Vstup do ME Slovákom nevyšiel. Proti Rusku sme prehrali, historický gól Kozára

piatok, 21.01.2022|Posledná aktualizácia 9.4.2022 17:17
Historický prvý gól na EURO 2022 strelil do ruskej siete kapitán tímu Peter Kozár, Ziggo Dome 21. januára 2022.
autor: uefa.com
EURO 2022 - Skupina C:

Rusko - Slovensko 7:1 (2:1)

Góly: 10., 23., 30. Antoškin, 11., 35. Sokolov, 29. Robinho, 37. Milovanov - 3. Kozár

ŽK: Antoškin

Rozhodovali: Ošomkov, Bugenko

Rusko: Putilov (Zamtaradze) – Eder Lima, Robinho, Chishkala, Davydov, Antoškin, Milovanov, Abramov (C), Niyazov, Abramovič, Sokolov, Paulinho, Nando

Slovensko: Oberman (Karpiak) – Rick, Kozár (C), Doša, Drahovský, Serbin, Ševčík, Směřička, Zdráhal, Zaťovič, Čeřovský, Turek, Ostrák

V historicky prvom zápase Slovenska na európskom šampionáte sme čelili silenému Rusku, ale naši hráči sa favorita nezľakli. Práve naopak, išli sme do rýchleho vedenia, keď po pravej strane ušiel kapitán Peter Kozár a strelou po palubovke na zadnú žrď otvoril skóre. Zároveň sa stal našim prvým strelcom turnaja a zapísal sa do histórie. Vzápätí však Rusi prevzali taktovku nad stretnutím. Nad vodou nás držal hlavne skvelý brankár Richard Oberman, ktorý predviedol niekoľko dôležitých zákrokov. V desiatej minúte ale po štandardnej situácii presne umiestnil loptu Antoškin a prakticky okamžite otočil skóre Sokolov. Do prestávky sme chceli vyrovnať, lenže najväčšiu šancu nevyužil inak výborne hrajúci Matúš Ševčík. Zobral loptu Robinhovi, neprestrelil gólmana súpera.

Rusko vstúpilo aktívne do druhého polčasu. Po rohovom kope v 23. minúte znova pálil presne Antoškin, pridal svoj druhý zásah v stretnutí. Bohužiaľ, dobrá šanca Drahovského bola ojedinelá a zásahy v našej sieti pribúdali. Antoškin skompletizoval hattrick, presadili sa aj Robinho či Milanov. Napriek veľmi dobrému úvodu stretnutia sme teda prehrali vyšším skóre, ale chlapci nechali na palubovke všetko, za to im patrí veľká pochvala a poďakovanie. Ideme ďalej, v skupine sú pred nami ešte dva dôležité zápasy proti Poľsku a Chorvátsku.

Marián Berky, tréner SR: "Vstup do zápasu sme mali dobrý, boli sme agresívni v súbojoch a obrana fungovala. Chceli sme však hrať aktívnejšie, čo sa nám nedarilo a ruský tím nás zatlačil. Škoda tohto výsledku, pretože prvý polčas sme prehrali iba o gól. Súper nás však predčil vo všetkom. Pozitívom bol strelený gól, ale určite sme sa chceli prezentovať niečím iným."
Peter Kozár, kapitán a autor gólu SR: "Z gólu som mal radosť, ale vedel som, že je to iba začiatok zápasu a nič to nerieši. Chcelo to udržať čo najdlhšie tento stav a z brejkov sa pokúsiť pridať ďalšie góly, no to sa nám nepodarilo. Rusi ukázali kvalitu v ťahu na bránku, v prihrávkach a na konci mali navrch aj fyzicky. Verím, že v súboji s Poliakmi budeme mať viac šancí a budeme aj efektívnejší. Pôjdeme za víťazstvom."

13.4.2024

12.4.2024

6.4.2024

Slovenská reprezentácia do 19 rokov s prvým víťazstvom na turnaji, Američanov zdolala 4:2

5.4.2024

Nominácia reprezentácie do 19 rokov na medzinárodný turnaj v chorvátskom Novigrade

24.3.2024

Nominácia reprezentácie do 17 rokov na kontrolný zraz v Bratislave

24.3.2024

Futsal Love Serbia: Futsalistky na turnaji stále bez bodu, prehrali aj proti Česku

4.4.2024

Titul v extralige žiakov do 15 rokov obhájil bez straty bodu Lučenec, Košice na východ s bronzom

26.2.2024

Extraliga U-15: Majstrom MIMEL Lučenec, striebro do Bratislavy, bronz pre košický Podpor Pohyb