2.kolo Niké Futsal Extraligy: Podpor Pohyb zvládol reparát, Lučenec zdolal akadémiu Pineroly

sobota, 17.09.2022|Posledná aktualizácia 24.9.2022 09:29

V piatok pokračovala Niké Futsal Extraliga tromi zápasmi nekompletného 2.kola.

Obhajca z Lučenca zvládol svoj prvý domáci zápas v aktuálnej sezóne proti Pinerole, zvíťazil 6:1 a pevne sa usadil na čele extraligového pelotónu. Polčas sa skončil výsledkom 2:0, po zmene strán definitívne rozhodol o tom, že všetky body zostanú v Novohrade, Dominik Ostrák dvomi gólmi v 22. minúte. V závere sa strelecky presadil aj Matúš Kyjovský, ktorý sa do bratislavského klubu vrátil z Banskej Bystrice.

Tréner Pineroly Laco Mikita po zápase povedal: "Pre náš mladý tím to mal byť sviatok, lebo takéto zápasy nehrávate každý týždeň a preto ma troška mrzí, že sme nemohli vycestovať v kompletnom zložení ale našich 8 bojovníkov na cele s veľmi dobrým Dominom v bráne statočne bojovalo. Vedeli sme, že dnes si moc futsal z našej strany nezahráme, že to bude viac menej z našej strany o bojovnosti a trpezlivosti. Samozrejme sme sa chceli vyvarovať chýb, čo je niekedy ťažké proti takému súperovi, ale my sme robili hrúbky, ktoré super kvalít aké má Lučenec trestal. Veď 4 góly sme im darovali. Lepšie musíme zvládať aj prečíslenia, tu nás tlačí veľmi topánka a na tom musíme veľmi popracovať. Samozrejme, boli fázy hry kde sa na to z našej strany dalo pozerať a tieto pozitíva si musíme zobrať do ďalších zápasov. Chcem mužstvu poďakovať za bojovný výkon a podotknúť aj to, že prijemným prekvapením bol pre mňa výkon 17 ročného Rodiho Halásza, ktorého výkon na pivote je dobre svetlo pre náš klub a dúfam, že sa pripoja aj ďalší mladi kvalitní adepti z nasej akadémie, ktorí si aj v tréningovom procese pýtajú miesto v A- mužstve."

Hodnotenie kapitána mužstva Matúša Kyjovského: "Na zápas sme cestovali v oklieštenej zostave, chýbali nám 4 hráči. Bojovali sme cely zápas, ale bojovnosť nestačila. Lučenec mal prevahu a držanie lopty počas celého zápasu, pričom góly strelil hlavne po našich chybách. Musíme sa z tohto poučiť a hlavne si musíme z tohto zápasu zobrať aj pozitívne veci. V zápase sme mali niekoľkokrát prečíslenie 4 na 3 a 3 na 2, ale nepodarilo sa nám to využiť. Ako keby sme sa týchto šancí zľakli. Chlapcom chcem poďakovať za bojovný výkon a musíme sa hlavne poučiť z tých chýb, ktoré sme v zápase urobili."

Košický Podpor Pohyb po prehre v prvom kole na domácej palubovke s Prievidzou privítal v rovnakom prostredí Nové Zámky a reparát pred vlastnými fanúšikmi zvládol. O víťazstve rozhodol už v prvom polčase, v ktorom strelili zverenci Richarda Bača štyri góly.

