8.kolo Niké Futsal Extraligy: Pinerola zdolala Levice, Lučenec aj Prievidza s víťazstvami

piatok, 04.11.2022|Posledná aktualizácia 7.11.2022 14:39

V piatok sa odohrali tri zápasy Niké Futsal Extraligy. Favorizovaný Lučenec zvíťazil v Košiciach, Prievidza doma rozstrieľala 4FSC FTVŠ. Pinerola vo vyrovnanom a výbornom zápase zdolala Levice.

Podpor Pohyb Košice hostili na svojej palubovke v Šaci obhajcu z Lučenca. Dvaja reprezentační tréneri sa tentokrát postavili proti sebe, po konečnom hvizde rozhodcov bol spokojnejší Marián Berky. Jeho zverenci zvíťazili po zlepšenom výkone v druhom dejstve 7:1, prvý polčas sa skončil iba 0:1.

Skvelý futsal sa hral aj na FTVŠ, kde Pinerola vyzvala futsalistov Levíc. V zápase viackrát platilo známe nedáš, dostaneš. Pri hre bez brankára sa zverencom Pavola Gabaša podarilo vyrovnať na 3:3, potom však už padali góly iba do bránky hostí. Duel rozhodol gól po vyhodenej lopte gólmanom domácich, pri ktorom rozhodcovia videli teč novej posily Levíc Fedyka. Víťazstvo potvrdili domáci gólmi Kyjovského a práve brankára Pineroly cez celé ihrisko.

Prievidza nestratila body ani v šiestom zápase sezóny, bratislavskej 4FSC FTVŠ strelila po štyri góly v každom polčase a úspešne stíha obhajcu z Novohradu. 29. novembra práve zverenci Marina Jukiča budú hostiť MIMEL v CITY aréne v Prievidzi a na tento duel sa bude upierať zrak všetkých fanúšikov futsalu na Slovensku.

Zaťovič strelil hetrik a odpútal sa na čele tabuľky strelcov od Košičana Serbina, ktorý pykal ešte za vylúčenie zo zápasu 6.kola proti Banskej Bystrici.

Neuveriteľnú ofenzívnu bitku videlo v nedeľu večer Komárno. V zápase padlo neuveriteľných 18 gólov, po konečnom hvizde rozhodcov svietil na svetelnej tabuli výsledok 10:8. Futsal Team Komárno sa tak konečne dočkal prvého víťazstva v sezóne.

Výsledky 8.kola Niké Futsal Extraligy 2022/23:

Podpor Pohyb Košice - MIMEL Lučenec 1:7 (0:1)
⚽️ 32. Hernández - 7., 21., 35. Washington, 23. Kuruc vl., 28. Kušnír, 38. Grcić, 38. Greško

CopyLeaders Prievidza - 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK BA 8:0 (4:0)
⚽️ 5. Vrábel, 6., 20. Bundavica, 15., 25., 36. Zaťovič, 34. Málik, 34. Laco

Pinerola 1994 Futsal Academy BA - Futsal team Levice 6:3 (2:2)
⚽️ 8. Nestorik, 14, 28. Csiba, 36. Fedyk vl., 39. Kyjovský, 40. Podhácezský - 2. Szabo vl., 13. Bačík, 35. Chamilla

Futsal Team Komárno - MŠK MAYERSON Nové Zámky 10:8 (5:4)
⚽️ 4. Palacka, 11. Oršolík, 12. Kucharovič vl., 15. Horák, 17., 31. Szabó, 30. Szénási, 33., 40. Tóth, 40. Nguyen Cong - 8. Kováč, 11. Marík M., 11. Palacka vl., 20., 25. Molda, 23. Procháczka, 39. Kucharovič, 40. Černák

ŠK Makroteam Žilina - MIBA Banská Bystrica odložené

19.4.2024

18.4.2024

Futsal Fever Days: Česko s dvomi víťazstvami, Maďarsko získalo bod po remíze so Švédskom

18.4.2024

TOP FUTSAL 2023: Anketu najlepšieho futsalistu ovládol opäť Tomáš Drahovský

15.4.2024

13.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov

13.4.2024

12.4.2024

9.4.2024

7.4.2024

6.4.2024

Zverenci Antona Brunovského na Istria Nations Futsal Cupe jasne zdolali Čiernu Horu 5:1