logo

Štartuje najlepšia liga sveta LNFS. Aké očakávania má najlepší strelec minulej sezóny Drahovský?

piatok, 08.10.2021|Posledná aktualizácia 8.10.2021 09:45

Už dnes štartuje španielska najvyššia futsalová súťaž, právom označovaná za najlepšiu ligovú súťaž na svete. V drese Santa Colomy bude hájiť rovnako farby Slovenska Tomáš Drahovský, ktorý sa stal minulú sezónu najlepším strelcom i krídlom ligy.

Fotenie pred sezónou Santa Colomy 2021/2022.
autor: FB Tomáša Drahovského

S akými očakávaniami vstupuje Santa Coloma, ktorej v minulej sezóne ušiel postup do play-off v poslednom zápase? "Očakávania klubu sú rovnaké ako v minulej sezóne. Minulý rok sme boli blízko, aby sme splnili všetky ciele a tento rok chceme urobiť ešte krok navyše. Chceme postúpiť do play-off , kvalifikovať sa do Copa de Espaňa a hrať Final four Copa del Rey," začal rozprávanie pred sezónou slovenský reprezentant Tomáš Drahovský.

Čo môžeme čakať v podaní Draha, ktorý práve včera oslávil svoje narodeniny, tento rok? "Ja chcem hlavne pomôcť tímu a klubu dosiahnuť ciele , ktoré sme si stanovili a z individuálneho hľadiska bola pre mňa minulá sezóna neuveriteľná a chcel by som na ňu nadviazať. "

V klube nastali menšie kozmetické zmeny. "Prišlo k pár zmenách, ale minimálnym. Z tímu odišiel pivot a jeden ľavák , ktorých nahradili nový pivot a dvaja mladí odchovanci Barcelony. "

Vrátil sa ešte myšlienkami k reprezentácii a turnaji v Bratislave, po dohode s trénerom Berkym do Chorvátska na turnaj Umag Nations Cup necestoval, príležitosť tak dostali hráči, ktorí nenastupovali v kvalifikácii o postu na ME tak často. "Myslím si, že výsledky boli dobré. V prvom zápase sa ukázalo, že sme dlho neboli spolu a aj že Maroko bolo oveľa lepšie pripravené a vo finálnej príprave na MS. V daľších zápasoch sme ukázali, že máme väčšiu kvalitu ako súperi a zaslúžene zvíťazili nad USA aj Panamou.

Čo sa týka organizácie, bolo všetko na vysokej úrovni. Jediná škoda je, že futsal ale aj iné halové športy nemajú na Slovensku adekvátne haly, kde by sa takéto podujatia mohli organizovať a kde by mohol prísť väčší počet divákov sledovať naše zápasy. Sme však radi, že nám v hale Elán vyšli v ústrety a že sme tam mohli trénovať a hrať všetky zápasy a nikam nemuseli cestovať. "

Už o nedlho, 18. októbra vyžrebujú v holandskom Zeiste skupinovú fázu ME, akých súperov do skupiny si želá náš najlepší futsalista posledných sezón? "Je ťažko vyberať si niekoho do skupiny. Sú to Majstrovstvá Európy, kde hrajú najlepšie tímy, každý bude mať veľkú kvalitu. My takisto a ideme sa tam pobiť o čo najlepšie umiestnenie, ale určite by bolo zaujímavé zmerať si sily napríklad s Azerbajdžanom alebo úradujúcimi majstrami sveta Portugalcami."

Úvodný zápas Santa Colomy je na programe už dnes, keď od 21:00 hostia na svojom ihrisku silný Jaen. "Keďže dnes nám začína liga, tak celý kolotoč sa rozbehne a až do najbližšej reprezentačnej pauzy nás čaká každý víkend ligové kolo. Katalánske derby je na programe hneď v 3. kole, kedy Barcelona príde na našu palubovku."

Všetkých nielen na Slovensko zaujímalo, či sa po minulej vydarenej sezóne nepokúsil niekto zlanáriť Tomáša do svojho klubu. "Nejaké kontakty a rozhovory tam boli, ale tým, že mám ešte na rok platný kontrakt v Santa Colome, tak bolo o mojej budúcnosti viac-menej jasné."

Mohlo by vás zaujímať

Charitatívny VOVA Cup ovládol favorit - Podpor pohyb Košice

16.8.2022

Doškoľovací trénerský seminár bude 1.septembra, prihlásiť sa treba do konca augusta

16.8.2022

Veľký krok v kariére dopredu, Drahovský si zahrá v najlepšom futsalovom klube sveta

12.8.2022

MIMEL Lučenec začne boje v Lige majstrov s Cardiffom, o postup posledný hrací deň proti Cosmosu Tallinn

4.8.2022

Reštart futsalovej pohárovej súťaže. Na palubovky sa vracia po dlhých šiestich rokoch

28.7.2022

Reprezentácia Slovenska na akademických MS obsadila 8. miesto po prehre s Novým Zélandom

24.7.2022

Unavení Slováci nestačili na Poliakov, o konečné 7.miesto sa stretnú s Novým Zélandom

24.7.2022

Domáce Portugalsko nad sily Slovákov vo štvrťfinále MS, v sobotu proti Poľsku

23.7.2022

Slovensko vyzve vo štvrťfinále Akademických MS domáce Portugalsko

22.7.2022

Akademický výber postúpil do štvrťfinále MS v Portugalsku aj napriek prehre s Brazíliou

21.7.2022

Slováci zaknihovali na AMS v Portugalsku prvé víťazstvo, Omán zdolali 4:2

22.7.2022

Akademici vstúpili do Majstrovstiev sveta v Portugalsku prehrou s Ukrajinou 1:4

19.7.2022