logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

SR nakopli dva góly Ostráka v priebehu deviatich sekúnd, Panamu chceme dnes zdolať

pondelok, 06.09.2021|Posledná aktualizácia 06.9.2021 11:27

Včerajší futsalový zápas proti USA bol aj prvou konfrontáciou týchto dvoch celkov. V prvom polčase padlo kvarteto gólov, zámorský tím dokázal zmazať dvojgólové manko z ôsmej minúty ešte do prestávky.

Kapitán Slovenska Peter Kozár v súboji s Američanom Tomasom Pondezom v zápase Pre-World Cup FUTSAL DAYS v bratislavskej hale Elán 5. septembra 2021.
autor: Vladimír Hindra

Strelec dvoch gólov, ktoré naštartovali slovenský tím Dominik Ostrák si zápas užil. "O súperovi sme v podstate nič nevedeli, preto bolo ťažké sa naňho pripraviť. Tréner vyskúšal systém na tri štvorky. Rýchlo sme sa rotovali a udávali tempo zápasu. Podarilo sa mi dať dva góly za čo som veľmi rád, nakoľko mi to v reprzentačnom drese dlhšie nepadlo. Je to aj zásluha mojej štvorky, kde výborne zahrali Filo, Ševo aj Čeči. Pre nás to bola konfrontácia s neznámym súperom a zbieranie cenných skúsenosti. Verím že zvládneme aj najbližšie dva zápasy.

Kapitán tímu Peter Kozár: "Bol to vcelku svižný a dynamický zápas. Súpera sme napadali vo vysokom presingu, do ktorého sa zapojili všetci hráči, aby sme udržali vysoké tempo. Prvý polčas skončil remízou 2:2, mrzí ma nepremieňanie šancí, ktorých sme si vytvorili dosť. Nakoniec sme ale zápas zvládli a dotiahli ho do víťazného stavu."

Streleckú mušku stále hľadá aj najlepší strelec a krídlo španielskej top ligy Tomáš Drahovský, ani v jednom zápase zatiaľ neskóroval. "V tomto zápase sme nevedeli priamo čo od súpera čakať, keďže sme nevideli žiadne jeho zápasy a nevedeli sme, akým štýlom bude hrať. Myslím si však, že sme odohrali veľmi dobrý zápas. Jedine čo nás môže mrzieť je, že sme o výsledku nerozhodli skôr pretože sme mali obrovské množstvo šancí. Rýchlo sme sa dostali do vedenia 2:0 avšak jednoduchými chybami sme súpera dostali opäť do zápasu a nakoniec z toho bola dráma. Teší nás víťazstvo a podobný výkon musíme dnes zopakovať aj proti Paname."

Filip Vaktor v obkľúčení hráčov USA v prvom vzájomnom zápase vrámci turnaja Pre-World Cup FUTSAL DAYS v bratislavskej hale Elán 5. septembra 2021.
autor: Vladimír Hindra

Peter Serbin mal obrovskú šancu v závere prvého dejstva, keby ju premenil, poslal by do vedenia Slovensko 3:1. Hneď z protiútoku ale tím USA vyrovnal. "Do zápasu sme išli s tým, že vyskúšame nový systém v defenzívnej činnosti, čo si myslím, že sa nám celkom darilo. Prvý polčas sme mali veľ a šancí, ktoré sme mali premeniť a zápas by bol oveľa kľudnejší. Súper nám strelil dva góly po zbytočných chybách. V druhom polčase začali byť Američania agresívnejší a aj si viac začali veriť na lopte, takže sa priebeh zápasu vyrovnal. Našťastie sa nám podarilo na konci streliť víťazný gól, ktorý sme si za tie šance z prvého polčasu zaslúžili. Každé víťazstvo poteší."

Proti Maroku chýbal v ešte ostave Matúš Ševčík, obliekajúci dres Slavie Praha. Proti USA už bol k dispiozícii. "Od úvodu zápasu sme držali veľmi vysoké tempo a vytvárali si mnoho príležitosti na gól. V ôsmej minúte sa nám podarilo streliť dva góly, ale od tohto momentu sme nehrali až tak dobre. USA vyrovnalo a do kabín sa išlo za stavu 2:2. Do druhého polčasu sme si povedali, aby sme stále držali tempo a vysoko napádali. USA bolo nebezpečné iba z brejkových situácii a náš môžu mrzieť len nevyužité šance. Myslím si, že sme podali dobrý výkon a zaslúžene zvíťazili aj keď len o gól."

Na záver zhodnotil druhý zápas na turnaj Pre-World Cup FUTSAL DAYS v Bratislave aj strelec nášho jediného gólu proti Maroku, Patrik Zaťovič. "Do dnešného zápasu sme išli s cieľom zvíťaziť. Začali sme dobre, keď sme sa dostali do dvojgólového vedenia. Američania po našich dvoch chybách vyrovnali na polčasových 2:2, čo nás veľmi mrzelo, ale chceli sme to odčiniť po obrátke. V druhom polčase padol už iba jeden gól a to našťastie do súperovej brány, keď to Gabi Rick zobral na seba. Američania boli nepríjemný súper, hrali agresívne.. Myslím si, že druhý polčas už z našej strany nebol ideálny. Musíme ešte veľa pracovať na defenzíve."

Slovenská futsalová reprezentácia pred zápasom USA vrámci Pre-World Cupu FUTSAL DAYS v Bratislave 5. septembra 2021.
autor: Vladimír Hindra
Mohlo by vás zaujímať

Reprezentácia koncom septembra v Chorvátsku proti Slovinsku a Bosne a Hercegovine, B-tím čakajú aj Francúzi

17.9.2021

V najcennejšom reprezentačnom drese proti USA debutovalo hneď trio z Nových Zámkov

9.9.2021

Slováci na turnaji s tromi víťazstvami a prehrou s Marokom. Získali dva skalpy účastníkov MS

8.9.2021

Reprezentácia Slovenska zakončila prestížny turnaj Pre-World Cup víťazstvom nad USA 3:0

8.9.2021

Zverenci Mariána Berkyho zdolali aj druhého účastníka blížiacich sa MS 2021 v Litve

7.9.2021

Slováci s druhým triumfom na Pre-World Cup Futsal Days, Panamu zdolali 3:1

7.9.2021

Futsalisti Slovenska zdolali USA 3:2. O víťazstve rozhodol v závere Rick

6.9.2021

Talentovaný Kristián Medoň má za sebou debut v reprezentačnom seniorskom tíme

4.9.2021

Slováci vstúpili do domáceho turnaja Pre-World Cup Futsal Days prehrou s Marokom

4.9.2021

INFORMÁCIE PRE DIVÁKOV na turnaj Pre-World Cup FUTSAL DAYS

31.8.2021

Program turnaja Pre-World Cup FUTSAL DAYS v Bratislave

3.9.2021

Širšia nominácia "A" mužstva na SLOVAKIA FUTSAL DAYS za účasti tímov Maroka, Panamy a USA v Bratislave

18.8.2021