Slovenky proti Švédkam vzdorovali, domáci favorit však nakoniec zápas tesne zvládol

streda, 16.10.2024|Posledná aktualizácia 17.10.2024 15:43

Švédsko odštartovalo kvalifikáciu na vôbec prvý svetový šampionát žien vo futsale víťazne. Slovensko zdolalo vo večernom kvalifikačnom zápase doma v Estrad Alingsås 6:4.

Švédsko hostí 5. skupinu v kvalifikácii, kde sa všetky zápasy tento týždeň hrajú v Alingsåse. Cieľom domáceho výberu rovnako ako nášho bolo vyhrať skupinu a postúpiť do kvalifikačného Elite Round, ktoré sa hrá budúcu jar. Domáce odštartovali zápas ideálne, keď už v štvrtej j minúte zápasu otvorila skóre Moa Glans. Prvý polčas to dlho vyzeralo tak, že sa skončí 1:0 v prospech Švédska. Dva rýchle góly v samom závere však zmenili skóre. Nikola Rybanská najskôr vyrovnala, Olsson, domáca brankárka však opäť naklonila misky váh na domácu stranu.

Aj druhý polčas Švédsko začalo dobre. Po troch odohraných minútach Rebecca Rolin a Madeleine Stegius zvýšili na 3:1 a 4:1. A vyzeralo, že sa stiahne do obrany spokojné s výsledkom. To využili naše dievčence, zníženie na 2:4 prišlo v 28. minúte zápasu z nohy Klaudie Tyčiakovej, potom Slovensko po piatich minútach hry opäť znížilo na 3:4, keď famóznu akciu predviedla Radoslava Jacenková. Malin Fors zariadila dvojgólové vedenie pre domáce 5-3 a potom Isabell Aguilar tiež dokázala ukončiť akciu gólom, ktorý znamenal 6-3. Slovenky v poslednej minúte korigovali stav duelu na 4:6.

Kvalifikácia o postup na MS:

SLOVENSKO vs ŠVÉDSKO 4:6 (1:2)
⚽️ 19. a 40. (pen) Rybanská, 28. Tyčiaková, 36. Jacenková - 4. Glans, 20. Olsson, 23. Rolin, 24. Stegius, 38. Fors, 39. Aguilar

Slovensko: Mochnacká - Jacenková, Tyčiaková, Macková, Rybanská (C) - Baníková, Tomčíková, Jusková, Gembická, Vojsová, Chomová, Hološková (Gajdošová, Tišliarová), tréner: Roman Sedlárik

Peter Kafún hodnotí dvojzápas proti Taliankám, vo Švédsku náš nečaká rovnako nič ľahké

13.9.2024

FUTSAL Base: Slovenky v prvom zápase v Šamoríne nestačili na Talianky

11.9.2024

Slováci odštartujú kvalifikáciu o ME doma s Moldavskom, skupinu zakončia v Bratislave proti Poľsku

12.6.2024

Ženská futsalová reprezentácia zabojuje o MS vo Švédsku proti Belgicku a Lotyšsku

31.5.2024

4.FINÁLE PLAY-OFF: Lučenec zvládol štvrtý zápas v Košiciach a je majstrom Slovenska

15.5.2024

1.FINÁLE PLAY-OFF: Prvý dramatický duel s Košicami rozhodol domáci Lučenec v závere

4.5.2024

Bitka o finále v utorok v Košiciach. Na postup si brúsi zuby domáci Podpor Pohyb, ale aj Levičania

29.4.2024

13.4.2024

12.4.2024

Futsal Love Serbia: Futsalistky na turnaji stále bez bodu, prehrali aj proti Česku

18.3.2024

Futsal Love Serbia: Na úvod prehra s Maďarskom, Slovenky zostrelila hetrikom Gajzágó