logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Tomáš Drahovský: Verím, že môžeme byť veľmi príjemným prekvapením turnaja

pondelok, 17.01.2022

Tomáš Drahovský bude aj na európskom šampionáte patriť k najväčších oporám slovenskej reprezentácie. Kanonier španielskej najvyššej súťaže sa rovnako ako celý tím do Holandska veľmi teší a verí, že potrápime súperov tak, aby sme mohli pomýšľať na úspech v podobe postupu zo skupinovej fázy.

Ako hodnotíš týždeň prípravy pred EURO-m v Piešťanoch?

"Bol to celkom dlhý týždeň (úsmev), aj tréningov bolo dosť veľa. Všetko bolo nastavené ideálne a správne. Potrebovali sme doladiť posledné detaily. Tým, že máme halu takmer sami pre seba, tak je dobré, že to naplno využívame. Aj na chlapcoch bolo vidieť, že sú na tréningy nadšení a aj tie situácie, ktoré riešime, rozoberajú a snažia sa nájsť tú najlepšiu možnosť ako by sme to hrať mohli."

Tomáš Drahovský v zápase proti Bosne a Hercegovine v Piešťanoch na 4Nations Tournament.
autor: Vladimír Hindra

Dá sa povedať, že ste už len doťahovali detaily?

"Áno. Viac-menej sme si veľa vecí ukázali na posledných zrazoch a tu sme riešili iba také detaily. Zmenu postavenia pri štandardke alebo podobne. Tie veci teda máme natrénované a tu sme to už len doladili."

Aká bola atmosféra v tíme pred tým ako ste sa mali dozvedieť, ktorí piati hráči na EURO nepôjdu?

"Väčšina hráčov čakala na to ako to bude s testami, pretože sme vedeli, že tie môžu najviac zamávať s nomináciou. Človek nikdy nevie. Bolo dobré, že všetci sme boli negatívni a každý mohol ísť na EURO. Potom sa museli rozhodnúť tréneri, koho vyškrtnú. Medzi hráčmi bolo vidieť istú nervozitu, či očakávanie, kto reálne pôjde. Všetci hráči by si zaslúžili na EURO ísť. Pre trénerov muselo byť veľmi ťažké sa rozhodnúť, kto áno a kto nie."

Ak berieme prípravu na EURO od jesene, ukázala hlavne pozitívne veci?

"Áno. Všetko sa sústreďovalo na to, aby bol január vrchol a posledná časť prípravy. Posledné výsledky z prípravných zápasov ukázali, že minulý polrok a celkovo ten rok 2021 sme mali veľmi dobrý a preto konečné rozhodovanie o záverečnej nominácii nebolo jednoduché."

Do Holandska ideme v utorok. S akými pocitmi odlietaš ty?

"Ja s dobrými pocitmi. Vždy som optimista, snažím sa veci vidieť pozitívne. U mňa je to tak, že mám dobrý pocit, na EURO sa teším a verím, že vo všetkých troch zápasoch budeme súperom minimálne vyrovnaný partner a že sa nám podarí uspieť."

Myslím si, že atmosféra v tíme je taká, že si to nejdete len užiť, ale niečo tam dokázať. Je tak?

"Určite si to tam nejdeme len užiť, aj keď aj to je potrebné. Minulý rok však jasne ukázal, že výsledky a aj naša hra stúpa, tá kvalitu tu je. Myslím si, že všetci idú na EURO veľmi motivovaní."

Na ktorý zápas skupiny sa ty tešíš najviac?

"Každý bude trochu iný. S Rusmi to bude veľmi zložitý zápas. Je to mužstvo svetovej kvality, ktoré nám môže reálne ukázať, kde sme. Pre niektorých to bude určite špeciálne, keďže si zahrajú proti svetovým hviezdam. Poliaci sú súper našich kvalít, kde to možno bude o to náročnejšie, že aj my budeme v nejakej pozícii favorita a budeme musieť ukázať našu silu a dominanciu. V poslednom stretnutí to môže byť veľmi náročné na psychiku, pretože to môže byť duel, ktorý rozhodne o postupe. Všetky tri zápasy budú veľmi zložité. Ja konkrétne nemám jeden, na ktorý sa teším najviac, ale asi na ten prvý. Na ďalšie sa budem tešiť ešte viac."

