logo

Slovenky čaká v Leviciach dvojzápas proti Švédkam, ich kvalitu okúsia aj nové hráčky

piatok, 25.03.2022|Posledná aktualizácia 25.3.2022 15:25

Ženská futsalová reprezentácia štartuje pod vedením trénera Romana Sedlárika prípravu na májové predkolo EURO 2023, ktoré odohrá na Gibraltári, kvalitným dvojzápasom proti Švédsku v Leviciach.

Naše reprezentantky sa so Švédskom stretli v minuloročnej októbrovej kvalifikácii ME na ich domácej pôde v Halmstade, po bojovnom výkone, najmä v druhom polčase prehrali tesne 3:5 (1:4). Naše góly strelili Tyčiaková, Rybanská a Kucharčíková.

"Čaká nás veľmi kvalitný super ktorý je v rankingu postavený vyššie ako my. Na kvalifikácii minuli rok sme s nimi odohrali veľmi kvalitný zápas, v ktorom patril úvod zápasu Švédkam, ale postupne sme sa dostávali do zápasu aj my a druhý polčas sa nám podarilo zdramatizovať. Dostali sme sa na rozdiel jedného gólu a pri power play sme dostali gól do prázdnej brány a zápas skončil výsledkom 5:3 pre Švédsko," začal rozprávanie hlavný tréner žien Roman Sedlárik. "Zápas nám ukázal, že vieme zahrať dobre aj s takým kvalitným súperom a teším sa na najbližie zápasy, ktoré nám ukážu, či sa nám podarilo za takú krátku dobu natrénovať niektoré veci a či dievčatá začali vnímať čo som od nich očakával. Je to pre nás veľká výzva. Verím, že zápasy budú kvalitné a ukážu nám, v čom sa budeme musieť zlepšiť, aby sme sa dobre pripravili na predkvalifikáciu na Euro. Hráčky sú tiež dobre naladené a tešia sa na zápasy. V nominácii sú tiež nové tváre tak verím, že sa ukážu v dobrom svetle a ťahúnky ich potiahnu."

Lístky na zápasy si môžete rezervovať na tel. čísle formou SMS 0917 129-184

Dvojzápas sa odohrá v Leviciach, kde obe reprezentácie našli skvelé podmienky vďaka rovnako skvelej práci domácich usporiadateľov. "Vo štvrtok sa nám začal reprezentačný zraz počas ktorého absolvujeme sedem tréningových jednotiek a odohráme dva prípravné zápasy proti Švédsku. Na tréningoch sa pripravujeme na súpera a prechádzame si rôzne situácie, ktoré môžu v zápasoch nastať. Nakoľko sme s nimi hrali nedávno na kvalifikácii o postup na ME vo Švédsku, tak súpera už poznáme, a preto sa sa vieme na nich lepšie pripraviť ako naposledy. Myslím si, že vo Švédsku sme proti nim odohrali kvalitný a vyrovnaný zápas. Určite tieto dva prípravné zápasy budú pre nás dobrá a kvalitná previerka pred blížiacou sa predkvalifikáciou na ME, ktorú odohráme v Gibraltári," povedala pre oficiálny web slovenského futsalu Petra Tišliarová.

Klaudia Tyčiaková už vie, aký pocit je to skórovať do siete troch koruniek. "Kvalifikácia v našom podaní sa nepodarila podľa predstav. Zápas so Švédkami sme nezvládli už hneď v úvode, kde sme dostali góly po našich individuálnych chybách. Na druhý polčas sme si povedali, čo treba zlepšiť a dokázali sme im streliť 2 góly, ale nezvládli sme power-play, v ktorej sme inkasovali gól, ktorý nás položil. Na tomto zraze im chceme oplatiť prehru. Ďakujeme celému tímu, že vycestovali práve k nám." K zápasu v Halmstade sa vrátila aj Stanislava Lišková. "Kvalifikáciu vo Švédsku hodnotím ako nie veľmi vydarenú z našej strany. Hlavne prvé dva zápasy. Prvé dejstvo so Švédskom nám tiež veľmi nevyšlo, ale druhý polčas už bol o niečo lepší. Možno to bolo aj náhlou zmenou trénera a tiež nám chýbali niektoré rozdielové hráčky. Myslím si však, že sme celkom vyrovnane tímy a tento dvojzápas určite zvládneme lepšie a verím, že aspoň jeden vyhráme. Na predkvalifikácii v Gibraltári nás čakajú celkom neznámi súperi, ale aj tak sa chceme pobiť o postup a ukázať, že naše výborné výkony v minuloročnom predkole na Litve neboli len náhodou."

Z nominácie pre zranenie vypadli dve hráčky, Veronika Jančová a Patrícia Mudráková.

Kapitána Janka Červíková očakáva výborné zápasy. "Tento zraz berieme ako kvalitnú prípravu na blížiacu sa predkvalifikáciu. Máme vytvorené výborne podmienky na trénovanie a dvojzápas s kvalitným súperom, ktorý nám môže veľa napovedať v čom máme ešte medzery a na čom treba popracovať. So Švédkami sme sa stretli pred pár mesiacmi a bol to vyrovnaný zápas. Sú silné na lopte a dobre takticky pripravené. Očakávam vyrovnané zápasy, v ktorých každá jedna pôjdeme na maximum a budeme chcieť zvíťaziť."

Mohlo by vás zaujímať

Ženská reprezentácia po smolnej prehre s Bosnou a Hercegovinou 0:1 na ME nepostúpila

23.10.2022

Slovenské futsalistky skvelým záverom zmazali trojgólový náskok domáceho Česka

20.10.2022

Futsalová reprezentácie žien vstúpila do bojov o EURO 2023 remízou proti Maďarsku

20.10.2022

Ženskú reprezentáciu čaká boj o EURO 2023, v Brne odštartujú turnaj proti Maďarkám

17.10.2022

Širšia nominácia ženskej reprezentácie na sústredenie pred kvalifikáciou Main round v Brne

8.10.2022

Poľsko nad sily slovenských futsalistiek aj v druhom zápase v Poprade

26.9.2022

Ženská reprezentácia prehrala v prvom z dvoch zápasov proti Poľkám 1:3

26.9.2022

Nominácia ženskej reprezentácie na zápasy s Poľskom v Poprade

20.9.2022

Nominácia ženskej reprezentácie na kontrolný zraz v Piešťanoch

26.8.2022

Výkonný Výbor Slovenského futsalu schválil nové odmeňovanie reprezentantov aj reprezentantiek SR

26.7.2022

Cieľ splnený! Futsalistky Slovenska postúpili do hlavnej fázy kvalifikácie o EURO

14.5.2022

Slovenky remizovali s Belgičankami 1:1, postup majú stále vo svojich rukách

12.5.2022