Slováci so skalpom silnej Bosny a Hercegoviny 5:4. Štyri góly Drahovského

streda, 15.12.2021|Posledná aktualizácia 21.12.2021 11:45

Slovenskí futsalisti zvíťazili v Piešťanoch 5:4 nad Bosnou a Hercegovinou v stredajšom úvodnom vystúpení na Turnaji štyroch krajín.

Tomáš Drahovský sa teší po strelení jedného zo štyroch do siete Bosny a Hercegoviny na turnaji 4Futsal Nations v Diplomat aréne v Piešťanoch.
autor: Vladimír Hindra

Na podujatí sa stretnú ešte s Rakúskom (vo štvrtok o 20.15 v Piešťanoch) a Českom (v piatok o 20.00 v Brne).

Podujatie slúži slovenskej reprezentácii ako príprava pred nadchádzajúcimi ME. Tie sú na programe od 21. januára v Holandsku.

Turnaj štyroch krajín - výsledky:

SLOVENSKO - Bosna a Hercegovina 5:4 (1:1)

Góly: 9. Drahovský (z pok. kopu), 22. Drahovský (Kozár), 27. Drahovský (Kozár), 30. Rick (Kozár), 35. Drahovský (Kozár) - 11. Zdráhal (vlastný), 22. Arnautovič (Jelič, Ivankovič), 29. Sesar (Boškovič, Gašpar), 39. Ivankovič (Arnautovič, Kahvedžič). ČK: 33. Pantič (BaH) po 2. ŽK

Zostava: Karpiak – Kozár (C), Doša, Drahovský, Rick – Vaktor, Ševčík, Čeřovský, Ostrák, Smeřička, Zdráhal M., Turek, Zaťovič (Serbin, Medoň, Marton).

Marián Berky, tréner: "Zápas bol veľmi vyrovnaný, mali sme množstvo šancí, tak isto ale aj súper. Dnešný výkon hodnotím veľmi pozitívne, prvý polčas sme skúšali striedať tri štvorice, kde sme chceli donútiť súpera k tomu, aby strácal častejšie loptu. My sme našich hráčov nabádali k tomu, aby boli agresívni, aby aktívne bránili, čo sa nám aj darilo. Do druhého polčasu sme zmenili trošku taktiku, prešli sme na dve formácie, chceli sme byť ešte viac aktívnejší, chceli sme sa viac pokúšať o streľbu. Zo štandartiek sa nám podarilo streliť niekoľko gólov. V tomto zápase sme videli aj množstvo herných situácií, na ktorých budeme musieť popracovať, ale celkovo hodnotíme dnešný duel proti silnej Bosne a Hercegovine, účastníkovi ME v Holandsku pozitívne. "

ďalší výsledok:

Česko - Rakúsko 8:2 (3:1)

Góly: 11. Klíma, 12. Křemen, 19. Drozd, 22. Homola, 30. Rešetár, 34. Seidler, 34. Vnuk, 38. Holý – 15. Bicer, 40. Meitz

PLAY-OFF 1.semifinále: Víťazné vstupy Lučenca a Podpor Pohybu Košice, favoriti nezaváhali

19.4.2024

Futsal Fever Days: Česko s dvomi víťazstvami, Maďarsko získalo bod po remíze so Švédskom

18.4.2024

13.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov

13.4.2024

7.4.2024

6.4.2024

Zverenci Antona Brunovského na Istria Nations Futsal Cupe jasne zdolali Čiernu Horu 5:1

5.4.2024

Slovenská reprezentácia do 19 rokov s prvým víťazstvom na turnaji, Američanov zdolala 4:2

5.4.2024

Nominácia "A" mužstva Slovenska na medzinárodný turnaj Fever Days 2024 v Šamoríne

2.4.2024

PLAY-OFF 1.štvrťfinále: Nové Zámky otočili duel v Leviciach, presvedčivé víťazstvá Košíc a Lučenca

30.3.2024

Štvrťfinálová séria play-off štartuje na Veľký piatok v Prievidzi, Lučenci, Košiciach a Leviciach