S čím budeš spokojný po šampionáte, ak si odmyslíš výsledky?

"Ak si po každom zápase povieme, že sme do toho dali maximum a že sme urobili všetko pre to, aby to stretnutie dopadlo v náš prospech. Ak to bude víťazstvo, bude to o to lepšie, ale myslím si, že potrebujeme ukázať, že aj Slovensko patrí k tímom, ktoré na EURO patria. Verím, že môžeme byť veľmi príjemným prekvapením turnaja."

Bude Ziggo Dome jedna z najkrajších hál, v ktorých si hral?

"Je to krásna hala. Palubovka aj okolie vyzerajú nádherne. Bude to jedna z najkrajších, nemôžem však povedať, že najkrajšia, pretože tam budú chýbať diváci, čo výrazne mení atmosféru. Ja som už raz hral v 15-tisícovej aréne bez divákov. Aj keď je tá hala krásna, tak bez divákov to nie je ono. Ak by som mal povedať, ktorá hala je krajšia, tak určite Palau Blaugrana v Barcelone. Za Cartagenu som hral zápas Copa de Espaňa vo WiZink Center v Madride, kde bolo osemtisíc ľudí. To sú haly, na ktoré mám spomienky aj vďaka divákom a atmosfére."

Znova sa nachádzaš na popredných priečkach tabuľky strelcov v španielskej lige. Eviduješ preto pred EURO-m nejaký tlak na svoju osobu, povedzme z tamojších médií?

"Myslím si, že nejako brutálne vyvíjaný tlak na mňa nie je, aj keď musím priznať, že veľa ľudí mi to nejakým štýlom pripomína, že sa odo mňa očakáva viac. Ja si však tlak nepripúšťam. Na zápasy sa teším. Viem, v akej som pozícii a aký máme tím."

Keď sa pozrieme na sezónu Santa Colomy, nachádzate sa medzi play-off a zostupovými priečkami. Nevyzerá to ideálne...

"Ani nie je. Sezónu sme začali po hernej stránke veľmi dobre. V prvých kolách sme väčšinou dominovali. Akurát, že nás hnevala efektivita. Veľakrát sme prehrali o gól. Momentálne sme na jedenástom mieste, ale sezóna je dlhá a aj na postupové priečky do play-off strácame minimum bodov. Ja verím, že to menšie nešťastie v predošlých zápasoch sa otočí na našu stránku a prikloní sa k nám šťastie."

Mohlo by vás zaujímať

Slováci splnili cieľ, Španielom podľahli so cťou, Berky je na hráčov aj realizačný tím hrdý

9.4.2022

Proti Španielsku sme prehrali, s EURO-m sa lúčime historickým úspechom

9.4.2022

Poraziť Španielov bude veľmi ťažké, ale nie nemožné

9.4.2022

Futsaloví reprezentanti chcú Španielov potrápiť, pre Drahovského to bude špeciálny zápas

9.4.2022

Brunovský si užíva vrchol kariéry. Nič podobné si nepamätá ani na klubovej úrovni

9.4.2022

V Groningene sme porazili Chorvátsko a postupom do štvrťfinále ME prepísali históriu

9.4.2022

Zverenci Berkyho sa už tešia na Chorvátov, podľa Čeřovského máme dvere otvorené

9.4.2022

Slováci označili remízu s Poľskom za spravodlivú, Gabiho Ricka mrzeli nepremenené šance

9.4.2022

Slováci získali prvý historický bod na ME, s Poľskom remizovali 2:2. O postup vyzvú Chorvátov

26.1.2022

Richard Bačo pred Poľskom: Sú veľmi silní v súbojoch, nechceme s nimi behať hore-dole

9.4.2022

Výsledkovo nevydarený zápas s Ruskom treba hodiť za hlavu a sústrediť sa na Poliakov

9.4.2022

Vstup do ME Slovákom nevyšiel. Proti Rusku sme prehrali, historický gól Kozára

9.4.2022