logo

Slovenská futsalová reprezentácia do 19 rokov absolvuje kontrolný zraz v poľskom Szczyrku

nedeľa, 20.12.2020|Posledná aktualizácia 21.12.2020 11:05

Slovenská futsalová reprezentácia vekovej kategórie do 19 rokov sa ešte tesne pred Vianocami stihne stretnúť na poslednom zraze v tomto roku.


Reprezentačný tréningový zraz bude trvať od 20. do 23. decembra 2020, z dôvodu aktuálnych opatrení na Slovensku v poľskom stredisku v mestečku Szczyrk. Tento nádherný športový komplex pre našu reprezentáciu vytvoril ideálne a bezpečné prostredie pre pokojnú prípravu. Celý tréningový kemp je pripravený tak, aby boli hráči počas celého pobytu izolovaní v športovom komplexe s maximálnym dodržiavaním prísnych opatrení, aby sa čo najviac minimalizovalo akékoľvek riziko ochorenia. Hráči prišli na zraz otestovaní antigénovým testom a počas sústredenia budú opätovne testovaní RT-PCR testom pre účely návratu na Slovensko v zmysle vyhlášky ÚVZ SR. Počas sústredenia hráči absolvujú šesť tréningových jednotiek na palubovke športovej haly. Návrat na Slovensko je plánovaný na stredu popoludní.

Sústredenie je súčasťou prípravy tohto výberu na nadchádzajúcu kvalifikáciu o postup na Majstrovstvá Európy. Všetky krajiny v Európe sa napriek rôznych protiepidemiologickým opatreniam stále poctivo pripravujú, čím oproti nám získavajú športový benefit. Tréner slovenskej mládežníckej reprezentácie Klaudiusz Hirsch sa potešil, že chlapci si môžu konečne odpracovať niekoľko hodín na palubovke: “Som rád, že sme sa mohli stretnúť ešte tento rok, lebo kvalifikácia na Majstrovstvá Európy hráčov do 19 rokov podľa najnovších informácií nebola zrušená, ale zatiaľ presunutá na neskôr. Je dôležité, aby sa chlapci po dlhej dobe opäť spolu videli a výdatne si zatrénovali.“ V Szczyrku je 18 hráčov, s ohľadom na niektoré zmeny v nominácii si premiéru v reprezentácii do 19 rokov odkrútia Patrik Kuma (4FSC, o.z.), Adrián Berky (Mimel Lučenec), či Dávid Krško (MŠK Žilina FUTSAL).


BRANKÁRI: KOLLÁR Kevin (Red Devils Chojnice), BELENYESI Ján (GRIZZLY Slovakia Košice), KOVÁČIK Adrián (TNF Prievidza)

HRÁČI: VRÁBEL Adam (ŠK Makroteam Žilina), JAKUBÍK Szabolcs (Futsal Team Levice), KUMA Patrik (4FSC, o.z.), MAHÚT Jakub (ŠK Makroteam Žilina), CSIBA Martin (Pinerola 1994 Futsal Academy), NOVOTNÝ Johner Son (ŠK Makroteam Žilina), FRAŇO Andreas (TNF Prievidza), MOLNÁR Filip (Futsal Team Levice), BERKY Adrián (Mimel Lučenec), ZÁMEČNÍK Filip (4FSC, o.z.), KARDOŠ Maroš (Pinerola 1994 Futsal Academy), FTOREK Šimon (MŠK Žilina FUTSAL), HARAMIA Rastislav (4FSC, o.z.), KRŠKO Dávid (MŠK Žilina FUTSAL), TRNKA Daniel (ŠK Makroteam Žilina)                

REALIZAČNÝ TÍM: HIRSCH Klaudiusz (hlavný tréner), FRANKO Dalibor (asistent trénera), MATULA Martin (technický vedúci), LUKÁČ Erik, PIVOVARNÍK Ján (fyzioterapeuti), FILIP Matej (médiá manažér)


S tímom do Poľska cestoval po prvýkrát aj nový mediálny manažér SF, Matej Filip. Na úvod zrazu položil pár otázok dvojici najskúsenejších - Kevinovi Kollárovi a Šimonovi Ftorekovi.

Kevin Kollár

Ako si sa tešil na tento reprezentačný zraz, ktorý sa nakoniec podarilo zrealizovať ?

Je skvelé, že sme sa mohli po dlhšej dobe stretnúť opäť ako tím. Ja, keďže pôsobím v Poľsku, bol som stále aktívny v tréningovom procese, no chalani, ktorí hrajú doma, nemali možnosť trénovať, takže je to šanca aj pre nich opäť sa do toho dostať.

Ako to vnímaš, že si sa opäť stretol so svojimi spoluhráčmi z reprezentácie ?

Je to super. Je to predsa len iné hrať so svojimi krajanmi. Znovu sme sa stretli partia, môžeme sa zohrať, opäť o niečo lepšie sa spoznať. Teším sa aj na nových chalanov, vždy je to povzbudenie sa zúčastniť reprezentačného zrazu.

Kam by si to chcel vo futsale dotiahnuť ? 

Chcel by som si zahrať jednu z prvých piatich najlepších súťaží na svete. Je to moja priorita, ale chcem sa tam dostať tvrdou prácou a tým, že si to zaslúžim. Nechcem sa tam dostať nejakými inými cestičkami. Chcem na sebe tvrdo pracovať, lebo viem, že iba tak sa to môže splniť.

Šimon Ftorek

Čo očakávaš od tohto reprezentačného zrazu ?

Myslím si, že toto je taká širšia nominácia a na ďalšie zrazy sa bude už len zužovať. Teraz sa na zrazoch dosť obmieňajú hráči, tréneri skúšajú rôzne varianty. Očakávam, že si poriadne zatrénujeme, spoznáme sa s novými chalanmi a zabavíme sa.

Ako si sa vlastne dostal k futsalu ?

Ja som najprv hrával futbal, no jedného dňa som sa dostal na futsalový tréning a povedali mi, že som šikovný, že by som to mohol niekedy niekam dotiahnuť. Tak som začal chodiť ako aj na futbalové tak aj na futsalové tréningy. Futsal ma začal baviť viac. Trénoval som dvakrát do dňa, neskôr aj so staršími kategóriami a videl som tam väčšiu perspektívu, preto som sa rozhodol pre futsal.

Kam by si to chcel vo futsale dotiahnuť ? 

Určite chcem na sebe aj naďalej tvrdo pracovať. Zdokonaľovať sa a dostať sa do nejakej ligy, ktorá má vysokú úroveň, napríklad ako v Česku. Španielsko je určite tiež veľký cieľ. Chcel by som svoje schopnosti ukázať aj v iných dobrých súťažiach. Myslím si, že každý má na to sa tam dostať, ide len o to ako pracuje a ako veľmi to chce. Už keby som sa tam dostal, chcel by som hrávať a nie len vysedávať na lavičke.
Mohlo by vás zaujímať

Slováci odštartujú kvalifikáciu o ME doma s Moldavskom, skupinu zakončia v Bratislave proti Poľsku

12.6.2024

Správa o exekutíve SF 2024: Po konferencii v Martine novým šéfom súťaží Jozef Kunštár

9.6.2024

Riadna Konferencia SF sa uskutoční 8.6.2024 v Martine

7.6.2024

Nominácia na kontrolný zraz ženskej futsalovej reprezentácie v Šamoríne

5.6.2024

Reprezentácia do 17 rokov pokračuje v príprave, čaká ju sústredenie v Šamoríne

4.6.2024

Ženská futsalová reprezentácia zabojuje o MS vo Švédsku proti Belgicku a Lotyšsku

31.5.2024

Slováci v kvalifikácii o ME 2026 v 3. skupine s Poľskom, Moldavskom a Tureckom

12.6.2024

Ženská reprezentácia sa v Nyone dozvie súperov pre kvalifikáciu o MS 2025 na Filipínach

23.5.2024

Slováci budúci týždeň spoznajú súperov v kvalifikácii o postup na ME 2026 v Litve a Lotyšsku

23.5.2024

4.FINÁLE PLAY-OFF: Lučenec zvládol štvrtý zápas v Košiciach a je majstrom Slovenska

15.5.2024

3.FINÁLE PLAY-OFF: Lučenec zdolal Košice 6:2, v utorok môže spečatiť titul na východe

11.5.2024

Vyvrcholenie bojov o titul v Niké Futsal Extralige prinesie v priamych prenosoch :ŠPORT na RTVS

10.5.2024