Slovenské futsalové nádeje vo svojej reprezentačnej premiére remizovali s českými rovesníkmi 3:3

streda, 25.09.2024|Posledná aktualizácia 25.9.2024 16:14

Slovenská futsalová reprezentácia do 17 rokov remizovala v bratislavskom Dome Športu v prvom zápase s Českom 3:3.

Zverenci Antona Brunovského a Patrika Krištofíka po sérii prípravných kempov zažila v krásnom futsalovom prostredí svoju reprezentačnú premiéru. V prvom polčase góly nepadli, po prestávke ich však diváci videli až šesť.

Česko sa v priebehu 50 sekúnd v druhom polčase dostalo do dvojgólového vedenia zásluhou Jiřínca a Havla. Odpoveď Slovákov ale prišla rovnakou kartou. V priebehu necelých troch minút sa dostali do vedenia 3:2 po góloch Kostolného, Kamenského a Sadloňa. Remízu zariadil päť minút pred koncom Zíta.

Odveta je na programe vo štvrtok 26.septembra na rovnakom mieste s výkopom o 12:30 hod. Priamy prenos prinesie oficiálne YouTubové konto slovenského futsalu futsalslovakia.

Anton Brunovský (tréner SR U-17): "Dnešný zápas našej najmladšej futsalovej reprezentácie U17 proti Česku bol náročný a plný zvratov. Nastúpili sme s jasným zámerom dať rovnaký priestor všetkým nominovaným hráčom a hrať podľa stanoveného systému, ktorý sme počas sústredenia trénovali. Hoci sme sa dostali do nepriaznivého skóre, hráči ukázali odhodlanie a tímového ducha, vďaka čomu sa nám podarilo zápas zvrátiť a získať zaslúženú remízu. Pozitívom je, že sme v kritických momentoch dokázali otočiť priebeh zápasu v náš prospech. Na druhej strane však bolo vidieť viacero chýb v defenzíve, ktoré súper dokázal využil. Naša obrana nebola dostatočne kompaktná a organizovaná, čo bude určite aspekt, na ktorom musíme popracovať. Naša pozornosť sa teraz sústredí na zlepšenie defenzívy a prípravu hráčov na to, aby sme v ďalšom zápase dokázali ešte lepšie využiť naše šance a minimalizovali chyby. Na základe poznatkov a skúseností z dneška budeme robiť aj zmeny v zostave, aby dostali priestor aj hráči, ktorí dnes nenastúpili. Hráči si určite zaslúžia za predvedený výkon pochvalu, a pevne verím, že v nasledujúcom zápase budeme pokračovať v tomto pozitívnom trende."

Prípravný zápas reprezentácií do 17 rokov - Dom Športu Bratislava:

SLOVENSKO - Česko 3:3 (0:0)
⚽️ 26. Kostolný, 27. Kamenský, 28. Sadloň - 22. Jiřínec, 23. Havel, 35. Zíta

Slovensko: Kušnír - Takáč, Motoška, Kovacs (C), Faizi - Hazda, Lang, Kamenský, Tarabčák, Škrabák, Kostolný, Kohout, Passuth, Sadloň (Klimek), tréner: Brunovský Anton

Česko: Filipský - Popule, Jiřínec, Podzimek, Zíta - Belák, Rožánek, Motyčka, Havel, Votípka (C), Gedeon, Bohuněk, Pilný (Paták), tréner: Galia Tomáš

NFE: V 1.kole víťazstvo Levíc nad Košicami, Lučenec s tromi bodmi z Bratislavy

28.9.2024

FUTSAL Base: Slovensko remizovalo v zápase bohatom na góly s Fínskom

25.9.2024

FUTSAL Base: Slováci prehrali na úvod turnaja v Šamoríne so Srbskom 0:3

17.9.2024

Peter Kafún hodnotí dvojzápas proti Taliankám, vo Švédsku náš nečaká rovnako nič ľahké

13.9.2024

Prednáška k výkladu pravidla zo seminára R a D v Žiline: Komunikácia hráčov s rozhodcami