logo

Zverenci Antona Brunovského na Istria Nations Futsal Cupe jasne zdolali Čiernu Horu 5:1

piatok, 05.04.2024|Posledná aktualizácia 5.4.2024 23:52

Reprezentácia do 19 rokov po USA zdolala v poslednom zápase v skupine aj reprezentácie Čierne Hory 5:1 a zahrá si o medaile.

Po dni voľna, ktorý výprava využila na regeneráciu a návštevu mestečka Motovun odohrali ďalší skvelý zápas a po kolektívnom výkone zdolali na turnaji ďalšieho súpera.

Skvelý vstup do zápasu pretavili naši reprezentanti hneď v úvodnej minúte, kedy Varšo otvoril skóre. O dve minúty Vuković vyrovnal, ako sa však neskôr ukázalo, bol to jediný gól v Kušnírovej bránke. V 9.minúte poslal Slovákov do vedenia Mikita, po prestávke už na palubovke v Novigrade kraľovalo jediné mužstvo. Po góloch Ftoreka, Palfiho a Čelka si pripisujeme na konto druhé víťazstvo v skupine a večer sa dozvieme meno nášho súpera v zápase o konečné umiestnenie na kvalitnom a dobre zorganizovanom turnaji Istria Nations Futsal Cup 2024.

Anton Brunovský (hlavný tréner U-19): "Do posledného zápasu v skupine sme chceli urobiť pár zmien, čo sa týka zostavy a tak isto aj taktiky. Čiernohorci v predošlých zápasoch hrali nakopávané lopty a hrozili hlavne z brejkov, čomu sme chceli predísť. Stiahli sme obranu na polovičku a chceli sme vytvárať kontrolovaný tlak v priestoroch a situáciách, kde by sme súperovi hrozili my rýchlou kontrou. Úvod zápasu sme hneď šli do vedenia, ale nervozita z nás neopadla. Nehrali sme jednoducho, rozohrávka nám trvala o niečo dlhšie ako sme chceli a tlak, ktorý sme chceli vytvárať nebol dostatočný. Nakoniec sme prvý polčas vyhrali tesným rozdielom, ale s predvedenou hrou sme neboli spokojní."

Do druhého polčasu sme chceli tieto chyby odstrániť a hlavne mať hru a zápas pod kontrolou. Hneď od úvodu sme si vypracovali pomerne dosť šancí po výbornom tlaku a súpera sme ohrozovali hlavne zo štandardných situácií, kde nám chýbal väčší kľud v zakončení. Na chlapcoch bola viditeľná chuť a energia s akou druhý polčas zvládli a dominantne ho dotiahli do víťazného konca. Opäť by som chcel vyzdvihnúť výkony všetkých jednotlivcov, ale hlavne kolektívu, ktorý odohral tretí ťažký zápas v priebehu štyroch dní a nepoľavil v nasadení a chcení vyhrávať. V tom chceme aj naďalej pokračovať a za pár hodín spoznáme súpera v boji o konečné umiestnenie."

ISTRIA NATIONS CUP 2024:

Slovensko U-19 - Čierna Hora 19 5:1 (2:1)
⚽️ 1. Varšo, 9. Mikita, 21. Ftorek, 31. Palfi, 33. Čelko - 3. Vuković

Slovensko: Kušnír - Palfi (C), Varšo, Solárik, Blihár - Mikita J., Kubáň, Lacko, Dvořák, Kajaba, Jankovský, Ftorek, Čelko, Kovács, Novenko (Jakubík).


U19vsMNE.jpg
Mohlo by vás zaujímať

3.FINÁLE PLAY-OFF: Lučenec zdolal Košice 6:2, v utorok môže spečatiť titul na východe

11.5.2024

Vyvrcholenie bojov o titul v Niké Futsal Extralige prinesie v priamych prenosoch :ŠPORT na RTVS

10.5.2024

1.FINÁLE PLAY-OFF: Prvý dramatický duel s Košicami rozhodol domáci Lučenec v závere

4.5.2024

Bitka o finále v utorok v Košiciach. Na postup si brúsi zuby domáci Podpor Pohyb, ale aj Levičania

29.4.2024

PLAY-OFF 1.semifinále: Víťazné vstupy Lučenca a Podpor Pohybu Košice, favoriti nezaváhali

24.4.2024

Štartuje semifinálová séria play-off Niké Futsal Extraligy zápasmi v Lučenci a Košiciach

19.4.2024

Nominácia reprezentácie do 17 rokov na kontrolný zraz v Poprade

19.4.2024

Futsal Fever Days: Česko s dvomi víťazstvami, Maďarsko získalo bod po remíze so Švédskom

18.4.2024

TOP FUTSAL 2023: Anketu najlepšieho futsalistu ovládol opäť Tomáš Drahovský

15.4.2024

Slováci si na turnaji Futsal Fever Days napravili chuť víťazstvom proti Maďarsku.

13.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov

13.4.2024

Slovákov čaká vstup do turnaja Futsal Fever Days v Šamoríne proti Švédsku

12.4.2024