logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

V najcennejšom reprezentačnom drese proti USA debutovalo hneď trio z Nových Zámkov

štvrtok, 09.09.2021

Debut v seniorskom Á-čku a to hneď víťazný, si odbili Novozámčania Molda a bratia Maríkovci.

V druhom vzájomnom zápase proti USA (3:0) na Pre-World Cup Futsal Day debutovali hráči MAYERSOM MŠK Nových Zámkov Richard Marík (5), Marcel Marík (4) a Patrik Molda (12).
autor: Vladimír Ambrozek

Ako videl zápas proti USA Patrik Molda. "Zápas s USA sa nevyvíjal podľa našich predstáv, nakoľko sme ako tím boli málo agresívny a prispôsobili sme sa hre Američanov. Aj napriek nie ideálnej hre sme si vytvorili niekoľko šancí, no skórovať sa nám žiaľ nepodarilo. Polčasová prestávka padla na úrodnú pôdu, kedy sme slová z kabíny preniesli na palubovku a začali hrať aktívnejšie. Rozhodujúce boli naše dva rýchle góly, ktoré nás ukľudnili a zápas sme dokázali kontrolovať až do konca, kde ostal čas aj na vyskúšanie ofenzívnej powerplay. Neinkasovaný gól v zápase svedčí o dobrej defenzíve a najmä super výkone brankára Kušníra."

Aké mal pocity, keď nastúpil prvýkrát s reprezentačný dvojkrížom na hrudi? "Osobne ja mám po zápase zmiešané pocity, nakoľko som so svojím výkonom nie úplne spokojný i keď to bol víťazný debut v seniorskej kategórii. Zápas mi ukázal moje slabšie stránky, na ktorých musím pracovať veľmi rýchlo a efektívne. Do Nových Zámkov si berieme spolu s bratmi Maríkovcami obrovskú skúsenosť, ktorá nás posúva ďalej a ďalej. Na záver by som sa chcel ešte poďakovať realizačnému tímu za túto príležitosť , a všetkým hráčom ktorí nám “nováčikom” podali akúkoľvek pomocnú ruku!"

Bratská dvojica Richard a Marcel Maríkovci, ktorí v extralige obliekajú dres MAYERSON MŠK Nové Zámky.
autor: Richard Bačo

Prvý z bratskej dvojice Richard Marík sa mohol hneď vo svojom prvom zápase zapísať aj do streleckej listiny, ku gólu mu chýbal naozaj iba kúsok. "Pocity po zápase mám veľmi dobré, víťazstvo v debutovom zápase si myslím, že by chcel zažiť každý mladý futsalista. Trošku ma mrzí tá nepremenená šanca v druhom polčase, o to krajší debut by to bol. No z druhej strany si myslím, že sa nemám začo hanbiť, snažil som sa adaptovať do tempa zápasu, ktoré bolo podstatne rýchlejšie ako sme zvyknutí v lige. Ako tím sme predviedli dobrý výkon, hlavne v druhom polčase, kedy sme dokázali udrieť až trikrát. Chcel by som sa poďakovať trénerom za poskytnutú šancu a hlavne si z tohoto zrazu odnášam obrovské a cenné skúsenosti z ktorých budem môcť ťažiť do budúcna."

Marcel Marík mal zápase krásne pocity. "Ja sa po zápase cítim super, každý takýto zápas vnímam ako obrovskú skúsenosť, či už v U-21 alebo A tíme. Že sme v ňom dokázali vyhrať ma teší ešte viac, dosť nám pomáhali skúsenejší chalani, radili nám, ale myslím si, že sme sa nestratili. Na druhú stranu tento zápas ukázal moje silné aj slabšie stránky, na ktorých treba ešte popracovať. Chcel by som poďakovať trénerom, že mi dali šancu a verím, že ich bude viac."

Mohlo by vás zaujímať

Reprezentácia koncom septembra v Chorvátsku proti Slovinsku a Bosne a Hercegovine, B-tím čakajú aj Francúzi

17.9.2021

Slováci na turnaji s tromi víťazstvami a prehrou s Marokom. Získali dva skalpy účastníkov MS

8.9.2021

Reprezentácia Slovenska zakončila prestížny turnaj Pre-World Cup víťazstvom nad USA 3:0

8.9.2021

Zverenci Mariána Berkyho zdolali aj druhého účastníka blížiacich sa MS 2021 v Litve

7.9.2021

Slováci s druhým triumfom na Pre-World Cup Futsal Days, Panamu zdolali 3:1

7.9.2021

SR nakopli dva góly Ostráka v priebehu deviatich sekúnd, Panamu chceme dnes zdolať

6.9.2021

Futsalisti Slovenska zdolali USA 3:2. O víťazstve rozhodol v závere Rick

6.9.2021

Talentovaný Kristián Medoň má za sebou debut v reprezentačnom seniorskom tíme

4.9.2021

Slováci vstúpili do domáceho turnaja Pre-World Cup Futsal Days prehrou s Marokom

4.9.2021

INFORMÁCIE PRE DIVÁKOV na turnaj Pre-World Cup FUTSAL DAYS

31.8.2021

Program turnaja Pre-World Cup FUTSAL DAYS v Bratislave

3.9.2021

Širšia nominácia "A" mužstva na SLOVAKIA FUTSAL DAYS za účasti tímov Maroka, Panamy a USA v Bratislave

18.8.2021