logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

"Grécko nemôžeme podceniť," uvedomuje si Berky. Cieľ je však jasný

pondelok, 01.03.2021|Posledná aktualizácia 01.3.2021 16:33

Hlavný tréner slovenskej seniorskej reprezentácie Marián Berky si úvodný dvojzápas predstavoval inak, ale odčiniť to môžeme dvomi výhrami nad Gréckom, ktoré sú jasným cieľom Slovenska.


Ciele na tomto zraze sú jasné. Ako sú prichystaní hráči?

Myslím si, že po prvom cykle si ešte viac uvedomujú, že tieto dva zápasy sú asi najdôležitejšie. Ak trénovali poctivo, tak sa nemajú čoho báť. Po tréningoch a takom tom drile má prísť odmena v podobe zápasu a zároveň prípadná výhra.

Na čo sa v tréningoch zameriavate?

Budeme pracovať na výjazdoch, čiže na útočnej fáze. S tým, že to budeme prelínať s defenzívnou činnosťou hráčov. Budeme sa snažiť hrať aktívnejšie, aby sme si vypracovali viac príležitostí na strelenie gólu.

Aký je Grécko súper?

Je to silový súper, no má tiež šikovných hráčov. Hrajú dosť agresívne, hráči sú vysokí, často využívajú pivota, systém 3-1. Netreba ich podceniť, pretože aj predtým mali zaujímavé výsledky a naposledy s Azerbajdžanom prehrali len 0:3 a mali aj svoje šance na gól.

K dispozícii je 16 hráčov a 4 brankári. Prečo ste sa rozhodli pre vyšší počet?

Chceli sme vidieť ďalších hráčov skrz konkurencie, ako napríklad Vojtech Turek alebo Dušan Rafaj. Ja som s ním bol v spojení už dlhšie, aby sa pripravoval. Počas prvého dvojzápasu sme ho nechceli využiť, ale ak nás teraz presvedčí na tréningoch, tak by mal byť súčasťou kádra. Štyroch brankárov sme zobrali kvôli tomu, že sme nevedeli v akej forme budú a druhé hľadisko je, že keby sa náhodou na zraze niečo stalo, tak by sme mohli reagovať. To platí o celom kádri.

K dispozícii už bude kvarteto Kozár, Rick, Zdráhal a Zaťovič, ktorí naposledy nemohli hrať. Je to aj taký psychický moment pre tím?

Myslím si, že tí hráči, ktorí nehrali, môžu teraz ukázať na čom sú, čo sa týka tréningového procesu. Podľa toho sa uvidí, či sa presadia aj do zápasu. Sú to všetko skúsení hráči, ktorí by mali hrať. Verím, že sa už nestane nič a do týchto dvoch zápasov pôjdeme v relatívne najsilnejšom zložení.

Chýbať teda bude iba Anton Brunovský?

Ako jediný vypadol z nominácie, nahradil ho Belaník. Brunovský má zranenie, natrhnutý priťahovač. Uvidíme ako prebehne liečba a či náhodou bude k dispozícii na posledný cyklus proti Moldavsku a Azerbajdžanu.

Ako sa s odstupom času pozeráte na fakt, že Slovensko má iba bod?

Chvalabohu, že máme aspoň bod, pretože priebeh stretnutia proti Moldavsku nebol dobrý. Keď sa na to celé pozriem, tak je to pre mňa sklamanie, keďže som chcel aspoň štyri body. Reálne sme v Baku mohli získať minimálne bod a proti Moldavsku všetky tri. Predstavoval som si tie štyri body. Vstúpili sme však do kvalifikácie inak a teraz sú hráči pod väčším tlakom ako by boli so štyrmi bodmi. Ten tlak ich môže zväzovať, ale budeme na nich určite vplývať, aby sa nebáli a verili si. Všetci si musia uvedomiť, že postup je hlavný cieľ.

Obľúbený slovenský šport – kalkulovanie. Zahralo by nám do formy, keby Azerbajdžan získal v dvojzápase s Moldavskom všetkých šesť bodov?

Určite áno, ale bude to mať náročné. Ak sa bude Moldavsko dobre brániť, tak môže získať jeden, možno aj tri body. Nie je to jednoznačné. Azerbajdžan to bude mať ťažké, ale určite by sme boli radi, keby vyhral oba zápasy. My ideme za svojim cieľom dvakrát poraziť Grécko a tým pádom budeme mať zo začiatku navrch my.

Do Grécka sa letí už 5. februára, zápas sa hrá 7. februára. Je výhoda, že tam budú mať hráči viac času na prípravu?

Ideme priamym letom z Viedne do Atén, čiže cestovanie nebude problém. Zvolili sme tento variant so skorším odchodom, aby hráči neboli unavení a aby sme sa vedeli pripraviť. Jeden tréning máme v hale, ostatné v hotelovom komplexe. Urobíme všetko pre to, aby sme vyhrali aj tam, ale v tejto dobe musíme počítať aj s tým, že sa môže niečo okolo koronavírusu vyskytnúť, keďže nás budú testovať aj tam.

Čo sa týka kariet?

Jednu žltú kartu majú Směřička, Belaník a Hudek. Brunovský si trest za červenú kartu z Azerbajdžanu odsedel proti Moldavsku.


Mohlo by vás zaujímať

Videorozhovory z Moldavska s Bačom a Belaníkom: Aký bol let a prvý tréning?

Včera

Do Moldavska ideme s jediným cieľom, výhra nás posúva priamo na EURO

10.4.2021

Zostrih zo zápasu proti Azerbajdžanu

9.4.2021

Proti Azerbajdžanu sme o výhru prišli 31 sekúnd pred koncom, máme však bod

8.4.2021

Brunovský je zdravotne v poriadku: "Motiváciu máme obrovskú, takáto šanca sa už nemusí opakovať"

7.4.2021

Preview: Čaká nás dôležitý zápas proti Azerbajdžanu, poraziť ho môžeme prvýkrát

7.4.2021

Turek: "Toto je najdôležitejších deväť dní celej kvalifikácie"

7.4.2021

Karpiak si pochvaľuje nového trénera a očakáva boj v kvalifikácii o EURO aj vo štvrťfinále proti Sparte

6.4.2021

Rick odohrá proti Azerbajdžanu 100. zápas za národný tím Slovenska, plzenskú výhru v základnej časti nepreceňuje

6.4.2021

Drahovský po ďalšom góle Barcelone živí šancu na play-off, najskôr však úsilie venuje snahe postúpiť na EURO 2022

6.4.2021

Berky: "Všetci hráči aj realizačný tím sú namotivovaní tak, že ideme dosiahnuť náš cieľ"

6.4.2021

Oznam pre médiá na dvojzápas Slovenska proti Azerbajdžanu a Moldavsku

5.4.2021