Turnaj krajín V4: Slovensko – Česko 4:8 (1:3)

piatok, 04.10.2019|Posledná aktualizácia 4.10.2019 00:57

KROSNO – Slovenským reprezentantom druhý zápas na Vyšehradskom pohár nevyšiel podľa predstáv. Proti Česku sme v utorok prehrali 4:8. Turnaj ukončíme stredajším zápasom od 16:00 proti Maďarsku.

Slovensko – Česko 4:8 (1:3)

Góly: 17., 37. Smeřička, 29. Rafaj, 31. Rick – 1., 23. Černý, 4., 27. Vokoun, 20., 34. Vnuk, 25. Drozd, 34. Holý
ŽK: 19. Smeřička, 30. Ševčík

Zostava SR: Brndiar (21. Kušnír) – Rafaj, Rick, Péchy, Smeřička, Ostrák, Zaťovič, Ševčík, Marton, Drahovský (C), Štrbák, Hudaček

Druhé stretnutie na Vyšehradskom pohári pre nás nezačalo vôbec dobre, už na konci prvej minúty našiel Rešetár pred bránkou Davida Černého a ten zblízka otvorili skóre. Naši mohli odpovedať prečíslením dvoch proti jednému, Drahovský však prihrával Rickovi na päty. Česi sa dokonca dostali do dvojgólového vedenia, keď Vokounova lopta z uhlu nešťastne prešla cez Rafaja aj Brndiara do siete. Slováci sa postupom času čím ďalej, tým viac osmeľovali smerom dopredu, avšak do zakončení, ktoré by výraznejšie preverili gólmana súpera to neviedlo. Až v sedemnástej minúte našiel peknou prihrávkou zľava Ševčík pred bránkou Martin Smeřičku, ktorý bol pri lopte skôr než brankár Česka a poslal ju do siete. V čase, kedy sme mohli aj vyrovnať prišlo ďalšie zaváhanie v defenzíve a Vnuk ešte navýšil české vedenie.

Zle sme začali aj druhý polčas, pretože po opätovnej chybe sa druhýkrát presadil Černý, ten si položil Kušníra a zakončil do prázdnej časti bránky. Odpovedať mohol Dušan Rafaj, jeho tvrdá rana si našla spojnicu bránky súpera. Ešte horšie bolo pre nás v 25. minúte, Koudelka individuálnou prácou prihral pred prázdnu bránku Drozdovi a ten sa nemýlil. O dve minúty neskôr prišiel aj šiesty gól v našej sieti, druhýkrát v stretnutí sa trafil Vokoun. Napriek niekoľkým zásahom v našej sieti predvádzal Marek Kušnír po zmene strán veľmi dobrý výkon. Iskierku nádeje ešte po rýchlej akcii na trase Smeřička – Štrbák – Dušan Rafaj vykresal posledný menovaný. Následne mohol Černý dokonať hattrick, trafil konštrukciu. Nestalo sa, a tak prišla ďalšia naša pekná kombinácia. Opäť prihrával Štrbák a do prázdnej bránky zakončoval Gabriel Rick. V 34. minúte padol siedmy český gól, po peknej kombinácii sa oň postaral Michal Holý. Martin Rejžek vzápätí poslal do hry piateho hráča v poli, lenže zakrátko sme inkasovali od Vnuka. Na polovičný počet gólov z nášho pohľadu v 37. minúte znižoval Martin Smeřička. Po tomto zásahu išli do power-play Česi a spomínaný Slovák v službách Slavie Praha mal šancu na hattrick, jeho strelu zastavil Vnuk.