logo

Reprezentácia U19 na kontrolnom zraze v Piešťanoch

nedeľa, 27.06.2021|Posledná aktualizácia 22.7.2021 10:33

Slovenská juniorská reprezentácia do 19 rokov pripravujúca sa na kvalifikáciu o druhé ME tejto vekovej kategórie sa stretla na kontrolnom zraze v Piešťanoch pod vedením trénerskej dvojice Klaudiusz Hirsch a Dalibor Franko.

Reprezentanti SR U19 sa stretli v Piešťanoch už vo štvrtok 24.6.2021, kde zotrvajú do nedele. Počas tohto obdobia ich čaká 8 tréningových jednotiek. V pondelok 28.6. sa presúvajú na linke Viedeň - Lisabon do Portugalska, kde našich chlapcov čaká dvojzápas proti domácej reprezentácii U19. 

Horný rad: Hirsch, Matula, Kollár, Vrábel, Podhájeczký, Babiak, Mahút, Lukáč, Pivovarník Stredný rad: Fraňo, Jančula, Matis, Csiba, Tkáč, Zámečník, Ftorek, Franko Spodný rad: Belenyesi, Haramia, Jakubík, Kuma, Petík

1.stretnutie POR - SVK utorok 18:00 Santarém

2.stretnutie POR - SVK streda 18:00 Santarém

(stretnutia by malo byť možné sledovať LIVE, link pridáme neskôr)

"Tréningový proces v Piešťanoch je zameraný hlavne na rozvoj hráča s dôrazom na správne rozhodovanie v rôznych situáciách pod priestorovým a časovým tlakom. Hráči by mali po absolvovaní tréningových jednotiek lepšie periférne vnímať hraciu plochu, a tým robiť správne rozhodnutia. V taktickej časti sa pripravujeme už na nášho najbližšieho súpera a spôsob hry, ktorý budeme v Portugalsku preferovať. Samozrejme, budeme sa snažiť preniesť na hraciu plochu aj našu identitu a presadiť sa natrénovanými hernými konceptami. V Portugalsku nás čakajú ťažké stretnutia, favorit je jasný, ale my ideme s touto šikovnou generáciu krok po kroku a verím, že budeme domácim vyrovnaným partnerom. Chalani sa ukazujú na tréningoch veľmi dobre, tréningy majú dobrú intenzitu, preto som optimista nielen smerom k najbližšiemu dvojzápasu, povedal asistent trénera Dalibor Franko. 

Čo sa týka zdravotného stavu hráčov - všetci sú v poriadku až na malé šrámy, ktoré by ale nemali mať vplyv na nasadenie jednotlivcov do stretnutí.

"Hráči sú na reprezentačný zraz dobre pripravení, kondícia je na požadovanej úrovni. Na začiatku zrazu nikto nehlásil zdravotné ťažkosti. Hráči majú vypracovaný regeneračný plán, ktorý dôkladne dodržujú. Na zraze pribudli drobné svalové zranenia a poranenie členka, ktoré má dobrú prognózu. Všetci nominovaní hráči by mali byť na stretnutia v Portugalsku k dispozícii trénerom." konštatovali fyzioterapeuti reprezentácie Slovenska U19 Erik Lukáč a Ján Pivovarník.

Dalibor Franko asistent trénera reprezentácie SR U19 Ján Pivovarník fyzioterapeut reprezentácie SR U19

Na kontrolnom zraze je prítomných 14 hráčov a 3 brankári. 
Pozitívnu atmosféru na zrazoch oceňujú aj hráči.  

"Na zraz som sa veľmi tešil, je tu skvelá partia, skvelý realizačný tím. Tréningy hodnotím veľmi pozitívne. Podmienky, ktoré máme vytvorené v Piešťanoch nám dúfam pomôžu k dosiahnutia kvalitných výsledkov v Portugalsku." povedal Ján Belenyesi

"Atmosféra na zraze je veľmi dobrá. Na zraze panuje medzi chalanmi uvoľnená nálada a zabávame sa v každej voľnej chvíli. Tréningy sú na vysokej úrovni. Spoločne s chalanmi makáme na každom jednom tréningu. Preberáme väčšinou systémové a taktické činnosti. Celý realizačný tím sa o nás príkladne stará, podmienky sú naozaj veľmi dobré a myslím, že každý jeden z chalanov má to, čo potrebuje. Tým, že som v reprezentácii dlhšie absentoval, bál som sa, že ma chalani medzi seba neprijmu, alebo mi bude dlhšie trvať, než sa medzi nich dostanem, ale zišla sa tu naozaj skvelá partia, ktorá ma jeden spoločný cieľ," povedal Filip Jančula.

"Portugalsko je jedna z TOP futsalových krajín. Na zraze skúšame ďalších hráčov a aj takéto stretnutia nás posúvajú na našej ceste. Je to zároveň motivácia pre hráčov, ktorí tvrdo pracujú nielen na úrovni reprezentácie, ale aj v kluboch, za čo by som sa chcel klubom poďakovať," zakončil tréner reprezentácie Klaudiusz Hirsh.

Hráči absolvujú v Piešťanoch ešte dve tréningové jednotky a v pondelok podvečer naberú smer Lisabon a následne sa presunú do dejiska dvojstretnutia s Portugalskom.