logo

Dohrávka 2.kola Ženskej Niké Futsal Ligy: Prešov po prestávke otočil duel s B.Bystricou

nedeľa, 08.01.2023|Posledná aktualizácia 8.1.2023 19:10

Dohrávané stretnutie 2.kola Ženskej Niké Futsal ligy môžeme označiť aj ako zápas dvoch rozdielnych polčasov. Prvý patril Banskej Bystrici, druhý domácemu Prešovu.

Po nešťastne prehratom zápase v Žiline chceli ambiciózne Prešovčanky doma bodovať naplno. Zápas proti takticky vyspelému tímu začali náporom, šance pribúdali, ale v koncovke sa im veľmi nedarilo. A tak súper spod Urpínu trestal ich chyby. Už v úvodnej minúte otvorila skóre Dunajská, po vlastnom góle Kundravej svietilo na svetelnej tabuli už 0:2. Jedna z mnohých šancí domácich sa predsa len ujala, keď znížila na 1:2 Katka Bučková. Súper však krásnym premeneným priamym kopom opäť odskočil na dva góly, keď sa do streleckej listiny zapísla Mazuchová.

Druhý polčas začali domáce náporom, ale šance ostali nevyužité. Až prišiel skvelý dvojminútový úsek, kedy futsalistky v zelenom strelili tri góly. Postupne sa presadila Bučková, Janka Juskova a Dominika Mihoková. Hra sa vyrovnala, súper mal viacero dobrých šancí. Strelecky sa opäť však presadila skvele hrajúc Katka Bučková, ktorá zaknihovala svoj tretí a aj štvrtý gól. Súper skorigoval v závere ešte stav na 6:4.

FK Prešov: "Chcem pochváliť všetky dievčatá za zápas a menovite skvelú branķárku Sofiu Valenčinovú, srdciarku kapitánku Dianku Mackovú, Janku Juskovú, Simonu Chomovú a spomínanú Katku Bučkovú, ktorá gólovo zápas rozhodla. Ďakujeme súperovi za skvelý zápas!!! Slovenskému futsalu za možnosť hrať takéto zápasy a za podporu."

Dohrávka 2.kola Ženskej Niké Futsal ligy:

FK Prešov futsal - Sport Ladies Club Banská Bystrica futsal 6:4 (1:3)
⚽️ 18., 25., 34. a 36. Bučková, 25. Jusková, 27. Mihoková - 1. Dunajská, 9. Kundravá vlastný, 19. Mazuchová, 40. Gajdošová

Mohlo by vás zaujímať

Štartuje semifinálová séria play-off Niké Futsal Extraligy zápasmi v Lučenci a Košiciach

19.4.2024

Akadémia Pineroly s double, ovládla aj turnaj Final Four o Slovenský pohár U-20 v Žiline

18.4.2024

Futsal Fever Days: Česko s dvomi víťazstvami, Maďarsko získalo bod po remíze so Švédskom

18.4.2024

TOP FUTSAL 2023: Anketu najlepšieho futsalistu ovládol opäť Tomáš Drahovský

15.4.2024

Slováci si na turnaji Futsal Fever Days napravili chuť víťazstvom proti Maďarsku.

13.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov

13.4.2024

Slovákov čaká vstup do turnaja Futsal Fever Days v Šamoríne proti Švédsku

12.4.2024

Dievčenský tím Futsalslovakia U-15 na turnaji v Radave s dvomi víťazstvami

7.4.2024

PLAY-OFF 2.štvrťfinále: Košice a Lučenec do semifinále, tretie zápasy v Prievidzi a Leviciach

6.4.2024

Zverenci Antona Brunovského na Istria Nations Futsal Cupe jasne zdolali Čiernu Horu 5:1

5.4.2024

TOP FUTSAL 2023 - Nominácie vo všetkých siedmich kategóriách

3.4.2024

Slovenská reprezentácia do 19 rokov s prvým víťazstvom na turnaji, Američanov zdolala 4:2