logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

V najcennejšom reprezentačnom drese proti USA debutovalo hneď trio z Nových Zámkov

štvrtok, 09.09.2021

Debut v seniorskom Á-čku a to hneď víťazný, si odbili Novozámčania Molda a bratia Maríkovci.

V druhom vzájomnom zápase proti USA (3:0) na Pre-World Cup Futsal Day debutovali hráči MAYERSOM MŠK Nových Zámkov Richard Marík (5), Marcel Marík (4) a Patrik Molda (12).
autor: Vladimír Ambrozek

Ako videl zápas proti USA Patrik Molda. "Zápas s USA sa nevyvíjal podľa našich predstáv, nakoľko sme ako tím boli málo agresívny a prispôsobili sme sa hre Američanov. Aj napriek nie ideálnej hre sme si vytvorili niekoľko šancí, no skórovať sa nám žiaľ nepodarilo. Polčasová prestávka padla na úrodnú pôdu, kedy sme slová z kabíny preniesli na palubovku a začali hrať aktívnejšie. Rozhodujúce boli naše dva rýchle góly, ktoré nás ukľudnili a zápas sme dokázali kontrolovať až do konca, kde ostal čas aj na vyskúšanie ofenzívnej powerplay. Neinkasovaný gól v zápase svedčí o dobrej defenzíve a najmä super výkone brankára Kušníra."

Aké mal pocity, keď nastúpil prvýkrát s reprezentačný dvojkrížom na hrudi? "Osobne ja mám po zápase zmiešané pocity, nakoľko som so svojím výkonom nie úplne spokojný i keď to bol víťazný debut v seniorskej kategórii. Zápas mi ukázal moje slabšie stránky, na ktorých musím pracovať veľmi rýchlo a efektívne. Do Nových Zámkov si berieme spolu s bratmi Maríkovcami obrovskú skúsenosť, ktorá nás posúva ďalej a ďalej. Na záver by som sa chcel ešte poďakovať realizačnému tímu za túto príležitosť , a všetkým hráčom ktorí nám “nováčikom” podali akúkoľvek pomocnú ruku!"

Bratská dvojica Richard a Marcel Maríkovci, ktorí v extralige obliekajú dres MAYERSON MŠK Nové Zámky.
autor: Richard Bačo

Prvý z bratskej dvojice Richard Marík sa mohol hneď vo svojom prvom zápase zapísať aj do streleckej listiny, ku gólu mu chýbal naozaj iba kúsok. "Pocity po zápase mám veľmi dobré, víťazstvo v debutovom zápase si myslím, že by chcel zažiť každý mladý futsalista. Trošku ma mrzí tá nepremenená šanca v druhom polčase, o to krajší debut by to bol. No z druhej strany si myslím, že sa nemám začo hanbiť, snažil som sa adaptovať do tempa zápasu, ktoré bolo podstatne rýchlejšie ako sme zvyknutí v lige. Ako tím sme predviedli dobrý výkon, hlavne v druhom polčase, kedy sme dokázali udrieť až trikrát. Chcel by som sa poďakovať trénerom za poskytnutú šancu a hlavne si z tohoto zrazu odnášam obrovské a cenné skúsenosti z ktorých budem môcť ťažiť do budúcna."

Marcel Marík mal zápase krásne pocity. "Ja sa po zápase cítim super, každý takýto zápas vnímam ako obrovskú skúsenosť, či už v U-21 alebo A tíme. Že sme v ňom dokázali vyhrať ma teší ešte viac, dosť nám pomáhali skúsenejší chalani, radili nám, ale myslím si, že sme sa nestratili. Na druhú stranu tento zápas ukázal moje silné aj slabšie stránky, na ktorých treba ešte popracovať. Chcel by som poďakovať trénerom, že mi dali šancu a verím, že ich bude viac."

Mohlo by vás zaujímať

"A" mužstvo štartuje prípravu na ME. Preverí ich Bosna a Hercegovina, Rakúsko a ČR

Včera

Reprezentáciu do 21 rokov čaká turnaj vo francúzskom Denaine

Včera

Reprezentačné sústredenie a tréningový kemp v Poprade U-19 a U-17 zrušené

1.12.2021

Reprezentácia U-19 obsadila na turnaji Futsal Love Serbia po prehre s Chorvátskom 6.miesto

8.11.2021

Severania z Fínska nad sily zverencov Richarda Bača, v sobotu proti Chorvátsku

5.11.2021

Reprezentácia do 19 rokov nestačila na úvod turnaja Futsal Love na domáce Srbsko

4.11.2021

Reprezentácia do 19 rokov cestuje na turnaj do Srbska, štartuje prípravu na ME

2.11.2021

Reprezentácia žien prehrala aj s Talianskom, Španielky postúpili na finálový turnaj

24.10.2021

Slovenky potrápili domáce Švédsko. Po tesnej prehre 3:5 ale stratili šancu na EURO

21.10.2021

Kvalifikácia EURO 2022: Španielsko v prvom zápase nad sily našich reprezentantiek

21.10.2021

Ženská reprezentácia sa vo švédskom Halmstade ide pobiť s favoritmi o postup na EURO

20.10.2021

ME 2022: Slováci v "slovanskej" C-skupine proti Rusku, Poľsku a Chorvátsku

19.10.2021