Zverenci Richarda Bača vo francúzskom Lille strieborní! U-21 Argentíny zvládla lepšie predĺženie

nedeľa, 18.12.2022|Posledná aktualizácia 20.12.2022 20:47

Slovenská reprezentácia do 21 rokov obsadila vo francúzskom Lille skvelé druhé miesto. Nad jej sily boli iba výborní hráči Argentíny, ktorí vyhrali 4:2 po predĺžení.

V zápase sa dostali Juhoameričania do vedenia 2:0, to však ešte v úvodnej 40-minútovke dokázali naši chlapci zmazať a tak o víťazovi Winter Futsal Cupu 2022 muselo rozhodnúť až predĺženie. V tom mali viac síl i šťastia Argentínci. Na treťom mieste skončila domáca reprezentácia, ktorá porazila Slovinsko 4:3 po predĺžení.

Zápas zhodnotil hlavný tréner Richard Bačo: "Hrať finále a proti Argentíne, to nie je každodenná príležitosť. Chceli sme si to všetci užiť a pokúsiť sa poraziť futsalovú veľmoc. Hráči siahali na dno svojich síl, bojovali ako levy. Argentínci nás v úvode zatlačili, mali sme problém s ich rýchlosťou. Prehrávali sme 2:0, potrebovali sme dať kontaktný gól, aby sme uverili, že tento zápas môžeme vyhrať. Hra sa vyrovnávala a podarilo sa nám v normálnom hracom čase vyrovnať. Dokonca 14 sekúnd pred koncom sme siahali na víťazstvo, lopta s Kardošovej halovky tesne minula prázdnu bránu. Predĺženie už bolo nad naše sily a tak sme prehrali tento nádherný zápas. Toto mužstvo ukázalo svoju obrovskú vnútornú silu a tak im za to patrí obrovská vďaka. Za skvelú reprezentáciu nášho malého Slovenska."

Finále Winter Futsal Cupu 2022:

Argentína -Slovensko 4:2 po predĺžení (2:1, 2:2)
⚽️ Vrábel 2

Sebastian Bačo: "Zápas, ktorým som ukončil svoje pôsobenie v mládežníckych reprezentáciách som si náramne užil. Nie každý deň si človek vie zahrať s takou futsalovou veľmocou akou je Argentína, a tak do toho pristúpil aj celý tím. Myslím, že napriek neúspešnému koncu nemusíme byť sklamaný s vizitkou, ktorú sme na tomto turnaji nechali. Rovnako ako v prvom zápase nám výborne vychádzala hra bez brankára, ktorou sme dokázali nášho húževnatého súpera viac než len potrápiť. Chcel by som sa týmto poďakovať všetkým hráčom a realizačnému tímu za nádherný zážitok a profesionálny prístup počas celého zrazu. Som mimoriadne rád, že nikto tento turnaj nezobral ako výlet, a že v konkurencii tak silných futsalových mužstiev sme srdiečkom a bojovnosťou uhrali skvelý výsledok."
Marek Kuruc: "Finálový zápas proti Argentíne bol pre každého veľký sviatok. Proti tímu svetovej úrovne sa nehrá každý deň, motivácia nám rozhodne nechýbala. Inkasovali sme rýchly prvý gól, ktorý naštartoval súpera, museli sme viac tvoriť a napádať. Aj napriek druhému gólu po našej chybe sme sa nezdali a ukázali charakter. Vyrovnanie bolo zaslúžené, v predĺžení nám ale došli sily a Argentína zlomila zápas na svoju stranu. Mužstvo však ukázalo svoj potenciál, dokázali sme, že bojovnosťou a tímovým výkonom sa vieme vyrovnať každému súperovi, aj tým najlepším. Ďakujem všetkým hráčom a realizačnému tímu a verím, že na tieto výsledky nadviažeme aj v seniorskej reprezentácii."

7.4.2024

Zverenci Antona Brunovského na Istria Nations Futsal Cupe jasne zdolali Čiernu Horu 5:1

5.4.2024

TOP FUTSAL 2023 - Nominácie vo všetkých siedmich kategóriách

3.4.2024

Extraliga U-20: Striebro pre Futsalovú akadémiu Žiliny, Makroteam napokon s bronzom

24.3.2024

Extraliga U-20: Akadémia Pineroly Bratislava ovládla súťaž bez jedinej prehry

21.3.2024

Reprezentácia do 23 rokov s prehrou aj v druhom zápase vo Fafe

15.3.2024

Slovenská U-23 prehrala vo Fafe s domácim Portugalskom 1:4, v stredu na programe odveta

13.3.2024

Extraliga U-20: Akadémia Pineroly sa po dvoch víťazstvách v Košiciach priblížila k titulu

22.2.2024

Finálový turnaj stredných škôl vo futsale sa odohrá 1.3.2024 v Tipos aréne v Bratislave

17.2.2024

Extraliga U-15: Majstrom MIMEL Lučenec, striebro do Bratislavy, bronz pre košický Podpor Pohyb