Cieľ splnený! Futsalistky Slovenska postúpili do hlavnej fázy kvalifikácie o EURO

sobota, 14.05.2022

Slovenské futsalistky postúpili do druhej fázy kvalifikácie ME 2023.

V sobotnom záverečnom stretnutí turnaja predkvalifikačnej B-skupiny v Gibraltári zdolali Moldavsko 4:2 a o skóre obsadili druhú pozíciu za Belgickom. Do hlavného kola (18.-23. októbra 2022) sa dostali víťazi troch štvorčlenných skupín a dve najlepšie družstvá z tabuľky druhých tímov.

Na úvodné góly zápasu sa čakalo do desiatej minúty, kedy skóre otvorila Ciobanuová. Už o osemnásť sekúnd ale vyrovnávala Dominika Kucharčíková. Ostatné šance na oboch stranách zostali nevyužité.

Rovnako desať minút sa čakala aj na prvý gól v sieti druhého dejstva. Slovensko poslala k bránam hlavného kola Janka Majtényiová. Do dvojgólového vedenia poslala Slovenky svojim druhým gólom v zápase Dominika Kucharčíková. Tridsaťštyri sekúnd pred konečným hvizdom znížila na rozdiel jediného gólu Mihaela Catarăuová, posledné slovo ale patrilo opäť našim dievčatám. Viki Hanková pečatila našim štvrtým gólom postup do hlavného kola, ktorý potvrdilo víťazstvo Holandska nad Srbskom.

Predkvalifikácia ME 2023 žien - B-skupina:

Moldavsko - Slovensko 2:4 (1:1)
Góly: 10. Ciobanuová, 40. Catarauová - 10. a 38. Kucharčíková, 30. Majtényiová, 40. Hanková

Gibraltár - Belgicko 4:6 (1:3)

19.4.2024

18.4.2024

12.4.2024

6.4.2024

Slovenská reprezentácia do 19 rokov s prvým víťazstvom na turnaji, Američanov zdolala 4:2

5.4.2024

Nominácia "A" mužstva Slovenska na medzinárodný turnaj Fever Days 2024 v Šamoríne

2.4.2024

Nominácia reprezentácie do 19 rokov na medzinárodný turnaj v chorvátskom Novigrade

24.3.2024

Nominácia reprezentácie do 17 rokov na kontrolný zraz v Bratislave

24.3.2024

Futsal Love Serbia: Futsalistky na turnaji stále bez bodu, prehrali aj proti Česku

18.3.2024

Futsal Love Serbia: Futsalistky Francúzska jasne zdolali naše reprezentantky 6:0

16.3.2024

Reprezentácia do 23 rokov s prehrou aj v druhom zápase vo Fafe

15.3.2024

FINAL FOUR o Slovenský pohár: O víťazstvo zabojuje Lučenec s košickým Podpor Pohybom