15.kolo NFE: Lučenec zdolal o šesť gólov akadémiu Pineroly, derby o východ pre Košice

sobota, 17.02.2024|Posledná aktualizácia 18.2.2024 12:01

Obhajca z Lučenca zdolal na domácej pôde vo výbornom zápase akadémiu bratislavskej Pineroly 8:2, rovnakým výsledkom skončilo derby o východ. Podpor Pohyb Košice nedal šancu nováčikovi z Bardejova.

Zverenci Mariána Berkyho vstúpili do zápasu rýchlym gólom, nová posila Romero Molero v 18.minúte zaknihoval čistý hetrik. Ešte do polčasu zvýšil na 4:0 Leovski. Po obrátke znížil Strapek, tri ďalšie góly domácich ale definitívne dostali hostí na kolená. Reprezentačný tréner bol po zápase spokojný s výsledkom. "Po dlhšej dobe sme sa predstavili doma v Lučenci pred našimi fanúšikmi. Chceli sme predviesť čo najlepší výkon. Od začiatku zápasu sme mali hru pod kontrolou, určovali tempo hry a súpera len ojedinele pustili do zakončenia. Vypracovali sme si niekoľko šancí na vstrelenie gólu, ktoré prišli v rýchlom slede. Pinerola hrala dosť agresívne , čo sa ukázalo aj na akumulovanych fauloch, keď ich nazbierali päť a následne reagovala tým, že pristúpila k power-play. My sme ju dobre bránili a po zisku lopty sme do prázdnej brány zvýšili na polčasových 4:0. V druhom polčase súper pokračoval v power-play a po našej chybe znížili na 4:1. Rýchla odpoveď prišla ihneď, kde sme pridali dva pekné góly a stav upravili na 6:1. O výsledku bolo viac menej rozhodnuté. Súper pokračoval v hre bez brankára, ale nič nevedel vymyslieť. Do hry sa zapojili aj mladíci z juniorky, ktorí výborne naskočili do zápasu a ukázali svoju kvalitu. Víťazstvo nás teší, ale bolo vidieť aj chyby, ktoré sa budeme pokúšať v tréningovom procese odstrániť. Chcem poďakovať všetkým našim fanúšikom za skvelú atmosféru ."

Košičania si za víťazstvom proti Bardejovi išli od úvodných minút, bránku skvelého Drába odkliali ale až v desiatej minúte. V prvom dejstve pridali domáci dva góly, po obrátke navýšili náskok na 5:0. Bardejov Burcákom znížil, tri ďalšie góly domácich ale rozhodli, že hostia cestovali domov bez bodov.

Derby Levíc s Novými Zámkami priniesol tvrdý futsal od úvodného hvizdu rozhodcov, hráči si na palubovke nedarovali ani centimeter priestoru a niektoré súboje boli na hrane pravidiel. Dvanásta minúta rozjasala domácich fanúšikov, keď sa Levice dostali po góloch Jakubíka a Rakicu do dvojgólového vedenia. Nové Zámky ale zdvihli hlavu a do polčasu vyrovnali. Na rozhodujúci gól sa čakalo až do samého záveru, keď Rakica rozhodol o tom, že všetky body zostanú v Leviciach. Predchádzala mu však situácia, ktorá na futsalové palubovky a do športových hál určite nepatrí. Situáciu stretu hráča N. Zámkov s členom usporiadateľskej služby bude riešiť ŠTK SF a s určitosťou aj DK SFZ.

Výsledky 15.kola Niké Futsal Extraligy:

MIMEL Lučenec - Pinerola 1994 Futsal Academy Bratislava 8:2 (4:0)
⚽️ 2., 13. a 18. Romero Molero, 19. a 23. Leovski, 26. Belaník, 29. Washington, 36. Lacko - 22. Strapek, 34. Nestorik

Podpor Pohyb Košice - Partizán Bardejov futsal 8:2 (3:0)
⚽️ 10., 18. a 28. Terpaj, 13. a 35. Bačo, 26. Korček, 28. Trojan, 39. Kuruc - 28. Burcák, 40. Vilček

Futsal team Levice - MŠK Futsal Nové Zámky 3:2 (2:2)
⚽️ 12. a 40. Rakica, 12. Jakubík Sz. - 17. Komora S., 20. Procháczka

4FSC FTVŠ Prírodovedec UK Bratislava - MIBA Banská Bystrica 11:2 (4:1)
⚽️ 5. Švolík, 6., 24. a 26. Rusnák, 9. Kodhaj, 28. Zámečník, 32. a 35. Gajdács, 37. Lauko, 38. Mészáros - 11. Ríša, 31. Vajda

ŠK Makroteam Žilina - FSC Prievidza 3:3 (1:1)
⚽️ 12. Bistiak, 28. Németh, 37. Drahno - 18. Torres Iborra, 27. Da Cruz Pereira, 27. Batista

PLAY-OFF 1.semifinále: Víťazné vstupy Lučenca a Podpor Pohybu Košice, favoriti nezaváhali

24.4.2024

18.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov

13.4.2024

9.4.2024

7.4.2024

6.4.2024

Odvolacia komisia SFZ zamietla jednohlasne podnet Pineroly, program štvrťfinále play-off

27.3.2024

18.kolo NFE: V poslednom kole základnej časti gólové hody, skóre sa menilo až 72-krát

24.3.2024

Extraliga U-20: Striebro pre Futsalovú akadémiu Žiliny, Makroteam napokon s bronzom

24.3.2024

Extraliga U-20: Akadémia Pineroly Bratislava ovládla súťaž bez jedinej prehry

21.3.2024

17.kolo NFE: Levice zdolali Prievidzu, vysoké víťazstvá Košíc a Pineroly na súperových ihriskách