logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Žreb futsalových ME bude 18. októbra v holandskom Zeiste, Slováci nenarazia na Fínov a Gruzíncov

utorok, 12.10.2021|Posledná aktualizácia 12.10.2021 13:45

Žreb 18. októbra o 18:00 SEČ v Zeiste rozdelí účastníkov záverečného turnaja ME prvýkrát so šestnástimi mužstvami do štyroch skupín po štyri tímy.

Trofej pre víťaza Majstrovstiev Európy vo futsale, titul obhajuje Portugalsko.

Holandsko bude od 19. januára do 6. februára 2022 hostiť EURO UEFA Futsal, prvé vydanie od prechodu z dvojročného turnaja 12 tímov na turnaj 16 krajín, ktoré sa koná každé štyri roky.

Žreb sa bude vysielať naživo od 18.00 h SEČ v pondelok 18. októbra v areáli KNVB v Zeiste a rozdelí hostiteľov a 15 prípadných kvalifikantov do štyroch skupín po štyroch. Skupinová fáza sa bude hrať v Ziggo Dome, Amsterdame a MartiniPlaza v Groningene, vyraďovacia fáza v amsterdamskom Ziggo Dome.

Kto sa kvalifikoval?

Azerbajdžan, Bosna a Hercegovina, Chorvátsko, Fínsko, Gruzínsko, Taliansko, Kazachstan, Holandsko (hostitelia), Poľsko, Portugalsko (držitelia), Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Ukrajina a víťaz zápasu play-off

Play-off (14. až 17. novembra):

Srbsko vs Bielorusko

Postup losovania:

Tímy sú nasadené podľa rebríčka futsalových reprezentačných tímov, pričom víťaz play-off získava poradie uchádzača s vyšším koeficientom, ktorým je Srbsko.

Budú štyri koše: Kôš 1 je zložený zo štyroch tímov s najlepším poradím koeficientov vrátane obhajcu z Portugalska. Tímy sa losujú v skupinách v abecednom poradí od skupín A až D a vyžrebujú sa aj pozície v skupine (1, 2, 3, 4).

Usporiadateľ, Holandsko, nie sú žrebovaní a umiestňujú sa automaticky na pozícii A1. Na základe rozhodnutia UEFA nemožno zaradiť Rusko a Ukrajinu do jednej skupiny.

Kôš 1:

Španielsko
Rusko
Portugalsko (obhajca)
Kazachstan

Kôš 2:

Chorvátsko
Azerbajdžan
Srbsko/Bielorusko
Taliansko

Kôš 3:

Ukrajina
Slovinsko
Bosna a Hercegovina
Poľsko

Kôš 4:

Fínsko
Slovensko
Gruzínsko
Holandsko (hostitelia, umiestnené na 1. mieste skupiny A)

Portugalsko obhajuje prvenstvo z ME, zatiaľ čo Španielsko, Taliansko a Rusko sú tiež bývalými šampiónmi. Portugalsko tiež vyhralo nedávne Majstrovstvá sveta v Litve.

Bosna a Hercegovina, Fínsko, Gruzínsko a Slovensko debutujú vo finále.

Ako sa bude hrať na ME?

Dvaja prví v každej skupine postúpia do vyraďovacej fázy, do štvrťfinále. Nasledujúci rozvrh je predbežný, konečný kalendár bude potvrdený po žrebovaní.

Haly na ME:

Ziggo Dome, Amsterdam: Skupinová fáza + zápasy od štvrťfinále

Aréna pre 10 500 divákov bola otvorená v roku 2012 a okrem veľkých halových športov je popredným koncertným priestorom.

MartiniPlaza, Groningen: Skupinová fáza

Hala pre 3 900 divákov bola otvorená v roku 1989 a bola rozšírená v roku 2000. Realizovala veľké tenisové a basketbalové podujatia, koncerty a výstavy. Je to domov basketbalového tímu Donar.

Program ME 2022:

Skupinová fáza

Streda 19. januára:

A2 proti A4 a Holandsko proti A3 (Amsterdam)

Štvrtok 20. januára:

B2 vs B4 a B1 vs B3 (Groningen)

Piatok 21. januára:

C2 vs C4 a C1 vs C3 (Amsterdam)

V sobotu 22. januára:

D2 vs D4 a D1 vs D3 (Groningen)

Nedeľa 23. januára:

A2 proti A3 a A4 proti Holandsku (Amsterdam)

Pondelok 24. januára:

B2 vs B3 a B4 vs B1 (Groningen)

Utorok 25. januára:

C2 vs C3 a C4 vs C1 (Amsterdam)

Streda 26. januára:

D2 vs D3 a D4 vs D1 (Groningen)

Piatok 28. januára:

B3 vs B4 a Holandsko vs A2 (Amsterdam)
B1 vs B2 a A3 proti A4 (Groningen)

V sobotu 29. januára:

C1 vs C2 a D3 vs D4 (Amsterdam)
C3 vs C4 a D1 vs D2 (Groningen)

Štvrťfinále:

Pondelok 31. januára:

QF1: Víťaz skupiny B proti runner-up skupine A (Amsterdam)
QF2: Víťaz skupiny A a VS, runner-up skupiny B (Amsterdam)

Utorok 1. februára:

QF3: Víťaz skupiny C proti runner-up skupine D (Amsterdam)
QF4: Víťaz skupiny D proti runner-up skupine C (Amsterdam)

Semifinále:

Piatok 4. februára:

SF1: víťaz QF2 vs QF4 (Amsterdam)
SF2: víťaz QF1 vs víťaz QF3 (Amsterdam)

Zápas o konečné 3. miesto a FINÁLE:

Nedeľa 6. februára:

Zápas o tretie miesto: zdolaný SF1 vs zdolaný SF2 (Amsterdam)
Finále: víťaz SF1 vs víťaz SF2 (Amsterdam)

Mohlo by vás zaujímať

Finále univerzít SR vo futsale: Dominancia vysokoškolákov Mateja Bela z Banskej Bystrice

15.10.2021

VIDEODOKUMENT TOTÁLNÍ DERBY: Netradičný pohľad do zákulisia futsalovej bitky odvekých rivalov

14.10.2021

Štartuje najlepšia liga sveta LNFS. Aké očakávania má najlepší strelec minulej sezóny Drahovský?

8.10.2021

Nominácia ženskej reprezentácie na kvalifikačný turnaj vo Švédsku o postup na ME

6.10.2021

MS 2021 v Litve: Portugalsko zdolalo vo finále obhajcu z Argentíny, bronz do Brazílie

3.10.2021

Účastník EURO 2022 z Bosny a Hercegoviny nad sily Slovákov, sústredenie v Umagu si všetci pochvaľovali

28.9.2021

Slováci ukončili turnaj Umag Nations Cup 2021 tesnou prehrou s Bosnou a Hercegovinou

28.9.2021

Zverenci Richarda Bača potrápili v deväťgólovom zápase favorizovaného galského kohúta

28.9.2021

Na zápas proti Bosne a Hercegovine budeme pripravení a chceme vyhrať, tvrdia hráči

26.9.2021

Obe reprezentácie nestačili na úvod Umag Nations Cupu 2021 na futsalistov Slovinska

27.9.2021

Futsalové reprezentácie cestujú do Chorvátska. S akými cieľmi sa predstavia v Novigrade?

21.9.2021

Reprezentácia koncom septembra v Chorvátsku proti Slovinsku a Bosne a Hercegovine, B-tím čakajú aj Francúzi

20.9.2021