logo

Zverenci Mariána Berkyho zdolali aj druhého účastníka blížiacich sa MS 2021 v Litve

utorok, 07.09.2021|Posledná aktualizácia 7.9.2021 12:55

V prvom polčase videli diváci dva góly, každý v sieti iného brankára. Po prestávke ale strieľali góly iba Slováci a tak majú reprezentanti SR aj druhý skalp účastníka mundialu.

Futsaloví reprezentanti v zápase proti Paname na Pre-World Cup Futsal Days v Bratislave.

Asistent hlavného trénera Richard Bačo pred zápasom nevedel čo od súpera čakať. "Panama bola pre nás taká istá neznáma ako USA. Narazili sme na veľmi behavého a rýchleho súpera. Bol to odlišný štýl, na aký sme zvyknutí v Európe. Zvoli sme hru na tri formácie, ktorá nám ukázala viac hráčov v akcii. Výborne zachytali obaja brankári. Skúšame hru s vysokým pressingom, ktorá je veľmi fyzicky náročná. Panamčania hrali tiež veľmi ofenzívne, tak si diváci museli prísť na svoje. Výsledok zápasu sa lámal až na konci zápasu. Podarilo sa nám streliť dva góly a súperovu hru bez brankára sme zvládli." S výsledkom je spokojný, duel ale ukázal že do ME budú musieť ešte na pár veciach popracovať.  

Debut v reprezentačnom seniorskom tíme má za sebou Sebastian Bačo. "Z tímového hľadiska hodnotím zápas veľmi pozitívne. S veľmi kvalitným a mimoriadne behavým súperom sme dokázali v rozhodujúcich momentoch udrieť, čo rozhodlo. Chcel by som sa najmä poďakovať trénerovi za poskytnutú šancu si odkrútiť debutový zápas v takomto náročnom dueli. Verím, že toto mužstvo napreduje každým zápasom a dnes to v odvete proti USA potvrdíme."

Filip Vaktor sa potešil, že sme duel zvládli. "Bol to trocha iný zápas ako s USA, súper bol agresívnejší a fyzicky výborne pripravený. Zápas mal veľké tempo a veľa šancí na oboch stranách, výborne zachytali brankári aj Karpi aj Kuša. Som rád že sme zvládli takto ťažký zápas a že sme vyhrali."

Futsaloví reprezentanti Slovenska pred súbojom s Panamou na Pre-World Cup Futsal Days.
autor: Vladimír Hindra

Strelec dvoch gólov v priebehu 9 sekúnd do siete USA v prvej vzájomnej konfrontácii Dominik Ostrák tiež vyzdvihol pripravenosť súpera a jeho prednosti. "Panama bola veľmi behavý a tvrdý súper, ktorý nám nič nedával zadarmo. Dohrávali súboje a o to viac bol zápas náročný. Šance boli na oboch stranách a som rad, že nám sa ich podarilo premeniť viac. Máme za sebou dve víťazstva ale už aj únavu v nohách. Nič to nemení ale na tom, že sa so zrazom sa chcem rozlúčiť víťazstvom."

Brankár Marek Kušnír nabehol do druhého polčasu za stavu 1:1. Práve jemu sa môžu poďakovať, že tri body zostali po zápase v rukách Slovákov. "Proti Paname sa mi chytalo výborne. Už na rozcvičke som sa cítil v bráne veľmi príjemne a pokojne. Prvý polčas chytal Kapor, ktorý predviedol vynikajúci výkon a dokázal nás podržať vo viacerých situáciách a taktiež chytiť penaltu. Do druhého polčasu som teda išiel za vyrovnaného stavu. Chytil som sa prvým zákrokom a potom to už išlo samo. Pri viacerých situáciách mi pomohli aj spoluhráči, keď zblokovali množstvo striel. Celkovo si myslím že sme predviedli dobrý bojovný výkon od prvého až po posledného hráča na lavičke."

Brankár Slovenska Marek Kušnír sa teší po úspešnom zákroku v zápase proti Paname na Pre-World Cup FUTSAL DAYS v bratislavskej hale Elán 6. septmebra 2021.
autor: Vladimír Hindra

Výkon brankárov vyzdvihol aj Patrik Zaťovič. "Dnes sa hralo vo veľmi vysokom tempe. Ale myslím si, že sme odohrali kvalitný zápas. Hráči Panamy nás veľmi dobre dostupovali a hrali veľmi tvrdo. Nám sa ale podarilo po dobrom napádaní streliť tri góly a výborne zachytali naši obaja brankár."

Mohlo by vás zaujímať

Futsalová Liga Majstrov opäť v Lučenci! Zverenci Mariána Berkyho začnú v predkole

29.6.2023

Zverenci Mariána Berkyho nestačili na Maroko ani v druhom zápase v Rabate

30.5.2023

Zverenci Mariána Berkyho trénovali v hale Ziggo Dome, čaká ich rýchla futsalová palubovka

9.4.2022

Zverenci Berkyho sa už tešia na Chorvátov, podľa Čeřovského máme dvere otvorené

9.4.2022

Zverenci Berkyho zvíťazili nad Rakúskom 5:0, o prvenstvo zabojujú v Brne proti Českej republike

17.12.2021

MS 2021 v Litve: Portugalsko zdolalo vo finále obhajcu z Argentíny, bronz do Brazílie

3.10.2021

Zverenci Richarda Bača potrápili v deväťgólovom zápase favorizovaného galského kohúta

28.9.2021

Nominácia reprezentácie žien na predkvalifikáciu o ME v Litve

19.4.2021

Brankársky kemp HerMiCamp 2021 využili aj reprezentační gólmani

21.7.2021

Zverenci R.Bača a A.Brunovského ukončili boje v kvalifikácii o EURO prehrou s domácim Portugalskom

27.3.2023

Zverenci R.Bača a A.Brunovského ladia formu na kvalifikáciu v Lučenci, cieľ majú jednoznačný

14.3.2022

Zverenci Richarda Bača vo francúzskom Lille strieborní! U-21 Argentíny zvládla lepšie predĺženie

20.12.2022