9.kolo NFE: Pinerola z Levíc bez bodov, N.Zámky zdolali Košice, Prievidza si postrážila druhé miesto

sobota, 25.11.2023|Posledná aktualizácia 26.11.2023 13:55

V piatok sa odohrali štyri stretnutia 9.kola Niké Futsal Extraligy, česť hostí zachraňovala Prievidza.

Obhajca z Lučenca si poradil doma s nepríjemným Bardejovom, Levice zdolali Pinerolu. Opäť pred krásnou návštevou v Nových Zámkoch si domáci zabezpečili dôležité tri body víťazstvom nad košickým Podpor Pohybom, Prievidza zvíťazila na palubovke 4FSC FTVŠ v Bratislave. V sobotňajšej dohrávke sa zrodila remíza medzi Žilinou a Banskou Bystricou.

MIMEL v ARENE privítal nováčika súťaže na domácej palubovke. Zápas sa odohrával v kľudnom tempe. Zverenci Mariána Berkyho diktovali tempo hry a držali loptu, súper hral so stiahnutou defenzívou, vyčkával na brejky. Do zápasu opäť nastúpili aj chlapci z juniorky, gólovo sa však nepresadili. Marek Belaník: "Dnešný zápas nás čakala tak trošku neznáma v podobe nováčika súťaže. Po úvodnom menšom tlaku kedy hosťujúci brankár pár krát podržal, sa dostali do zakončenia aj hostia avšak bez výraznejšej šance. Do polčasu sa nakoniec podarilo streliť 4 góly a s pohodlným náskokom sme vstupovali do druhého polčasu, kde hneď na začiatku padol gól na 5:0 a v podstate o víťazovi bolo rozhodnuté. Od tohto momentu dostali priestor aj traja juniori, ktorí sa postupne oťukávajú v seniorskom futsale, pričom dnes proti ním stáli fyzicky výborne pripravení hráči Bardejova. Záver bol dosť rozháraný s viacerými faulami, pričom hostia svojou bojovnosťou upravili konečné skóre na 7:3. Už teraz sa však tešíme na ďalší zápas, kedy doma privítame rozbehnutú Prievidzu s výborným Mičudom v bráne."

Po vyrovnanom úvode išli v ŠH Milénium do vedenia Košičania po peknej strele Martona. Radosť hostí však netrvala dlho, o minútu neskôr už vyrovnával brazílsky legionár Ruan Jodi. O ďalšiu minútu urobil chybu brankár hostí Oberman a gólovo ju využil najlepší strelec sútaže Procháczka. Hoci ešte hostia mali šance na vyrovnanie, výsledok sa už do prestávky nezmenil aj vďaka výborne chytajúcemu Lengyelovi.

V druhom polčase sa podarilo zvýšiť náskok Novým Zámkom vďaka premenenému pokutovému kopu Procháczku. Košičania si vyhrnuli rukávy a išli do hry bez brankára. Dá sa povedať, že až do konca zápasu domáce mužstvo držali v defenzívnom napätí a z kvalitnej powerplay dokázali aj znížiť. O chvíľu na to však ďalšiu chybu v rozohrávke využil Palacka a bolo to znovu o dva góly. V závere ešte spečatil výsledok zápasu Jodi svojim druhým gólom po rohovom kope. Nové Zámky tak zaznamenali mimoriadne cenné, ale určite aj zaslúžené víťazstvo po veľmi bojovom výkone, ktorý bol potrebný proti kvalitným Košiciam.

Výsledky 9.kola Niké Futsal Extraligy:

MIMEL Lučenec - Partizán Bardejov futsal 7:3 (4:0)
⚽️ 8. Belaník, 11., 32. a 37. Lemos Diniz, 17. Machado, 20. Fehérvári, 22. Marík - 30. Vlček, 39. Burcák, 39. Elizeuš

Futsal Team Levice - Pinerola 1994 Futsal Academy Bratislava 8:4 (4:1)
⚽️ 7., 10. a 34. Rakica, 15. a 25. Bielik T., 20. a 27. Jakubík Sz., 27. Bielik M. - 20. Chamilla, 39. a 40. Strapek, 40. Buzek

MŠK Futsal Nové Zámky - Podpor Pohyb Košice 5:2 (2:1)
⚽️ 9. a 38. Ruan Jodi, 10. a 21. Procháczka, 34. Palacka - 8. Marton, 33. Garay vlastný

4FSC FTVŠ Prírodovedec UK Bratislava - FSC Prievidza 3:6 (3:3)
⚽️ 1. Haramia, 4. Švolík, 18. Gajdács - 2. a 37. Hudek, 14. a 21. Torres Iborra, 19. Pham Thanh, 23. Laco

ŠK Makroteam Žilina - MIBA Banská Bystrica 2:2 (1:1)
⚽️ 17. Kráľ, 21. Ťažký - 13. Čief, 33. Rafanides

PLAY-OFF 3.semifinále: Košice zvládli súboj o finále, po roku opäť vyzvú obhajcu z Lučenca

Dnes

Bitka o finále v utorok v Košiciach. Na postup si brúsi zuby domáci Podpor Pohyb, ale aj Levičania

29.4.2024

PLAY-OFF 1.semifinále: Víťazné vstupy Lučenca a Podpor Pohybu Košice, favoriti nezaváhali

24.4.2024

13.4.2024

9.4.2024

7.4.2024

6.4.2024

Zverenci Antona Brunovského na Istria Nations Futsal Cupe jasne zdolali Čiernu Horu 5:1

5.4.2024

18.kolo NFE: V poslednom kole základnej časti gólové hody, skóre sa menilo až 72-krát

24.3.2024

Extraliga U-20: Akadémia Pineroly Bratislava ovládla súťaž bez jedinej prehry

21.3.2024

Futsal Love Serbia: Futsalistky na turnaji stále bez bodu, prehrali aj proti Česku

18.3.2024

Futsal Love Serbia: Futsalistky Francúzska jasne zdolali naše reprezentantky 6:0