V Komárne sa body delili a všetkých šesť padlo v úvodnom dejstve. Lepšie začali domáci, keď po rýchlej priamočiarej akcii otvorili zápasový účet, Levice však duel otočili. Komárno prišlo ešte v 1.polčase o vylúčeného brankára, ktorý nešťastne zahral v čistej šanci rukou, tímový duch však napokon rozhodol, že prvý bod to tabuľky je realitou. Levice môžu mrzieť nepremenené čisté šance, na ktorých výpočet by nestačili prsty minimálne na jednej ruke, šance však zahodili aj domáci. Futsal Team Komárno o zápase napísal: "Pokojný piatkový večer sa v komárňanskej športovej hale zmenil na drámu, na ktorej musel pookriať každý všedný futsalový divák a fanúšik. Najviac vzruchu priniesol prvý polčas, nielen toho gólového, ale aj emočného. Po úvodnom góle domácich sa hostia skonsolidovali a dokázali otočiť na 2:1, po diskutabilnom vylúčení komárňanského brankára Jurčinu a treťom góle Levíc atmosféra hustla nielen na ihrisku, oboch lavičkách, ale aj v hľadisku. Komárno však táto situácia zomkla a ešte do polčasu skóre vyrovnalo na 3:3. Zdanlivo sa v druhom polčase nič neudialo, no všetci prítomní to videli inak. Domáci mali viac z hry, hostia boli nebezpeční z protiútokov. Šance a tyčky sa triasli na oboch stranách, gólmani však už góly za svoje chrbty nepustili a v krajskom derby sa zrodila v kvalitnom stretnutí remíza. Pre nás to znamená prvý bod v novej sezóne."

Peter Mútňan (brankár Futsal team Levice): "Zápasy na palubovke Komárna sú vždy náročné, čo sa ukázalo aj v tomto stretnutí. Chceli sme domácich v úvode zatlačiť, no dostali sme v prvých minútach smolný gól, keď sme zabudli na hráča vzadu. Následne sme začali hrať svoju hru a dokázali sme stav otočiť na 3:1. Opäť sme ale trochu zaspali vzadu a inkasovali sme dva nešťastné góly. V druhom polčase sme čakali na naše šance, mali sme 3 čisté gólové príležitosti, no nebolo nám dopriate skórovať. So ziskom bodu sme ale spokojní, nakoľko sme pre zranenia dohrávali duel iba šiesti. Musíme ďalej pracovať, nakoľko už o týždeň nás čaká Lučenec, s ktorým to bude úplne iný zápas."

CopyLeaders Prievidza dohrá duel s Banskou Bystricou 18.novembra, hráčov trénera Jukiča nominovala totižto reprezentácia Bosny a Hercegoviny na zraz. Duel 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK vs Makroteam ŽIlinana je odložený na neurčito, z dôvodu účasti členov hosťujúceho klubu na zahraničnej stáži. Náhradný termín stretnutia bude stanovený dohodou klubov na základe návrhu domáceho klubu.

2.kolo Niké Futsal Extraligy 2022/2023:

MIMEL Lučenec - Pinerola 1994 Futsal Academy BA 6:1 (2:0)
⚽️ 2. Keszei vl., 11. Bačo, 22., 22. Ostrák, 32. Fehérári, 38. Prgomet - 40. Kyjovský

Podpor Pohyb Košice - MŠK MAYERSON Nové Zámky 7:1 (4:0)
⚽️ 6., 12. Serbin, 11. Terpaj, 19., 28. Trojan, 25. Hernández, 32. Sasák - 38. Petík

Futsal Team Komárno - Futsal Team Levice 3:3 (3:3)
⚽️ 2. Hegedüs, 14. Palacka, 18. Gabaš vl. - 5. Gabaš, 9., 14. Chamilla

18.4.2024

Futsal Fever Days: Česko s dvomi víťazstvami, Maďarsko získalo bod po remíze so Švédskom

18.4.2024

TOP FUTSAL 2023: Anketu najlepšieho futsalistu ovládol opäť Tomáš Drahovský

15.4.2024

13.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov

13.4.2024

12.4.2024

6.4.2024

Zverenci Antona Brunovského na Istria Nations Futsal Cupe jasne zdolali Čiernu Horu 5:1

5.4.2024

TOP FUTSAL 2023 - Nominácie vo všetkých siedmich kategóriách

3.4.2024

Slovenská reprezentácia do 19 rokov s prvým víťazstvom na turnaji, Američanov zdolala 4:2