logo

Ženská reprezentácia nešťastne prehrala prvý zápas, v druhom Slovinsko deklasovala 7:1

štvrtok, 21.04.2022|Posledná aktualizácia 25.4.2022 13:20

Ženská futsalová reprezentácia pod vedením Romana Sedlárika a Milana Herka absolvovala ďalší prípravný test proti futsalistkám Slovinska.

V prvom zápase v slovinskom Podčetrtaku nešťastne prehrali 2:3, keď o víťazstve domácich rozhodla tri minúty pred koncom Anja Žvokelj.

Druhý duel, podobne ako v dvojzápase proti Švédsku v Leviciach jasne dominovali naše dievčatá. Už prvý polčas sa skončil dvojgólovým vedením, po obrátke sme pridali ďalšie góly a po konečnom hvizde vládla spokojnosť po jasnom víťazstve o šesť gólov - 7:1.

Roman Sedlárik: "Pocit po druhom zápase bol určite dobrý a hlavne sme spokojní s predvedenou hrou, veľmi potešilo to, že aj nové hračky dobre zapadli do hry a aj sa niektoré presadili strelecky. Rozdiel v druhom zápase bol v tom, že sme hrali omnoho jednoduchšie, aj keď prvý zápas bol určite dobrý z našej strany a výsledku by svedčila skôr remíza. Myslím si, že posledné dva zrazy boli výborne. Mohli sme si nacvičiť kopec vecí, ktoré sme dokázali zapracovať do zápasov. Tie sme odohrali s veľmi kvalitnými súpermi, ktorí sa v rankingu pohybujú vyššie ako my. Chcem vyzdvihnúť dievčatá že v týchto oblastiach sa veľmi posunuli dopredu ,kde to bolo jednoznačne vidieť za čo dievčatám patrí veľká vďaka ."
Milan Herko
: "Po včerajšej nešťastnej prehre, sme sa dneska snažili od úvodu hrať aktívnejšie, čo prinieslo svoje ovocie v podobe dvoch gólov v prvom polčase. V zápase dostali priestor všetky hráčky a kolektívnym výkonom sme nakoniec zdolali súpera vyšším skóre. Stále máme na čom pracovať, ale na dievčatách je vidieť pekný progres pred zápasmi predkvalifikácie, ktorá nás v máji čaká na Gibraltáre."
Viktória Hanková: "Z každého a hlavne víťazného zápasu si berieme pozitívne pocity. Druhý zápas sa výsledkovo vyvinul jednoznačne, s čím prišla herná a mentálna prevaha nad súperom. Rozdiel medzi prvým a druhým zápasom bol v našom nastavení, prístupe. Aj keď sme mali príležitosti, gólové šance sme nevyužili a výsledkovo sme prvý zápas neovládli. Presným opakom bol však druhý zápas. Ako tím sme sa znova zišli pokope a po týchto dvoch zápasoch proti Slovinsku sme sa nastavili pozitívne a veríme, že tak dokážeme naplniť naše ciele v kvalifikácii."
Nikola Rybanská: "Dnešný zápas sme ukázali našu kvalitu, nebolo to bezchybné, ale nechali sme na palubovke všetko. Bojovali sme jedna za druhú. A súpera sme prestrieľali a veľmi sa tešíme cely tím, že prispeli gólmi aj nové hráčky. Nechcem povedať, že sme súpera podcenili, ale v prvom zápase bolo viac taktických aj individuálnych chýb z našej strany, ale cez polčas sme si v kabíne povedali, čo treba zlepšiť a druhý polčas bol značne lepší, viac sme tvorili hru, využívali štandardne situácie, ktoré nám proti súperkám aj vychádzali. A druhy zápas sme plnili taktické pokyny, ako sme si povedali a viac sme si verili na lopte. Bol to posledný zraz pred prvou fázou kvalifikácie na Gibratlári, kde odchádzame o dva týždne, verím, že sme si nacvičili určité situácie a celkovú hru, z ktorých vieme ťažiť a ktoré nám vychádzajú. Sme výborný kolektív, tak verím že si z Gibratláru prinesieme domov výhry a postup do hlavnej fázy kvalifikácie. Držte nám palce Slovensko."
Jana Červíková (kapitánka): "Do dnešného zápasu sme vstupovali motivované odčiniť včerajší nepriaznivý výsledok a hlavne zlepšiť našu hru, čo sa nám nakoniec podarilo do bodky, z čoho sme mali veľkú radosť. Každý takýto zápas nám pridá na sebavedomí, ktoré potrebujeme na kvalifikáciu, takže sme spokojné, že sme to dnes zvládli. Prvý zápas nebol z našej strany dobrý. Bolo tam veľa nepresností, nevychádzali nám nacvičené signály. Nevedeli sme sa dostať správne do zápasu, aj keď druhý polčas bol z našej strany už lepší, ale paradoxne sme inkasovali dva góly. Druhý zápas bol opak toho prvého a vychádzalo nám takmer všetko, na čo sme siahli. Obidva tieto zápasy nám ale ukázali dobré veci, ale aj veci na ktorých ešte musíme popracovať a čo sa dá zlepšiť. Bola to dobrá príprava na kvalifikáciu ktorú absolvujeme."

Mohlo by vás zaujímať

Ženská reprezentácia prehrala v prvom z dvoch zápasov proti Poľkám 1:3

26.9.2022

Ženská reprezentácia proti Ukrajine

4.11.2019

Ženská reprezentácia Slovenska s dvomi prehrami v Slovinsku

12.9.2021

Slovenská ženská futsalová reprezentácia na sústredení v Poľsku

30.1.2021

Reprezentácia do 19 rokov prehrala aj v druhom zápase kvalifikácie, Bielorusom podľahla 3:5

27.3.2023

Ženská reprezentácia po smolnej prehre s Bosnou a Hercegovinou 0:1 na ME nepostúpila

23.10.2022

Reprezentácia do 19 rokov prehrala v Novare s rovesníkmi z Talianska oba zápasy, v druhom ukázala progres

18.2.2022

Ženská reprezentácia zdolala v Ostrave rovesníčky z Českej rep. v oboch zápasoch

20.12.2021

Aj ženská futsalová reprezentácia sa vracia do boja. Dvakrát vyzve Češky

13.12.2021

Ženská reprezentácia odštartuje boje o postup na finálový turnaj ME v májovom predkole

15.2.2022

Reprezentácia pricestovala v poriadku do Maroka, v Rabate absolvovala aj prvý tréning

26.5.2023

Ženská reprezentácia neberie na Gibraltári nič iné ako postup, dnes prvá domáca prekážka

11.5.2022