logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Slavia si na Plzeň verí, čaká nás semifinálový súboj siedmich Slovákov. Doša chce do finále cez Teplice

pondelok, 03.05.2021|Posledná aktualizácia 03.5.2021 22:19

Vo štvrťfinále play-off najvyššej českej súťaže sme videli tri jednoznačné a jednu nesmierne vyrovnanú sériu. Poznáme štyroch semifinalistov a nás môže tešiť, že o titul zabojuje až osem slovenských hráčov.


autor: SK Interobal Plzeň

Najvyrovnanejšia séria rozhodne bola medzi pražskými klubmi Spartou a Slaviou. Tešili sa hráči trénera Friča, medzi ktorých patria aj Marek Karpiak, Matúš Ševčík, Dominik Ostrák a Filip Vaktor. V každom z piatich stretnutí padol gól počas 20. minúty. Videli sme aj jedno čisté konto, hneď na úvod ho vychytal Marek Karpiak: „Vedeli sme, že séria nebude ľahká a že neskončí tak skoro a pravdepodobne to bude na päť zápasov. V každom jednom sme podali dobrý výkon a všetky boli pre diváka atraktívne. Som rád, že sme postúpili. Nášmu tímu verím, že vieme prekvapiť aj v semifinále. Proti Sparte sme ukázali, že sme boli tímovejší a to bol dôvod, prečo sme uspeli. Od semifinále očakávam, že to bude tiež vyrovnané a zápasy budú mať svoj náboj. Teším sa na to aj kvôli spoluhráčom z reprezentácie,“ narážal Marek Karpiak na blížiace sa bitky proti SK Interobal Plzeň, za ktorý nastupujú Peter Kozár, Gabriel Rick a Martin Zdráhal.

Dominik Ostrák pomohol aj nejakým tým gólom: „Bola to veľmi náročná séria so šťastným koncom pre nás. Odohrali sme päť ťažkých zápasov, v ktorých sme nechali maximum. Za stavu 1:2 na zápasy pre Spartu sme sa zomkli, sériu otočili a ukázali veľkú silu kolektívu. Postúpil tím, ktorý chcel viac. Na semifinále s Plzňou sa musíme kvalitne pripraviť a ukázať, že tam sme právom. V tejto časti súťaže sa každá chyba trestá, preto už musíme byť hlavami na prvom zápase a ideme sa pobiť o postup,“ odhodlane hovorí bývalý hráč Rapidu Ústí nad Labem či MŠK Žilina.

Výborne sa proti Sparte javil Matúš Ševčík, strieľal dôležité góly a zodpovedne hral aj smerom dozadu: „Vedeli sme že táto séria nebude vôbec jednoduchá a to sa aj potvrdilo. Prvý zápas sme zvládli aj keď si myslím, že sme boli horší tím. Ďalšie dva zápasy sme smolne prehrali a prehrávali sme 1:2 na zápasy. Veľmi dôležitý štvrtý zápas sme na domácej palubovke zvládli a dostali sme to do piateho stretnutia, kde sme vyhrali opäť o jeden gól, ako každý zápas v tejto sérii. Myslím si, že sme si zaslúžili postúpiť za to odhodlanie a bojovnosť, ktorú sme ukázali a to aký sme super kolektív. Od semifinále očakávam veľmi náročné a taktické zápasy, keďže budeme hrať s Plzňou,“ verí „Ševo“, ktorý sa stretne so svojim bývalým klubom: „Pre mňa osobne to bude dosť zaujímavé, pretože som tam pôsobil na začiatku sezóny. Verím však, že máme silu postúpiť a dúfam, že to zvládneme,“ doplnil.

Na druhej strane barikády bude stáť Plzeň, víťaz základnej časti, ktorý má vo svojom strede napríklad šikovného Vnuka, najproduktívnejšieho hráča súťaže, ale aj slovenské trio Peter Kozár, Martin Zdráhal a Gabriel Rick. Posledný menovaný vo štvrťfinále s Mělníkom strelil svoj jubilejný 50. gól v českej lige. Outsider však bojoval hlavne v úvodnom dueli, ten vyhrala Plzeň až v predĺžení: „Štvrťfinálovú sériu hodnotím kladne iba z pohľadu postupu. Čo sa týka našich výkonov, tak neboli optimálne, ale myslím si, že to bolo spôsobené aj tým, že skoro všetci hráči mali reprezentačné povinnosti a nemali sme potrebný čas na prípravu. Na druhej strane musím vyzdvihnúť kvalitu súpera, ktorý sa na nás dobre pripravil,“ otvorene priznáva Rick. Nič to však nemení na tom, že SK Interobal bude proti Slavii minimálne papierovým favoritom: „Od semifinálovej sérii očakávam, že to bude vyrovnane a budú rozhodovať maličkosti, ale my vieme čo môžeme od Slavie očakávať. Pripravíme sa na nich a pôjdeme step by step,“ dodal jednonásobný najlepší futsalista Slovenska.

