logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Žilinský Makroteam vstupuje do šestnástej sezóny, stavať bude opäť na mládeži

sobota, 28.08.2021|Posledná aktualizácia 28.8.2021 10:57

Žilinský Makroteam, pravidelný účastník najvyššej futsalovej súťaže, vstupuje už do svojej 16. ligovej sezóny v rade, na konci ktorej oslávi 20 rokov oficiálneho založenia športového klubu.

Futsalový klub ŠK Makroteam Žilina.
autor: Makroteam Žilina., zdroj: facebook

"Aj v nastávajúcej sezóne pokračujeme v nastolenej ceste z vlaňajška a ešte viac budeme zapájať našich odchovancov, s ktorými pracujeme od 5. ročníka základnej školy. Ligového debutu sa zrejme dočkajú ďalší mládežníci, náš vekový priemer bude naďalej veľmi nízky", odštartoval rozhovor pred štartom novej sezóny 1.SLF najpovolanejší z klubu, Dušan Dobšovič. 

Z kádra odchádza iba David Trojan, ktorý bol v Žiline na hosťovaní počas vlaňajšej covidovej sezóny. Dočasne mimo hry bude Erik Kantorík, ktorý je dlhodobo pracovne v zahraničí. Ďalšie príchody sú v štádiu riešenia, záujem o pôsobenie v klube majú mladí reprezentanti z MŠK Žilina Futsal, ktorý na extraligovej mape prekvapujúco skončil.  "Je pravdepodobné, že niektorí chlapci vymenia žilinské žltozelené farby za naše žltočierne. Iné príchody, predovšetkým tie zahraničné, neprichádzajú do úvahy. Do konca augusta chceme mať v kádri jasno." povedal na margo pohybov v kádri Dušan Dobšovič. 

Príprava "žltočiernych" začala neskôr ako pôvodne plánovali, z dôvodu, že štátne autority urobili z jedinej žilinskej športovej haly vakcinačné centrum. Všetko už je ale našťastie v starých koľajách a môžu tak konečne riadne trénovať.

"Zatiaľ to síce nie je ideálne, keďže do tréningov sa ešte nezapojili Martin Baláž ani Martin Holbička a posledný týždeň bol "rozbitý" z dôvodu účasti väčšiny našich hráčov v mládežníckych reprezentáciách. Máme však ešte pred sebou dva týždne, ktoré chceme využiť naplno." Ich súčasťou v poslednom týždni pred začiatkom ligovej súťaže by mali byť aj prípravné zápasy s poľskými klubmi, v ktorých by mali nastúpiť už kompletní.

Aké sú ambície klubu? "S naším vekovým priemerom určite nemôžeme logicky pomýšľať na najvyššie priečky. V prvoligovej mužskej súťaži chceme predovšetkým zbierať skúsenosti, no radi by sme sa umiestnili tak, aby sme postúpili do play-off. Skúsenosti z mužského futsalu súčasne chceme zúročiť v juniorskej extralige, kde budú naše ciele v najbližších rokoch najvyššie. Samozrejme za predpokladu, že chlapci budú mať záujem pracovať, napredovať a vo futsale niečo dosiahnuť."

Vrásky na čelách klubových funkcionárov, ale aj vedenia ligy, robí predovšetkým zhoršujúca sa epidemiologická situácia. "Predovšetkým však veríme, že súťaže sa budú počas celej sezóny riadne hrať bez nejakých covid-vplyvov a súťaž bude mať plne regulárny rámec. Veríme, že scenár posledných dvoch sezón sa už nebude opakovať. Zásah do našej koncepcie a hlavne do našej práce s mládežou bol za posledné dve sezóny obrovský, hoci na druhej strane táto situácia urýchlila prechod mládežníkov k mužskému futsalu. Snáď to nikomu z nás neublíži", ukončil rozprávanie pre náš web prezident klubu.

Mohlo by vás zaujímať

2.kolo SLF: Hetrik Bača vystrieľal Košiciam body v Leviciach, Pinerola ukradla bod v B.Bystrici

Včera

2.kolo SLF: Lučenec sa v Komárne pomalšie rozbiehal, v druhom polčase strelil 8 gólov

16.9.2021

1.kolo SLF: Bratislavská 4FSC FTVŠ ozbíjala o všetky body domáci MAYERSON MŠK Nové Zámky

14.9.2021

1.kolo SLF: Návrat futsalu do Košíc s desaťgólovou nádielkou, presvedčivé víťazstvo Lučenca

12.9.2021

Futsalová extraliga štartuje prvým kolom. Predstavia sa v nej traja nováčikovia z Bratislavy a Košíc

9.9.2021

Ridop MIBA Banská Bystrica chce medailu, Rafanides sa po návrate z Poľska cíti v dobrej forme

9.9.2021

Košický futsal je späť na extraligovej futsalovej mape Slovenska

19.8.2021

Obhajca z Lučenca v 1.kole zavíta do Prievidze, Košičania vyzvú B.Bystricu

19.8.2021

PRIAMY PRENOS zo žrebovania 1.SLF 2021/2022

17.8.2021

Oberman opúšťa MIMEL, do Lučenca mieria známe tváre

5.8.2021

Majstrovský MIMEL Lučenec predstavil prvú posilu na novú sezónu

14.7.2021

Rozhovor s Dušanom Dobšovičom o jeho volebnom období

18.6.2021