V prvom zápase v Göteborgu futsalistky nestačili na Švédsko, podľahli mu 5:8

utorok, 14.11.2023|Posledná aktualizácia 14.11.2023 09:22

Ženská futsalová reprezentácia Švédska ovládla prvý z dvoch zápasov 8:5, duel mal výkop v pondelok večer o 19:00 hod.

Švédsko viedlo do prestávky 5:3, ale Slovensko sa v druhom polčase rýchlo vrátilo do hry, keď vyrovnalo na 5:5. Potom však Švédky opäť preradil na vyšší prevodový stupeň a strelil tri góly v rade, čoho výsledkom bolo konečné skóre 8:5. Rozdielovými hráčkami zápasu boli Madeleine Stegius a Dominika Kucharčíková, ktoré strelili hetriky.

Roman Sedlárik (hlavný tréner): "Myslím si že, zápas bol veľmi atraktívny pre diváka. Dievčatá odohrali veľmi dobrý zápas aj napriek prehre. Hrali sme po dlhšom čase medzinárodný zápas a to bolo tiež vidieť na začiatku, ale po bojovnom výkone to nakoniec mohlo skončiť úplne inak. Treba nám odstrániť niektoré chyby a určite to bude lepšie. Dievčatá potrebujú hrať viac takýchto zápasov, nakoľko je u nás liga zatiaľ taká aká je. Super má všetko len futsalistky, ktoré hrajú aj v iných štátoch, preto si vážim náš prístup v zápase. Ukázali sme, že futsal vieme hrať. Zajtra sa pokúsime nesklamať a vrátiť súperovi dnešnú prehru, určite do hry zasiahnu aj ďalšie hračky, ktoré dnes nehrali, tak verím, že nám niečo predvedú a pobijú sa o miesto v reprezentácii. Ešte raz by som chcel poďakovať dievčatám za predvedený výkon." Petra Tišliarová (brankárka): "Škoda dnešného zápasu. Výsledok nás veľmi mrzí. Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. Dvakrát sme vyhrávali a dokonca sme dokázali aj za stavu 5:2 pre Švédky vyrovnať na 5:5. Musíme dať hlavy hore a poučiť sa z chýb, ktoré sme spravili, a z ktorých padli góly a zajtra im to budeme určite chcieť vrátiť a vyhrať."

Sumár zápasu (Kvibergs Parks idrottsområde Sporthall A):

Švédsko - Slovensko 8:5 (5:3)
⚽️ 7. Kyrio, 12. Rybanská vlastný, 13., 14. a 14. Stegius, 28. Grav, 34. Rangemyr, 38. Lundquist - 7. Gembická, 8., 20. a 26. Kucharčíková, 21. Valová

Štartuje FINÁLE PLAY-OFF: Košický Podpor Pohyb vyzve v repríze finále obhajcu MIMEL Lučenec

Bitka o finále v utorok v Košiciach. Na postup si brúsi zuby domáci Podpor Pohyb, ale aj Levičania

29.4.2024

19.4.2024

19.4.2024

18.4.2024

13.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov