logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Štartuje najlepšia liga sveta LNFS. Aké očakávania má najlepší strelec minulej sezóny Drahovský?

piatok, 08.10.2021|Posledná aktualizácia 08.10.2021 09:45

Už dnes štartuje španielska najvyššia futsalová súťaž, právom označovaná za najlepšiu ligovú súťaž na svete. V drese Santa Colomy bude hájiť rovnako farby Slovenska Tomáš Drahovský, ktorý sa stal minulú sezónu najlepším strelcom i krídlom ligy.

Fotenie pred sezónou Santa Colomy 2021/2022.
autor: FB Tomáša Drahovského

S akými očakávaniami vstupuje Santa Coloma, ktorej v minulej sezóne ušiel postup do play-off v poslednom zápase? "Očakávania klubu sú rovnaké ako v minulej sezóne. Minulý rok sme boli blízko, aby sme splnili všetky ciele a tento rok chceme urobiť ešte krok navyše. Chceme postúpiť do play-off , kvalifikovať sa do Copa de Espaňa a hrať Final four Copa del Rey," začal rozprávanie pred sezónou slovenský reprezentant Tomáš Drahovský.

Čo môžeme čakať v podaní Draha, ktorý práve včera oslávil svoje narodeniny, tento rok? "Ja chcem hlavne pomôcť tímu a klubu dosiahnuť ciele , ktoré sme si stanovili a z individuálneho hľadiska bola pre mňa minulá sezóna neuveriteľná a chcel by som na ňu nadviazať. "

V klube nastali menšie kozmetické zmeny. "Prišlo k pár zmenách, ale minimálnym. Z tímu odišiel pivot a jeden ľavák , ktorých nahradili nový pivot a dvaja mladí odchovanci Barcelony. "

Vrátil sa ešte myšlienkami k reprezentácii a turnaji v Bratislave, po dohode s trénerom Berkym do Chorvátska na turnaj Umag Nations Cup necestoval, príležitosť tak dostali hráči, ktorí nenastupovali v kvalifikácii o postu na ME tak často. "Myslím si, že výsledky boli dobré. V prvom zápase sa ukázalo, že sme dlho neboli spolu a aj že Maroko bolo oveľa lepšie pripravené a vo finálnej príprave na MS. V daľších zápasoch sme ukázali, že máme väčšiu kvalitu ako súperi a zaslúžene zvíťazili nad USA aj Panamou.

Čo sa týka organizácie, bolo všetko na vysokej úrovni. Jediná škoda je, že futsal ale aj iné halové športy nemajú na Slovensku adekvátne haly, kde by sa takéto podujatia mohli organizovať a kde by mohol prísť väčší počet divákov sledovať naše zápasy. Sme však radi, že nám v hale Elán vyšli v ústrety a že sme tam mohli trénovať a hrať všetky zápasy a nikam nemuseli cestovať. "

Už o nedlho, 18. októbra vyžrebujú v holandskom Zeiste skupinovú fázu ME, akých súperov do skupiny si želá náš najlepší futsalista posledných sezón? "Je ťažko vyberať si niekoho do skupiny. Sú to Majstrovstvá Európy, kde hrajú najlepšie tímy, každý bude mať veľkú kvalitu. My takisto a ideme sa tam pobiť o čo najlepšie umiestnenie, ale určite by bolo zaujímavé zmerať si sily napríklad s Azerbajdžanom alebo úradujúcimi majstrami sveta Portugalcami."

Úvodný zápas Santa Colomy je na programe už dnes, keď od 21:00 hostia na svojom ihrisku silný Jaen. "Keďže dnes nám začína liga, tak celý kolotoč sa rozbehne a až do najbližšej reprezentačnej pauzy nás čaká každý víkend ligové kolo. Katalánske derby je na programe hneď v 3. kole, kedy Barcelona príde na našu palubovku."

Všetkých nielen na Slovensko zaujímalo, či sa po minulej vydarenej sezóne nepokúsil niekto zlanáriť Tomáša do svojho klubu. "Nejaké kontakty a rozhovory tam boli, ale tým, že mám ešte na rok platný kontrakt v Santa Colome, tak bolo o mojej budúcnosti viac-menej jasné."

Mohlo by vás zaujímať

Finále univerzít SR vo futsale: Dominancia vysokoškolákov Mateja Bela z Banskej Bystrice

Včera

VIDEODOKUMENT TOTÁLNÍ DERBY: Netradičný pohľad do zákulisia futsalovej bitky odvekých rivalov

14.10.2021

Žreb futsalových ME bude 18. októbra v holandskom Zeiste, Slováci nenarazia na Fínov a Gruzíncov

12.10.2021

MS 2021 v Litve: Portugalsko zdolalo vo finále obhajcu z Argentíny, bronz do Brazílie

3.10.2021

Rozhodcovia a delegáti absolvovali úspešný seminár. Nový výklad pravidiel futsalu

8.9.2021

Maroko zdolalo v druhom zápase Panamu 3:0, chlieb sa lámal v závere

3.9.2021

Turnaj Pre-World Cup FUTSAL DAYS odštartoval víťazstvom Maroka nad Panamou 4:3

2.9.2021

Liga majstrov sa vracia do Lučenca! MIMEL privíta doma futsalovú elitu

28.8.2021

Seminár rozhodcov a delegátov. Úspešné absolvovanie je podmienkou pre zaradenie na nominačnú listinu

25.8.2021

Reprezentačný rekordér a kapitán Kozár už poškuľuje po futsalovom dôchodku

23.8.2021

Gabi Rick získal unikátny majstrovský hetrik, z mesta piva sa preč nechystá

15.8.2021

Reprezentant Zaťovič zostáva v Poľsku, prijal novú výzvu bojovať o titul

12.8.2021