logo

TOP FUTSAL 2021: Tomáš Drahovský po siedmy raz hráčom roka, top trénerom Marián Berky

nedeľa, 10.04.2022|Posledná aktualizácia 12.4.2022 13:02

Najlepším slovenským futsalistom za rok 2021 sa stal Tomáš Drahovský. Hráč španielskeho klubu Futbol Sala Garcia Santa Coloma uspel v ankete po siedmy raz.

Najlepšou hráčkou sa stala Nikola Rybanská z CopyLeaders Prievidza, medzi trénermi v 18. ročníku ankety triumfoval reprezentačný tréner Slovenska Marián Berky, ktorý na klubovej úrovni vedie majstrovský MIMEL Lučenec.      

Slávnostné vyhlásenie výsledkov ankety sa uskutočnilo v nedeľu v Banskej Bystrici. Minulý rok Slovenský futsal (SF) vyhlásil výsledky virtuálne, keďže sa pre pandémiu koronavírusu nemohol uskutočniť tradičný galavečer.      

Dvadsaťdeväťročný Drahovský je aktuálne s 19 gólmi najlepší strelec najlepšej ligy sveta (Liga Nacional/Španielsko). Spolu s reprezentačnými spoluhráčmi ako líder tímu dosiahol na januárových majstrovstvách Európy pri debute SR na turnaji veľký úspech postupom do štvrťfinále. Na šampionáte strelil tri góly. "Je to pre mňa už siedme ocenenie v ankete Futsalista roka, ja si ho veľmi cením, ako aj všetky predošlé, ktoré som získal. Po tej celej sezóne, akú som mal, či už na reprezentačnej alebo klubovej úrovni, je to tá pravá čerešnička na torte, keďže sa nám mimoriadne darilo. S reprezentáciou sme postúpili na ME, so Santa Colomou sme iba tesne nepostúpili do play off. Po individuálnej stránke som bol najlepším strelcom najlepšej španielskej ligy, aj to mi veľmi pomohlo k získaniu tohto ocenenia. Budem robiť všetko preto, aby som aj o rok stál na tomto tróne a svojimi výkonmi dokázal, že som najlepším futsalistom Slovenska.", povedal pre web futsalslovakia.sk víťaz ankety. Do All star tímu roka sa dostali aj brankár Marek Karpiak (Slavia Praha) a z hráčov v poli okrem Drahovského aj Karpiakov klubový spoluhráč Matúš Ševčík a Gabriel Rick a reprezentačný kapitán Peter Kozár z Interobal Plzeň.     

Najlepší tréner Marián Berky pri dekorovaní vyzdvihol aj účinkovanie na klubovej úrovni. "Kvalifikácia na ME bola náročná, najmä mentálne. Pre všetkých, hráčov aj nás trénerov a vedenie futsalu. Dovolím si povedať, že tá cesta bola dlhá ďakujem týmto aj starému vedeniu a tiež novému, ktoré potom nasmerovalao ďalšie kroky na prípravu, aby sme mohli na EURO uspieť čo najlepšie. Postup na ME bolo niečo krásne, tá emócia u všetkých hráčov, trénerov, realizačného tímu, divákov, to bolo niečo neskutočné. Bolo to veľké zadosťučinenie za tie roky, ktoré sme pri tomto krásnom športe strávili a obetovali sme mu. Rovnako tak aj výsledky v rámci klubu MIMEL Lučenec, naše účinkovanie v Lige majstrov, na ne nemôžeme zabudnúť, pretože sme reprezentovali naše futsalové Slovensko.

Uskutočnilo sa aj internetové hlasovanie pod názvom Cena fanúšika, v ktorej v hlavnej kategórii uspel tiež Drahovský.

Výsledky 18. ročníka ankety TOP Futsalista roka 2021:

Futsalista roka: 1. Tomáš Drahovský (Futbol Sala Garcia Santa Coloma) 42 hlasov, 2. Marek Karpiak (SK Slavia Praha futsal) 3, 3. Matúš Ševčík (SK Slavia Praha futsal) 2 

Zostava roka: Karpiak (SK Slavia Praha futsal - 47 hlasov) - Drahovský (49), Peter Kozár (SK Interobal Plzeň - 43), Gabriel Rick (SK Interobal Plzeň - 41), Matúš Ševčík (SK Slavia Praha futsal - 25)

Futsalistka roka: 1. Nikola Rybanská (CopyLeaders Prievidza) 14, 2. Jana Červíkova (ŠK Makroteam Žilina) 8, 3. Klaudia Tyčiaková (SLC Banská Bystrica) 7

Futsalista roka do 21 rokov: 1. Ševčík 27, 2. Kevin Kollár 14, 3. Sebastian Bačo 4

Tréner roka: 1. Marián Berky (MIMEL Lučenec a reprezentácia SR) 28, 2. Richard Bačo (Podpor Pohyb Košice) 6, 3. Branislav Škorec (MŠK Žilina FUTSAL) 5

Rozhodca roka: 1. Lukáš Peško 16, 2. Michal Botka 7, 3. Rastislav Behančín a Mário Bohun 6

Mohlo by vás zaujímať

Reprezentant Patrik Zaťovič po konci v Poľsku oblečie dres Podpor Pohybu Košice

14.7.2024

Správa o exekutíve SF 2024: Po konferencii v Martine novým šéfom súťaží Jozef Kunštár

9.6.2024

Vyvrcholenie bojov o titul v Niké Futsal Extralige prinesie v priamych prenosoch :ŠPORT na RTVS

10.5.2024

PLAY-OFF 3.semifinále: Košice zvládli súboj o finále, po roku opäť vyzvú obhajcu z Lučenca

2.5.2024

Štartuje semifinálová séria play-off Niké Futsal Extraligy zápasmi v Lučenci a Košiciach

19.4.2024

Futsal Fever Days: Česko s dvomi víťazstvami, Maďarsko získalo bod po remíze so Švédskom

18.4.2024

TOP FUTSAL 2023: Anketu najlepšieho futsalistu ovládol opäť Tomáš Drahovský

15.4.2024

Slováci si na turnaji Futsal Fever Days napravili chuť víťazstvom proti Maďarsku.

13.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov

13.4.2024

Slovákov čaká vstup do turnaja Futsal Fever Days v Šamoríne proti Švédsku

12.4.2024

Zverenci Antona Brunovského na Istria Nations Futsal Cupe jasne zdolali Čiernu Horu 5:1

5.4.2024

TOP FUTSAL 2023 - Nominácie vo všetkých siedmich kategóriách

3.4.2024