviciach.“ Gabriel Rick pochválil domácich organizátorov: „Hala je nádherná, môžeme iba ticho závidieť. Očakávam nesmierne náročný a ťažký zápas, bohužiaľ nám chýba pre zranenie najväčšia hviezda tímu v podobe Drahovského, pre karty Doša. Ideme sa pobiť o dobrý výsledok a hlavne o šancu zostať v hre o postup. Oproti prvému zápasu musíme zlepšiť defenzívu, myslím si, že nebudeme mať veľa šancí, všetky, do ktorých sa dostaneme, budeme musieť premeniť, aby sme uspeli.“Mohlo by vás zaujímať

Extraliga U-20: Akadémia Pineroly sa po dvoch víťazstvách v Košiciach priblížila k titulu

Včera

Zimný futsalový pohár v Leviciach ovládol HRQ Team. Pilotný projekt mal skvelú úroveň

21.2.2024

15.kolo NFE: Lučenec zdolal o šesť gólov akadémiu Pineroly, derby o východ pre Košice

18.2.2024

Finálový turnaj stredných škôl vo futsale sa odohrá 1.3.2024 v Tipos aréne v Bratislave

17.2.2024

14.kolo NFE: Lučenec zničil Prievidzu, Pinerola v závere vybojovala všetky body v Banskej Bystrici

11.2.2024

Extraligovým majstrom Slovenska v kategórii juniorov do 17 rokov MIMEL Lučenec

9.2.2024

Slováci v Yuline siahali na zlato, proti Fínom nešťastne prehrali a obsadili tretie miesto

4.2.2024

Susedské derby v čínskom Yuline bez víťaza, Slováci o víťazstvo na turnaji vyzvú Fínov

4.2.2024

Predohrávka 14.kola NFE: Levice si víťazstvom na FTVŠ upevnili druhé miesto v tabuľke

3.2.2024

Slovákom vstup do turnaja v Číne vyšiel, vďaka hetriku Drahovského zdolali domácich 5:3

3.2.2024

Slovákov čaká na CFA Yulin Tourism Investment Cup vstup proti domácej Číne

2.2.2024

Slováci cestujú na medzinárodný turnaj do Číny, čaká ich súboj s domácimi, Českom a Fínskom

30.1.2024