1/4-FINÁLE PLAY-OFF: Lučenec, Košice a Prievidza do semifinále, Pinerola zvládla duel v Leviciach

štvrtok, 06.04.2023|Posledná aktualizácia 8.4.2023 16:23

Vo štvrtok sme spoznali troch semifinalistov. Obhajca z Lučenca vyhral v Nových Zámkoch, Serbin vyradil Banskú Bystricu, Komárno poriadne potrápilo Prievidzu, ktorá musela otáčať zápas. V stredu sa rozhodne v Bratislave.

Nové Zámky v poslednom vystúpení extraligovej sezóny najmä v prvom polčase trápili obhajcu, úvodnú šesťminútovku odohrali skvele. Na Brunovského gól ešte odpovedal nechytateľne Procháczka, do polčasu však misky váh naklonili na stranu MIMELu Greško a Marcilio. Po obrátke už strieľali góly iba hostia, ktorí sa stali zaslúžene prvým semifinalistom play-off. Marián Berky bol spokojný až s druhým dejstvom: "Náš herný prejav nebol prvý polčas optimálny, chýbala nám väčšia ľahkosť, urobili sme veľa nevynútených chýb, ktoré by sme už nemali robiť. Súperovi sme zbytočne vytvorili príležitosti na vstrelenie gólu, ešte že si s nimi náš brankár poradil. Druhý polčas sme už mali hru pod našou taktovkou a súpera sme prakticky do ničoho nepustili. Chcem sa poďakovať všetkým mojim hráčom, že sme prvý krok zvládli. Odteraz sa už budeme sústrediť na semifinále. Musíme si ešte počkať na nášho súpera, bude ním Pinerola, alebo Levice, ťažko si vyberať. Touto cestou by som chcel pozvať našich skvelých fanúšikov na semifinále, ktoré odohráme v piatok 14.4.2023."

MIBA vstupovala v domácom prostredí s imperatívom, že musela vyhrať, keďže prvé dobre rozbehnuté štvrťfinále v Šaci stratila v závere, pre vylúčenie jej však chýbal Rafanides. Skóre otvorili hostia, keď Mičudu prestrelil Matis. Už o minútu ale bolo vyrovnané, keď nevýraznou strelou prekvapil Obermana Kohút. Po zmene strán už po necelých dvoch minútach potrestal nedôraznosť v obrane hostí Vajda. Záver však vyšiel Kočičanom na výbornú. Pri hre bez brankára delovkou nechytateľne vyrovnal Kuruc, hrdina prvého zápasu na východe a o postupe medzi najlepšie extraligové kvarteto rozhodol v 39.minúte Serbin. Košičania tak majú v hrsti minimálne bronzové medaile, v semifinále ich čaká Prievidza. Tréner domácich Martin Majling, pre ktorého to bol posledný duel v pozícii trénera neskrýval pre BBonline sklamanie: "Dnes to bol vyrovnaný zápas. Šance mal aj súper, ale aj my sme za stavu 2:1 mohli dať do prázdnej brány čisté dva góliky a bol by pokoj. Podobne ako v Košiciach, tak aj dnes to bolo o tom šťastí, komu toho padne viac. Mali sme smolu, ale chalani podali zodpovedný výkon. Prvá 20-minútovka bola taká na istotu z oboch strán. V druhom polčase sa to už naozaj rozbehlo. Boli emócie aj pekné akcie. Škoda, že to dnes vyšlo pre súpera. Takéto zápasy dávajú veľa aj chalanom. Možno aj preto, že je to play-off, bolo to tempo vyššie. Hlavne aj fanúšikovia nám pomohli k lepšiemu výkonu, lebo počas základnej časti toľkoto ľudí nechodilo. Dnes ich prišlo celkom dosť, takže aj to chalanov hecuje, hlavne keď sú sporné momenty a hľadisko hučí. Pomohli nám aj Dano Kohút s Janom Sojkom. Boli veľkým prínosom. Keby išli s nami aj do novej sezóny, tak by boli na konci sezóny určite ešte oveľa platnejšími hráčmi. Nabehli tam dá sa povedať z ničoho a hrali s ostatnými rovnocennú partiu, takže dúfam, že ich do budúcej sezóny zlomíme."

Michal Čief, hráč MIBA Banská Bystrica: „Áno, hlavy môžeme mať hore, výkon dobrý, ale výsledok hovorí pre Košice. V obidvoch zápasoch sme dostali góly v závere, je to škoda. Myslel som si, že aj pred týmito ľuďmi ich dokážeme zdolať. Mali sme tam šance aj za stavu 2:1, mohli sme to zlomiť, ale nepodarilo sa a znovu sa nám to vypomstilo. Ťažko povedať, v čom boli Košičania lepší. Proste im vyšiel koniec zápasu. V tom prvom sme možno za stavu 4:1 pre nás neboli takí koncentrovaní. My sme mali byť na koni, ale oni vtedy prebrali taktovku. Možno vtedy sa lámala aj tá séria. Škoda, mrzí ma to aj za chalanov, aj za týchto nových, ktorí nám dnes pomohli. Klobúk dolu pred nimi. Sezóna bola ťažká, káder sa nám oproti minulej kvázi z polovice rozpadol, takže sme to lepili ako sme mohli. Aj tie tréningy boli také… Aj „Majlo“ (tréner Martin Majling) mal svoje povinnosti, keďže sa stal viceprimátorom. Tréningy boli ťažké, ja s „Pepem“ (Peter Vajda) sme to nejako ťahali. Snažili sme sa, aby to chalanov bavilo. To šieste miesto po základnej časti bolo trochu sklamaním, ale naviac sme asi nemali. Chlieb sa ale láme v play-off a mohli sme postúpiť do semifinále, takže škoda.“

