Zhaslo svetlo, nastala tma a bol koniec: Niečo takéto sa nám ešte nikdy nestalo, spomínali aktéri zápasu v Badíne

pondelok, 05.10.2020|Posledná aktualizácia 5.10.2020 12:01

Kuriózne sa nedohral zápas druhého kola Varta futsal ligy v Badíne. Krátko po začiatku druhého polčasu stretnutia Ridop MIBA Banská Bystrica – MŠK Žilina FUTSAL vyplo svetlá. Napriek čakaniu nebolo možné poruchu elektrického charakteru opraviť.

Rozhodcovia boli nútení zápas predčasne ukončiť: „V 23. minúte zhaslo v hale osvetlenie. Nakoľko súťažný poriadok hovorí o tom, že na odstránenie problému je 60-minútová lehota a keďže sa problém nepodarilo vyriešiť, stretnutie bolo ukončené,“ hovorí hlavný arbiter Ján Kopec. Samotní aktéri sa zhodli, že niečo takéto ešte nezažili: „Čakali sme 60 minút na to, či sa niečo udeje, ale neudialo sa. Bude sa to buď opakovať alebo dohrávať. Nespomínam si na nič podobné vo futsale, možno vo veľkom futbale,“ uviedol žilinský tréner Branislav Škorec.

„Nestalo sa mi to za celú kariéru, čo hovorili aj ostatní chalani. V Badíne hrávame rôzne ligy už asi 15 rokov. Doteraz svetlo nevypadlo ani na minútu. Stávajú sa aj takéto veci, no teraz to bolo v nesprávnej chvíli. Veril som, že sa to dohrá, ale teraz to bude asi na dohode klubov, kedy nájdeme termín, pretože máme nabitý program. Až do polovice novembra sa hrá piatok alebo sobotu. Bude ťažké nájsť nejaký termín,“ nadviazal banskobystrický lodivod Martin Majling.

Stretnutie sa bude s najväčšou pravdepodobnosťou dohrávať od času 22:16, kedy elektrina vypadla. Presný termín nateraz nie je stanovený. V samotnom zápase sa toho počas úvodného dejstva stalo dosť. „Šošoni“ viedli o dva góly po zásahoch Hudeka a Belaník. Navyše, červenú kartu dostal domáci Čief, lenže presilovku a ani dve desiatky v úplnom závere polčasu hráči spod Dubňa nevyužili.

„Zápas sme začali veľmi dobre, mali sme viacej z hry, aj šancí a podstatné boli dva rýchle góly. Mohli sme pridať aj ďalšie, ale nevyužili sme presilovku ani dve desiny. S polčasovým výsledkom boli spokojní určite viacej domáci, keďže boli stále v hre a pri ich systéme sme sa museli mať na pozore. V defenzíve sme robili menej chýb ako v Prievidzi a to bolo veľmi pozitívne,“ hodnotil pre kluboý web mskzilinafutsal.sk tréner Škorec.

Svoje hodnotenie pridal i Martin Majling: „Prvý domáci zápas proti kvalitnému súperovi sme začali zle. V úvodných piatich minútach sme akoby ostali ešte v šatni a darovali hosťom množstvo priestoru na kombináciu i zakončenie, čo vyústilo do dvoch inkasovaných góloch v našej sieti. Po druhom góle sme však pridali na dôraze v defenzíve, získavali sme viac lôpt a daril sa nám aj prechod do útoku, no celý polčas chytal výborne súperov brankár Kavčák a nedovolil nám skórovať. Na druhej strane mohol však súper zvýšiť svoje vedenie, keď sme po červenej karte Čiefa ubránili oslabenie a výborný Kušnír zlikvidoval aj dva desaťmetrové kopy. Do druhého polčasu sme vstúpili aktívne, no bohužiaľ už po troch minútach našu snahu o skórovanie prerušili technické problémy. Celkovo hodnotím zápas, v ktorom sme sa snažili zapojiť všetkých chalanov do zápasu, pozitívne až na niekoľko minút poznačených nekoncentráciou. Samozrejme kvalita súpera, ktorý hral na svojich šesť súčasných a bývalých reprezentantov, bola na vysokej úrovni. Futsalovo sme stáli proti kvalitnejšiemu tímu, ktorý môže v tejto sezóne potrápiť aj najväčšieho favorita Lučenec, kde sa predstavíme o týždeň,“ vyjadril sa pre klubový web mibabanskabystrica.sk.

Hodnotenie stretnutia si môžete prečítať aj na klubovom webe MŠK Žilina FUTSAL na priloženom linku TU.