Tréner MIMELu Lučenec Marián Berky hodnotí vystúpenie v hlavnom kole Ligy majstrov

streda, 02.11.2022|Posledná aktualizácia 2.11.2022 12:05

Slovenskému majstrovi sa do Elite round napokon postúpiť nepodarilo, pripravila ho o prienik medzi 16 najlepších tímov v Európe prehra v poslednom zápase v Skopje s majstrom Luxemburska.

Zhodnotenie celého turnaje Uefa cup Main road

1. zápas

Mimel Lučenec - Chrudim (ČR) 2:2 (1:1)

Vedeli sme, že hráme s tímom, ktorý má 15 titulov vo svojej krajine. Dobrú organizáciu v defenzíve a v ofenzíve silu strieľať góly. My sme vstúpili do tohto zápasu nebojácne a s odhodlaním získať nejaký bod. Cieľ sme splnili, aj keď hru diktoval súper. Myslím si, že sme zvolili dobrú taktiku, škoda našich príležitosti = brejky v prvom polčase, ktoré sme nepremenili. Druhý polčas sme inkasovali gól na 2:1, kde sme zle bránili. Oba góly sme inkasovali zo štandartiek (roh a aut). Našou snahou bolo vyrovnať, čo sa nám podarilo až pred koncom počas power-play. Aj keď Chrudim bola o niečo lepšia, našim kolektívnym bojovným výkonom sme si vybojovali remízu.

2. zápas

Mimel Lučenec - Shkupi 4:0 (2:0)

Do druhého zápasu sme išli s cieľom vyhrať, aby sme v poslednom zápase bojovali o historický postup medzi 16 najlepších tímov.

Hneď od začiatku sme boli aktívny, vypracovali sme si niekoľko príležitosti na vstrelenie gólu. Do polčasu sme premenili dve situácie a viedli sme 2:0. Druhý polčas sa niesol v podobnom scenári, kde sme navýšili skóre o 2 góly a výsledok bol 4:0. Súper z Macedónska ešte skúsil hru bez brankára, ale bez problémov sme ju ubránili, a dokonca sme ešte mohli pridať 3 góly, ak by sme trafili prázdnu bránu súpera.

V tomto zápase sme boli úspešnejší a dominantnejší a preto sme zaslúžene zvíťazili.

3. zápas

Mimel Lučenec - Differdange 1:3 (0:1)

V tomto zápase nám ani víťazstvo nezaručovalo postup do elitnej skupiny - 16 najlepších tímov. Družstvo Differdange tím, že prehralo s ČR majstrom Chrudim 1:2, tak si sami skomplikovali postup. Mohli len postúpiť, ak by Chrudim prehrala s domácimi Shkupi a oni museli vyhrať nad nami. My sme potrebovali nad nimi vyhrať a čakať ako by skončil zápas Chrudim - Shkupi (pri remíze, alebo výhre menej ako 3:0, rozhodovalo by vtedy skóre, aby sme postúpili). Čiže veľmi zamotané , pri našej výhre a výhre Chrudimi by rozhodovalo skóre. Vedeli sme, že tento posledný zápas bude najťažší, čo sa aj potvrdilo. Súperove zloženie hráčov z Portugalska, Paraguaji a Argentíny bohužiaľ ani jeden Luxemburčan . Tento tím mal organizovanú agresívnu obranu a v ofenzíve tvorivých hráčov hrajúcich aktívne, priamočiaro a veľmi rýchlo. My sme sa zamerali na dobrú stiahnutú defenzívu a rýchle brejky, ktoré nám vychádzali v prvom polčase. Veľká škoda, že sa nám nepodarilo vystreliť gól a v zápase ísť do vedenia. Mali sme na to dve až tri príležitosti. Nakoniec súper z Luxemburska išiel do vedenia, keď sme si vstrelili nešťastný vlastný gól. Museli sme trochu pozmeniť našu taktiku a viac sa pokúšať hrať aktívne a to súper využil v druhom polčase na vstrelenie druhého gólu po našej chybe v obrane. Po tomto góle sme išli hrať bez brankára. Riešili sme niekoľko variant, ale nevedeli sme nájsť recept na vstrelenie kontaktného gólu, aj keď boli nejaké šance. Inkasovaný tretí gól v 39 minúte nás položil, a zápas sa už do hrával. Vstrelili sme aspoň zaslúžený jeden gól a stav upravili na 1:3. Bohužiaľ sa nám nepodarilo zvíťaziť a počkať si na zázrak. Dnes súperovi šťastie prialo, na rozdiel od zápasu keď hrali s Chrudimou.

Chcel by som poďakovať všetkým hráčom za výkon v zápase.

Pochvala patrí hráčov za odvedenú hru v celom turnaji, realizačnému tímu za odvedenú prácu a vedeniu za vytvorené podmienky pre reprezentáciu klubu, slovenského futsalu v zahraničí. Poďakovanie patrí aj našim sponzorom a mestu Lučenec za vytvorenie podmienok.

Celé naše vystúpenie v Main road hodnotím veľmi pozitívne, získali sme 4 body do rankingu (1x výhra, 1x remíza a 1x prehra).

18.4.2024

12.4.2024

9.4.2024

7.4.2024

7.4.2024

6.4.2024

Reprezentačná devätnástka nestačila na úvod Istria Nations Cupu v Chorvátsku na Francúzov

5.4.2024

Nominácia "A" mužstva Slovenska na medzinárodný turnaj Fever Days 2024 v Šamoríne

2.4.2024

PLAY-OFF 1.štvrťfinále: Nové Zámky otočili duel v Leviciach, presvedčivé víťazstvá Košíc a Lučenca

30.3.2024

Štvrťfinálová séria play-off štartuje na Veľký piatok v Prievidzi, Lučenci, Košiciach a Leviciach