Komárno odohralo jeden zo svojich najlepších zápasov v sezóne, polčas vyhralo po góle Oršolíka proti favoritovi z Hornej Nitry 1:0. Ešte dlho ich však budú mátať nepremenené čistučké šance. V 26.mnúte po individuálnom prieniku vyrovnal Fraňo a štyri minúty pred koncom dokonal víťazný obrat talentovaný Adam Vrábel, ktorý je s piatimi gólmi najlepším strelcom play-off. Gólman hostí Martin Radošinský sa nenudil, viackrát ho zachránila aj konštrukcia bránky. "Včerajší duel bol úplne iný ako prvý v Prievidzi. Súper sa na odvetu lepšie pripravil a hráči Komárna boli bojovnejší s väčšou chuťou vyhrať, ako u nás doma. Herne sme však dominovali. Mrzí ma však najmä veľa našich nepremenených šancí, ktoré musíme v semifinále premieňať. Som rád za náš tím, že sme sa koncentrovali celý zápas a postúpili sme medzi najlepšie štyri tímy v play-off. "

V Leviciach vyhrávala Pinerola 4:1, domáci však skvelým záverom dokázali vyrovnať. V predĺžení gól nepadol a tak opäť rozhodovali pokutové kopy. Tie zvládli lepšie hostia a tak o poslednom semifinalistovi rozhodne zápas v stredu v Bratislave.

Výsledky 1/4-finále play-off - 2.zápasy (hrá sa na 2 víťazné zápasy):

MŠK MAYERSON Nové Zámky - MIMEL Lučenec 1:7 (1:3) - na zápasy 0:2
⚽️ 6. Procháczka - 4. Brunovský, 14., 37. Greško, 15. Marcilio, 29. Leovski, 30. Marton, 39. Bačo. Do semifinále postúpil MIMEL Lučenec.

MIBA Banská Bystrica - Podpor Pohyb Košice 2:3 (1:1) - na zápasy 0:2
⚽️ 12. Kohút, 22. Vajda - 11. Matis, 36. Kuruc, 39. Serbin. Do semifinále postúpil Podpor Pohyb Košice.

Futsal Team Komárno - CopyLeaders Prievidza 1:2 (1:0) - na zápasy 0:2
⚽️ 15. Oršolík - 26. Fraňo, 36. Vrábel. Do semifinále postúpila CopyLeaders Prievidza.

Futsal Team Levice - Pinerola 1994 Futsal Academy Bratislava 4:4 pp 3:5 pk (1:2, 4:4 - 0:0, 0:0 - 3:5) - na zápasy 1:1
⚽️ 13. Jakubík, 33. Rakica, 33. Bačík, 38. Fedyk - 4., 13. Halász, 21., 24. Nestorik, rozhodujúcu penaltu premenil Keszei

Semifinále play-off - na 2 víťazné zápasy:

Semifinálová séria odštartuje 14.apríla, 2.zápasy 18.-19.4., prípadné 3.zápasy 21.4.

FINÁLE PLAY-OFF - na 3 víťazné zápasy:

Finálová séria odštartuje 21.apríla, respektíve 28.apríla podľa počtu zápasov semifinále.

Štvrťfinálová séria play-off štartuje na Veľký piatok v Prievidzi, Lučenci, Košiciach a Leviciach

Odvolacia komisia SFZ zamietla jednohlasne podnet Pineroly, program štvrťfinále play-off

27.3.2024

18.kolo NFE: V poslednom kole základnej časti gólové hody, skóre sa menilo až 72-krát

24.3.2024

Nominácia reprezentácie do 19 rokov na medzinárodný turnaj v chorvátskom Novigrade

24.3.2024

Nominácia reprezentácie do 17 rokov na kontrolný zraz v Bratislave

24.3.2024

17.kolo NFE: Levice zdolali Prievidzu, vysoké víťazstvá Košíc a Pineroly na súperových ihriskách

16.3.2024

Reprezentácia do 23 rokov s prehrou aj v druhom zápase vo Fafe

15.3.2024

Slovenská U-23 prehrala vo Fafe s domácim Portugalskom 1:4, v stredu na programe odveta

13.3.2024

Víťazstvo v Slovenskom pohári obhájil MIMEL Lučenec, bronz zostal v Leviciach

10.3.2024

FINAL FOUR o Slovenský pohár: O víťazstvo zabojuje Lučenec s košickým Podpor Pohybom