logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Koľko by mal platiť za gól pri debute sám nevie: „To je tak, keď sa stretne Slovák, Poliak a Brazílčan,“ smeje sa Rafanides

piatok, 12.02.2021|Posledná aktualizácia 12.2.2021 12:06

Zatiaľ, čo sa nehrá slovenská Varta futsal liga, tak kapitán MIBA Banská Bystrica – Filip Rafanides, sa rozhodol využiť ponuku z druhej najvyššej poľskej súťaže a zamieril do ambiciózneho klubu BSF ABJ Bochnia.autor: BSF ABJ Bochnia

Práve tento celok bol nie tak dávno súperom mužstva spod Urpína v príprave, kedy sa náš zástupca tešil z vysokej výhry 9:1. Vtedy si predstavitelia Bochnie všimli Rafadenisa a začali sa o neho zaujímať. Sám Filip v rozhovore pred štartom ročníka 2020/21 v našej lige povedal, že záujem o neho bol z Česka, no aj Poľska. Síce to vtedy nekonkretizoval, ale myslel práve Bochniu. Teraz sa už tento presun uskutočnil: „Počas prerušenej sezóny v našej lige som dostal nejaké ponuky. Bochnia mi už dávnejšie dávala ponuky a teraz mi ponúkli podmienky, ktoré hráč nedostane ani v najvyššej poľskej lige, o čom som sa rozprával s niekoľkými ľuďmi. Takisto sa mi páčili ambície prezidenta a klubu, aj celkový prístup. Preto som sa rozhodol prísť do tohto tímu,“ vysvetľuje Filip Rafanides.

V minulej sezóne nastrieľal 26 gólov a bol druhým najlepším strelcom Varta futsal ligy, v dosiaľ odohranom priebehu aktuálneho ročníka sa trafil štyrikrát. Lepší je len Daniel Čeřovský z Lučenca. Gólovú formu potvrdil už v prvom stretnutí za Bochniu, rovno skóroval pri debute a takisto sa trafil vo svojom druhom vystúpení: „Som za to určite rád, ale do kasičky som neprispel nič. Práve naopak, oni mi platia, keď dám gól,“ smeje sa Rafanides: „Samozrejme srandujem. Možno mi niečo v šatni aj hovorili, ale to je tak, keď sa stretne Slovák, Poliak a Brazílčan. Nikdy sa nemôžeš normálne dorozumieť,“ pokračuje dobre naladený futsalista. Mrzieť ho môže jedine prehra v poľskom pohári proti Tychy.

Momentálne si užíva futsal v Poľsku, no MIBA s ním ešte môže počítať: „S prezidentom Bochnie som sa dohodol, že ostanem do konca sezóny, čo by malo byť v apríli, aby som mohol ísť pomôcť chlapcom naspäť do Banskej Bystrice. Nechcem z Bochnie odísť v strede sezóny a nechať ich v tom. To sa tak nerobí. Určite chcem dohrať ročník za Bochniu, potom sa vrátiť do Bystrice a čo bude v novej sezóne sa uvidí. Ak mám však povedať pravdu na rovinu, tak v našej lige som stratil motiváciu,“ prezrádza.

Rafanides už dlhšie čakať v podstate nemohol, aj preto prijal ponuku od našich severných susedov: „Po príchode do Bochnie som hlavne chcel, aby som sa udržiaval vo forme a aby som nestagnoval, pretože za rok som na Slovensku odohral tri zápasy a už som nechcel čakať, kedy sa niečo zmení. Dozvedel som sa, že ambície klubu sú postúpiť do Ekstraklasy, ale ja som odohral dva zápasy, čiže mi je ťažko hovoriť, či je to dosiahnuteľné. Navyše ani nepoznám tímy, proti ktorým hráme. Tie názvy mi prakticky nedávajú žiadny zmysel,“ dodal dobre naladený Filip Rafanides.


autor: BSF ABJ Bochnia