logo

Slovenky čaká v Leviciach dvojzápas proti Švédkam, ich kvalitu okúsia aj nové hráčky

piatok, 25.03.2022|Posledná aktualizácia 25.3.2022 15:25

Ženská futsalová reprezentácia štartuje pod vedením trénera Romana Sedlárika prípravu na májové predkolo EURO 2023, ktoré odohrá na Gibraltári, kvalitným dvojzápasom proti Švédsku v Leviciach.

Naše reprezentantky sa so Švédskom stretli v minuloročnej októbrovej kvalifikácii ME na ich domácej pôde v Halmstade, po bojovnom výkone, najmä v druhom polčase prehrali tesne 3:5 (1:4). Naše góly strelili Tyčiaková, Rybanská a Kucharčíková.

"Čaká nás veľmi kvalitný super ktorý je v rankingu postavený vyššie ako my. Na kvalifikácii minuli rok sme s nimi odohrali veľmi kvalitný zápas, v ktorom patril úvod zápasu Švédkam, ale postupne sme sa dostávali do zápasu aj my a druhý polčas sa nám podarilo zdramatizovať. Dostali sme sa na rozdiel jedného gólu a pri power play sme dostali gól do prázdnej brány a zápas skončil výsledkom 5:3 pre Švédsko," začal rozprávanie hlavný tréner žien Roman Sedlárik. "Zápas nám ukázal, že vieme zahrať dobre aj s takým kvalitným súperom a teším sa na najbližie zápasy, ktoré nám ukážu, či sa nám podarilo za takú krátku dobu natrénovať niektoré veci a či dievčatá začali vnímať čo som od nich očakával. Je to pre nás veľká výzva. Verím, že zápasy budú kvalitné a ukážu nám, v čom sa budeme musieť zlepšiť, aby sme sa dobre pripravili na predkvalifikáciu na Euro. Hráčky sú tiež dobre naladené a tešia sa na zápasy. V nominácii sú tiež nové tváre tak verím, že sa ukážu v dobrom svetle a ťahúnky ich potiahnu."

Lístky na zápasy si môžete rezervovať na tel. čísle formou SMS 0917 129-184

Dvojzápas sa odohrá v Leviciach, kde obe reprezentácie našli skvelé podmienky vďaka rovnako skvelej práci domácich usporiadateľov. "Vo štvrtok sa nám začal reprezentačný zraz počas ktorého absolvujeme sedem tréningových jednotiek a odohráme dva prípravné zápasy proti Švédsku. Na tréningoch sa pripravujeme na súpera a prechádzame si rôzne situácie, ktoré môžu v zápasoch nastať. Nakoľko sme s nimi hrali nedávno na kvalifikácii o postup na ME vo Švédsku, tak súpera už poznáme, a preto sa sa vieme na nich lepšie pripraviť ako naposledy. Myslím si, že vo Švédsku sme proti nim odohrali kvalitný a vyrovnaný zápas. Určite tieto dva prípravné zápasy budú pre nás dobrá a kvalitná previerka pred blížiacou sa predkvalifikáciou na ME, ktorú odohráme v Gibraltári," povedala pre oficiálny web slovenského futsalu Petra Tišliarová.

Klaudia Tyčiaková už vie, aký pocit je to skórovať do siete troch koruniek. "Kvalifikácia v našom podaní sa nepodarila podľa predstav. Zápas so Švédkami sme nezvládli už hneď v úvode, kde sme dostali góly po našich individuálnych chybách. Na druhý polčas sme si povedali, čo treba zlepšiť a dokázali sme im streliť 2 góly, ale nezvládli sme power-play, v ktorej sme inkasovali gól, ktorý nás položil. Na tomto zraze im chceme oplatiť prehru. Ďakujeme celému tímu, že vycestovali práve k nám." K zápasu v Halmstade sa vrátila aj Stanislava Lišková. "Kvalifikáciu vo Švédsku hodnotím ako nie veľmi vydarenú z našej strany. Hlavne prvé dva zápasy. Prvé dejstvo so Švédskom nám tiež veľmi nevyšlo, ale druhý polčas už bol o niečo lepší. Možno to bolo aj náhlou zmenou trénera a tiež nám chýbali niektoré rozdielové hráčky. Myslím si však, že sme celkom vyrovnane tímy a tento dvojzápas určite zvládneme lepšie a verím, že aspoň jeden vyhráme. Na predkvalifikácii v Gibraltári nás čakajú celkom neznámi súperi, ale aj tak sa chceme pobiť o postup a ukázať, že naše výborné výkony v minuloročnom predkole na Litve neboli len náhodou."

Z nominácie pre zranenie vypadli dve hráčky, Veronika Jančová a Patrícia Mudráková.

Kapitána Janka Červíková očakáva výborné zápasy. "Tento zraz berieme ako kvalitnú prípravu na blížiacu sa predkvalifikáciu. Máme vytvorené výborne podmienky na trénovanie a dvojzápas s kvalitným súperom, ktorý nám môže veľa napovedať v čom máme ešte medzery a na čom treba popracovať. So Švédkami sme sa stretli pred pár mesiacmi a bol to vyrovnaný zápas. Sú silné na lopte a dobre takticky pripravené. Očakávam vyrovnané zápasy, v ktorých každá jedna pôjdeme na maximum a budeme chcieť zvíťaziť."

Mohlo by vás zaujímať

Cieľ splnený! Futsalistky Slovenska postúpili do hlavnej fázy kvalifikácie o EURO

14.5.2022

Slovenky remizovali s Belgičankami 1:1, postup majú stále vo svojich rukách

12.5.2022

Slovenky na úvod predkvalifikácie ME zdolali domáci Gibraltár 4:2

11.5.2022

Ženská reprezentácia neberie na Gibraltári nič iné ako postup, dnes prvá domáca prekážka

11.5.2022

Širšia nominácia ženskej reprezentácie na májovú predkvalifikáciu ME na Gibraltári

26.4.2022

Ženská reprezentácia nešťastne prehrala prvý zápas, v druhom Slovinsko deklasovala 7:1

25.4.2022

Nominácia reprezentácie žien Slovenska na prípravné zápasy v Slovinsku

13.4.2022

Slovenky oplatili Švédkam prehru z prvého duelu. Druhé meranie síl ovládli 7:2

28.3.2022

Kvalitné Severanky zo Švédska nad sily našich reprezentantiek v prvom zápase

28.3.2022

Nominácia ženskej futsalovej reprezentácie na dvojzápas proti Švédsku v Leviciach

18.3.2022

Zverenkyne Romana Sedlárika zabojujú o hlavné kolo ME v májovom predkole na Gibraltári

19.2.2022

Ženská reprezentácia odštartuje boje o postup na finálový turnaj ME v májovom predkole

15.2.2022