Slovensko postúpilo na EURO 2022

utorok, 13.04.2021|Posledná aktualizácia 13.4.2021 19:24

Slovenskí reprezentanti dokázali vyhrať v Moldavsku proti domácemu výberu a prvýkrát v histórii postúpili na futsalové EURO, ktoré sa budúci uskutoční v Holandsku.

Moldavsko – Slovensko 0:4 (0:1)

Góly: 6. Rafaj, 25. Směřička, 27. Rick, 39. Rick (pen.)

ŽK: Tacot, Chitoroagi - Rick

Rozhodovali: Perona, Colombin (obaja ITA), Buganko (MDA)

Bez divákov

Moldavsko: Chitoroagi (Iovu) – Nicolaiciuc, Negara, Laşcu, Tacot, Ţîmbalist, Munteanu, Costin, Podlesnov, Stan, Gurjui, Negară, Niţa

Slovensko: Karpiak (Herko) – Rick, Kozár, Doša, Drahovský, Rafaj, Serbin, Směřička, Zdráhal, Kyjovský, Zaťovič, Brunovský, Ševčík

Od úplného začiatku bolo jasné, že slovenskí reprezentanti si idú za víťazstvom, ktoré by nás priamo posúvalo na EURO 2022. Okamžite sme získali hernú prevahu a vytvárali si aj šance. Už na konci prvej minúty krížnym pokusom mieril tesne veľa Gabriel Rick, tvrdú ranu Drahovského usmernil zblízka nepokrytý Kozár, dokonca na bránku, no brankár Chitoroagi to reflexívne chytil. Počas šiestej minúty sme sa už tešili, Dušan Rafaj ostal voľný na šestke, dostal presnú prihrávku a zoči-voči gólmanovi sa nemýlil. Tomáš Drahovský mohol zvýšiť skóre, strela zo štandardky prešla Chitoroagimu pomedzi nohy tesne vedľa. Ako sa blížila polovica polčasu, tak sme sa ako keby trochu uspokojili, no nepremenené šance nás mohli mrzieť. Asi dva-trikrát bol poslednou inštanciou znova veľmi dobre chytajúci Marek Karpiak. V závere polčasu dostal ešte žltú kartu Gabriel Rick.

Druhé dejstvo sme ale mohlo otvoriť fantasticky, avšak Chitoroagi sa blysol proti obrovskej šanci, ktorú mal Rick a z dorážky aj Drahovský. Nakoniec to až tak nevadilo, pretože po peknej akcii sme išli do vedenia, na konci kombinácie bol Martin Směřička a Slováci viedli 2:0. Ešte krajšie to bolo v 27. minúte, do listiny strelcov sa zapísal aj Gabriel Rick a všetko vyzeralo nádherne (3:0). Deväť a pol minúty pred koncom sa Moldavsko prvýkrát odhodlalo k powerplay, pretože nič iné ako výhra by ich neposunulo pred nás. Slovensko hralo v štvorici veľmi dobre, dlho neprichádzali žiadne zakončenia a navyše sme držali loptu aj vpredu, čiže Chitoroagi sa musel niekoľkokrát vrátiť do svojej svätyne. Neskôr už Moldavci zatlačili, no naďalej sme vzadu na čele s Marekom Karpiakom držali čisté konto. Navyše, Martin Doša strelou cez celé ihrisko do prázdnej bránky len tesne minul. V závere sme potvrdili výhru štvrtým gólom a postúpili sme na EURO 2022. Prvýkrát v histórii Slovenska.

Nominácia reprezentácie do 19 rokov na medzinárodný turnaj v chorvátskom Novigrade

24.3.2024

Nominácia reprezentácie do 17 rokov na kontrolný zraz v Bratislave

24.3.2024

Futsal Love Serbia: Slovenské reprezentantky deklasovali na záver turnaja domáce Srbsko

18.3.2024

Futsal Love Serbia: Futsalistky na turnaji stále bez bodu, prehrali aj proti Česku

18.3.2024

17.kolo NFE: Levice zdolali Prievidzu, vysoké víťazstvá Košíc a Pineroly na súperových ihriskách

16.3.2024

Futsal Love Serbia: Na úvod prehra s Maďarskom, Slovenky zostrelila hetrikom Gajzágó

16.3.2024

Slovenská U-23 prehrala vo Fafe s domácim Portugalskom 1:4, v stredu na programe odveta

13.3.2024

Nominácie ženskej futsalovej reprezentácie na medzinárodný turnaj v Srbsku

5.3.2024

Titul v extralige žiakov do 15 rokov obhájil bez straty bodu Lučenec, Košice na východ s bronzom

26.2.2024

Dohrávka 8.kola NFE: Skvelý výkon 4FSC FTVŠ na body v Košiciach napokon nestačil

24.2.2024

Slováci v Yuline siahali na zlato, proti Fínom nešťastne prehrali a obsadili tretie miesto

4.2.2024

Susedské derby v čínskom Yuline bez víťaza, Slováci o víťazstvo na turnaji vyzvú Fínov