logo

Ženská reprezentácia nešťastne prehrala prvý zápas, v druhom Slovinsko deklasovala 7:1

štvrtok, 21.04.2022|Posledná aktualizácia 25.4.2022 13:20

Ženská futsalová reprezentácia pod vedením Romana Sedlárika a Milana Herka absolvovala ďalší prípravný test proti futsalistkám Slovinska.

V prvom zápase v slovinskom Podčetrtaku nešťastne prehrali 2:3, keď o víťazstve domácich rozhodla tri minúty pred koncom Anja Žvokelj.

Druhý duel, podobne ako v dvojzápase proti Švédsku v Leviciach jasne dominovali naše dievčatá. Už prvý polčas sa skončil dvojgólovým vedením, po obrátke sme pridali ďalšie góly a po konečnom hvizde vládla spokojnosť po jasnom víťazstve o šesť gólov - 7:1.

Roman Sedlárik: "Pocit po druhom zápase bol určite dobrý a hlavne sme spokojní s predvedenou hrou, veľmi potešilo to, že aj nové hračky dobre zapadli do hry a aj sa niektoré presadili strelecky. Rozdiel v druhom zápase bol v tom, že sme hrali omnoho jednoduchšie, aj keď prvý zápas bol určite dobrý z našej strany a výsledku by svedčila skôr remíza. Myslím si, že posledné dva zrazy boli výborne. Mohli sme si nacvičiť kopec vecí, ktoré sme dokázali zapracovať do zápasov. Tie sme odohrali s veľmi kvalitnými súpermi, ktorí sa v rankingu pohybujú vyššie ako my. Chcem vyzdvihnúť dievčatá že v týchto oblastiach sa veľmi posunuli dopredu ,kde to bolo jednoznačne vidieť za čo dievčatám patrí veľká vďaka ."
Milan Herko
: "Po včerajšej nešťastnej prehre, sme sa dneska snažili od úvodu hrať aktívnejšie, čo prinieslo svoje ovocie v podobe dvoch gólov v prvom polčase. V zápase dostali priestor všetky hráčky a kolektívnym výkonom sme nakoniec zdolali súpera vyšším skóre. Stále máme na čom pracovať, ale na dievčatách je vidieť pekný progres pred zápasmi predkvalifikácie, ktorá nás v máji čaká na Gibraltáre."
Viktória Hanková: "Z každého a hlavne víťazného zápasu si berieme pozitívne pocity. Druhý zápas sa výsledkovo vyvinul jednoznačne, s čím prišla herná a mentálna prevaha nad súperom. Rozdiel medzi prvým a druhým zápasom bol v našom nastavení, prístupe. Aj keď sme mali príležitosti, gólové šance sme nevyužili a výsledkovo sme prvý zápas neovládli. Presným opakom bol však druhý zápas. Ako tím sme sa znova zišli pokope a po týchto dvoch zápasoch proti Slovinsku sme sa nastavili pozitívne a veríme, že tak dokážeme naplniť naše ciele v kvalifikácii."
Nikola Rybanská: "Dnešný zápas sme ukázali našu kvalitu, nebolo to bezchybné, ale nechali sme na palubovke všetko. Bojovali sme jedna za druhú. A súpera sme prestrieľali a veľmi sa tešíme cely tím, že prispeli gólmi aj nové hráčky. Nechcem povedať, že sme súpera podcenili, ale v prvom zápase bolo viac taktických aj individuálnych chýb z našej strany, ale cez polčas sme si v kabíne povedali, čo treba zlepšiť a druhý polčas bol značne lepší, viac sme tvorili hru, využívali štandardne situácie, ktoré nám proti súperkám aj vychádzali. A druhy zápas sme plnili taktické pokyny, ako sme si povedali a viac sme si verili na lopte. Bol to posledný zraz pred prvou fázou kvalifikácie na Gibratlári, kde odchádzame o dva týždne, verím, že sme si nacvičili určité situácie a celkovú hru, z ktorých vieme ťažiť a ktoré nám vychádzajú. Sme výborný kolektív, tak verím že si z Gibratláru prinesieme domov výhry a postup do hlavnej fázy kvalifikácie. Držte nám palce Slovensko."
Jana Červíková (kapitánka): "Do dnešného zápasu sme vstupovali motivované odčiniť včerajší nepriaznivý výsledok a hlavne zlepšiť našu hru, čo sa nám nakoniec podarilo do bodky, z čoho sme mali veľkú radosť. Každý takýto zápas nám pridá na sebavedomí, ktoré potrebujeme na kvalifikáciu, takže sme spokojné, že sme to dnes zvládli. Prvý zápas nebol z našej strany dobrý. Bolo tam veľa nepresností, nevychádzali nám nacvičené signály. Nevedeli sme sa dostať správne do zápasu, aj keď druhý polčas bol z našej strany už lepší, ale paradoxne sme inkasovali dva góly. Druhý zápas bol opak toho prvého a vychádzalo nám takmer všetko, na čo sme siahli. Obidva tieto zápasy nám ale ukázali dobré veci, ale aj veci na ktorých ešte musíme popracovať a čo sa dá zlepšiť. Bola to dobrá príprava na kvalifikáciu ktorú absolvujeme."

Mohlo by vás zaujímať

Cieľ splnený! Futsalistky Slovenska postúpili do hlavnej fázy kvalifikácie o EURO

14.5.2022

Slovenky remizovali s Belgičankami 1:1, postup majú stále vo svojich rukách

12.5.2022

Slovenky na úvod predkvalifikácie ME zdolali domáci Gibraltár 4:2

11.5.2022

Ženská reprezentácia neberie na Gibraltári nič iné ako postup, dnes prvá domáca prekážka

11.5.2022

Širšia nominácia ženskej reprezentácie na májovú predkvalifikáciu ME na Gibraltári

26.4.2022

Nominácia reprezentácie žien Slovenska na prípravné zápasy v Slovinsku

13.4.2022

Slovenky oplatili Švédkam prehru z prvého duelu. Druhé meranie síl ovládli 7:2

28.3.2022

Kvalitné Severanky zo Švédska nad sily našich reprezentantiek v prvom zápase

28.3.2022

Slovenky čaká v Leviciach dvojzápas proti Švédkam, ich kvalitu okúsia aj nové hráčky

25.3.2022

Nominácia ženskej futsalovej reprezentácie na dvojzápas proti Švédsku v Leviciach

18.3.2022

Zverenkyne Romana Sedlárika zabojujú o hlavné kolo ME v májovom predkole na Gibraltári

19.2.2022

Ženská reprezentácia odštartuje boje o postup na finálový turnaj ME v májovom predkole

15.2.2022