logo

Poraziť Španielov bude veľmi ťažké, ale nie nemožné

pondelok, 31.01.2022|Posledná aktualizácia 9.4.2022 17:14

Históriu sme napísali, teraz sa môžeme postarať o prekvapenie galaktických rozmerov. Španielsko, náš súper vo štvrťfinále EURO 2022, si vždy z tohto vrcholného podujatia odniesol medailu.

"La Furia Roja" bude favorit aj v utorkovom štvrťfinále, ktoré sa začína o 20:00 v amsterdamskej Ziggo Dome. Svedčí o tom takisto štatistika vzájomných zápasov, keďže proti tímu z Pyrenejského ostrova sme nikdy nevyhrali. Od roku 2003 sme sa stretli desaťkrát, naposledy na Futsal weeku v Bratislave v roku 2017, kedy sme po góloch Tomáša Drahovského a Dušana Rafaja prehrali tesne 2:3. Bol to najtesnejší výsledok proti dvojnásobným majstrom sveta a sedemnásobným majstrom Európy. Predtým sme v roku 2012 prehrali v dvojzápase najskôr 0:4 (Bratislava) a následne na Malorke vysoko 0:8.

Po výhre nad Chorvátskom, kedy hráči odovzdali stodesať percent, obetovali sa pre tím a hrali na hranici svojich možností, je ale nálada v tíme fantastická a každý jednotlivec si uvedomuje, že sa ide pobiť o možnosť ďalšieho prepísania histórie. Už teraz je Slovensko medzi ôsmimi najlepšími tímami Európy, no prečo neísť ešte ďalej?! Bude to neuveriteľne ťažké, ale nič nie je nemožné. Aj Španieli sú len ľudia a slovenskí reprezentanti nemôžu byť viac motivovaní ako momentálne sú.

Tréner Fede Vidal a jeho zverenci nakoniec vyhrali skupinu D so ziskom siedmich bodov. Na úvod porazili Bosnu a Hercegovinu celkom hladko 5:1, aj vďaka dvom gólom kapitána Ortíza, následne remizovali s Azerbajdžanom (2:2), ale prvenstvo si nenechali vziať po vysokej výhre 8:0 nad Gruzínskom. O dva góly sa postaral Adolfo, ktorý prvé dva zápasy pre karanténu musel vynechať.

"Tento zápas bude po taktickej stránke veľmi ťažký. Budeme musieť dodržiavať disciplínu v defenzíve. Sú tam silné individuality, na ktoré si musíme dať pozor. To sú najsilnejšie zbrane Španielska. Je tam napríklad silný pivot Lozano, ktorý ich hre dominuje. Rovnako tak Adolfo, výborný v situáciách jeden na jedného. Budeme sa musieť zamerať na rôzne štruktúry v defenzíve, aby sme to vedeli ubrániť. My sme motivovaní dostatočne, no ak chceme ísť ďalej, musíme bojovať, aby sme Španielsko ubránilo. Keď do toho dáme ešte aj srdiečko a bojovnosť, tak môžeme prekvapiť," verí hlavný tréner Marián Berky.

Rovnako tak v pozitívny scenár dúfa Tomáš Drahovský: "Ja vždy verím vo víťazstvo. Verím v tento tím a ak zopakujeme výkon ako proti Chorvátom, tak by sme mohli uspieť. Španieli sú však veľmi motivovaní, aby postúpili do semfinále, keďže sa im nepodarili posledné MS a potrebujú znova úspech. Najsilnejší sú v hre cez pivota a individuálna kvalita jednotlivých hráčov je na svetovej úrovni. My sme tu každopádne preto, aby sme sa ich pokúsili prekvapiť," hovorí 29-ročný trojgólový strelec tohto európskeho šampionátu.

Osobne pozná prakticky celý španielsky tím: "Ešte v Groningene som sa rozprával s ich trénerom aj niekoľkými hráčmi. Vraveli sme si, že by bolo skvelé, keby sme hrali štvrťfinále proti sebe," doplnil Drahovský. 

Mohlo by vás zaujímať

Slováci vstupujú do prvého kvalifikačného cyklu. Čakajú ich zápasy s Lotyšskom a v Nemecku

Včera

Kvalifikácia na MS klope na dvere, začíname s Lotyšskom. Trénerský štáb zhodnotil prípravu

4.10.2022

NOMINÁCIA reprezentácie "A" na kvalifikáciu MS 2024 proti Lotyšsku a Nemecku

24.9.2022

Slováci prehrali v druhom prípravnom zápase v Piešťanoch s Talianskom 1:3

21.9.2022

Slováci v Leviciach siahali po víťazstve, s kvalitným tímom Talianska remizovali 5:5

20.9.2022

Slovenské futsalové nádeje nestačili vo Wiener Neustadt na reprezentáciu Rakúska

19.9.2022

Slovákov čakajú zápasy s Rakúskom a Talianskom, Berky chce vyskúšať nových hráčov

18.9.2022

Nominácia "A" reprezentácie na zápasy s Rakúskom a Talianskom

6.9.2022

Čo čaká reprezentačné Á-čko? Dvojzápas doma s Talianskom a kvalifikácia o MS

17.8.2022

Výkonný Výbor Slovenského futsalu schválil nové odmeňovanie reprezentantov aj reprezentantiek SR

26.7.2022

Futsalová reprezentácia v hlavnej časti kvalifikácie o postup na MS proti Lotyšsku a Nemecku

8.7.2022

Slováci spoznajú súperov kvalifikácie MS už 7. júla vo švajčiarskom Nyone

1.7.2022