Slavia Praha a Interobal Plzeň sa v play-off najvyššej českej súťaže stretnú štvrtýkrát. Všetky doterajšie série sa odohrali v rámci štvrťfinále. V poslednej počas ročníka 2018/19 trénoval Plzeň súčasný kouč Slavie – David Frič. Doposiaľ vždy vyhrala Slavia (3:1, 3:1 a 3:0): „Postup do semifinále bola pre naše mužstvo povinnosť. Sériu sme dokázali ukončiť v troch zápasoch, takže sme pošetrili sily na ďalší boj v play-off. Čaká nás Slavia, ktorá je nabudená postupom cez Spartu. Na sériu sa veľmi teším, očakávam vyrovnané zápasy v ktorých budú rozhodovať detaily,“ myslí si Martin Zdráhal.

Ďalší titul do svojej už tak bohatej zbierky by veľmi rád pridal skúsený Peter Kozár: „Štvrťfinálový postup sme si zabezpečili výhrou, ale každé víťazstvo sa rodilo ťažko. Hlavne to prvé, kde sme dokázali vyhrať nad Mělníkom až v predĺžení. Aj to ukazuje, že každý zápas play-off je vyrovnaný a ťažko hľadať favorita. Teší nás, že sme inkasovali iba jeden gól za tri zápasy a na to budeme chcieť nadviazať aj v semifinále proti Slavii. Očakávam, že to budú náročné zápasy, kde si ani jedno mužstvo nič nedaruje. Rozhodovať budú maličkosti,“ tvrdí futsalista so 112 štartmi za národný tím Slovenska a zároveň jeho kapitán. Séria Plzne proti Slavii bude zaujímať rozhodne každého slovenského priaznivca futsalu, veď sa proti sebe postavia tímy, ktoré majú na súpiskách dokopy sedem Slovákov. To znamená, že vo finále uvidíme určite bohaté zastúpenie našich futsalistov.

Ich počet bude môže navýšiť Martin Doša. Hráč FK Chrudim v druhej semifinálovej sérii narazí na Svarog Teplice. Oba tímy majú v tíme množstvo legionárov, čo je rozdiel oproti Slavii a Plzni, kde sú zahraničnými futsalistami iba naši reprezentanti. Chrudim ako 14-násobný majster Česka nemôže pomýšľať na nič iné ako postup, no rovnako tak chcú ísť ďalej aj Teplice: „Na štvrťfinále sme sa pripravovali poctivo a nechceli sme Liberec ani trošku podceniť, čo bolo vidieť vo všetkých troch zápasoch. Dostali sme malo gólov a naopak, dosť veľa sme ich nastrieľali. Sme radi, že sa nám podarilo streliť mnoho gólov, pretože sme si urobili chuť do ďalších bojov. Taktiež sme sériu ukončili v čo najkratšom čase, takže nám ostalo viac času na prípravu a ušetrili sme sily. Tréner bol spokojný s našimi výkonmi a teraz sa už zameriavame na semifinálovu sériu, ktorú odohráme proti Tepliciam. My budeme hrať našu hru, vychádzať zo zabezpečenej obrany, ale určite ukážeme aj našu ofenzívnu silu. Našom výhodou je, že viac zápasov sa odohrá u nás doma. Séria bude určite vyrovnaná a vyhrá ju ten, kto urobí menej chýb,“ myslí si Martin Doša.

Program semifinále

SK Interobal Plzeň – SK Slavia Praha (streda, 5.5. o 19:00)

SK Slavia Praha - SK Interobal Plzeň (pondelok, 10.5. o 20:00)

SK Interobal Plzeň – SK Slavia Praha (streda, 12.5. o 19:00)

SK Slavia Praha - SK Interobal Plzeň (piatok, 14.5. o 20:00)

SK Interobal Plzeň – SK Slavia Praha (nedeľa, 16.5. o 20:00)

Program semifinále

FK Chrudim – Svarog Teplice (streda, 5.5. o 20:15)

Svarog Teplice – FK Chrudim (sobota, 8.5. o 19:00)

FK Chrudim – Svarog Teplice (utorok, 11.5. o 19:00)

Svarog Teplice – FK Chrudim (piatok, 14.5. o 19:00)

FK Chrudim – Svarog Teplice (nedeľa, 16.5. o 19:00)